Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Atatürk’ten Özlü Sözler

Seçme Yazarlar

25 Mart 2019, 23:03

Seçme Yazarlar

Atatürk’ten Özlü Sözler

SERİKLİ hemşehrimiz Aziz DOLU Atabey, kendi adına oluşturduğu ÖZEL web sitesinde, 19 Mart 2019'da yayıma koyduğu bir güzel ve her kendini TÜRK evladı olarak gören, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü de, ATA bilen ve görebilenlere hitap eden...

TÜRK olmaktan gurur ve ONUR duyanların, Onun bunun, DEDESİNE veya ATASINA değil, kendi SOY ve SOP'undan gelen bir TÜRK BÜYÜĞÜNÜ ata bilip, YAD eden, ondan bizlere yadigar olan ATALAR sözleri veya Özlü sözleri yayımladığı ve bu günlerdeki TÜRK düşmanlığına KÖRÜKLE gidenlere, kendini; TÜRK'ü hatırlattığı için, ilk önce bu AZİZ kardeşimize TEŞEKKÜR'ü bir borç bilir, kendisine TEKİRDAĞ İLLERİNDEN Saygı ve Selamlarımızı göndeririz...

Şimdi yukarda sözünü ettiğimiz Aziz DOLU Atabey'in ilgili Sayfasını ve çalışmasını sunuyoruz, GAZETEMİZİN logosunda yer alan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "NE MUTLU, TÜRK'üm Diyene" özlü sözü hariç bunların bazılarını "AYIN Sözü" köşemize ilgili ayın durumuna göre alacağımızı belirtirken, bunun için Aziz DOLU ATABEY kardeşimizinde, gönül koymayacağını, bize darılmayacağını biliyoruz; Bu "Ayın SÖZÜ" için; "Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli’yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin." kıssasını alacağız, Saygılar,:
"Bir gün, ressamlar Türk’ün simasını kaybederlerse, yıldırımı alsınlar, yapıversinler.
Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli’yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin.
Millî benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avı olacaklardır.
Türklerin yaşadıkları her yer misak-ı millî hudutları içindedir.
Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Eğer bende bazı fevkaladelikler görüyor, buluyorsanız bunları sadece ve yalnız Türk olmama, Türklüğüme bağlayınız.
Ülkeniz sizindir, Türklerindir. Bu ülke, tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.
Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye’nin istikbaline, kendi benliğine, millî an’anelerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.
Türkiye bir maymun değildir ve hiç bir milleti de taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne de Batılılaşacaktır; o sadece özleşecektir.
Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.
Türk aydınlarının kendi kendisini bilmemesinden ve başka milletlerde şu veya bu sebeple üstünlük olduğunu sanarak, kendini onlardan aşağı görmesinden doğmaktadır. Bu yanlış görüşe son vermek için Türklüğümüzü bütün asaleti ve tarihi ile tanımak ve tanıtmak şarttır.
Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Taş kırılır, tunç erir, ama Türklük ebedidir.
Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden önce ve kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz.
İstanbul’da çıkan bir gazeteyi Kaşgar’daki Türk de anlayacaktır.
Büyük devletler kuran ecdadımız, büyük ve şümullü medeniyetlere de sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur.
(...)

Bu haber 361 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu