Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Politikacılar SEÇİM Çalışmalarını TRAKYA'dan BAŞLATTI!

Mehmet PORTAKAL

19 Mart 2018, 23:49

Mehmet PORTAKAL

Politikacılar SEÇİM Çalışmalarını TRAKYA'dan BAŞLATTI!

EDİRNE'de Hamdi SEDEFÇİ'nin başlattığı mahalle gezmeleri, EDİRNE Eski BELEDİYE Başkanının ERKEN'den, sahalara inmesi, POLİTİKACILARI ve Politikayı bilenler için şöyle dedirtti: "Yenilen PEHLİVAN Güreşe Doymaz!"

EDİRNE ve Kırklareli taraflarına, önümüzdeki günlerde ziyaretimiz olacak. Oralardan döndüğümüzde izlenimlerimizi yazacağız.

Gelelim Yaşadığımız  Büyükşehir olma uğraşındaki TEKİRDAĞ'a... Bu güne kadar YEREL Siyasette TEKİRDAĞ'da CHP'yi değil, Gazi MUSTAFA Kemal ATATÜRK'ü aşamayan AK Parti, çalışkan kadroları olmasına rağmen hep yenildi. Bunun nedenleri arasında, Yerli-Milli olmak değil, TÜRK ve ATATÜRK diyemeyen bir politikanın kurbanı, danışmanların TRAKYA'yı tanımayanların yanlış ADAMLARI bulup ADAY göstermeleri başta gelmektedir.

Şu anda da, Trakya demesekte, Tekirdağ'da SEÇİM havasına giren AK PARTİ oldu. Ve İLK ürünlerini çabuk aldılar. Ak Parti KADIN KOLLARINDAKİ VERİMLİ ANAÇ MEYVELERİ Dökmekle başladılar... Bunun sonunun HAYIRLI olacağını UMUD edenler çıkabilir.

GERÇEKÇİ olursak, 5-6 Yıldır MEDYA sektöründe bulunuyoruz Ahmet KAMBUR'un İL Başkanlığından bu yana AK PARTİ'nin değişen kadrolarından, bu güne kadar bizim için olumlu bir şey göremedik.

Sadece YANDAŞ üretim merkezi gibi çalışarak. Ötekileştirme yaparak YEREL MEDYA ile İYİ ilişkiler kuramayan yönetimler, geldi ve geçti. Yine geçecektir. SEÇİMLERDE ve Politikada günlerin, saatlerin veya dakikaların önemi çok büyüktür.

Politika bu. "Ne oldum değil, Ne OLACAĞINIZ" önem arz etmektedir. Yine buradan aynı şeyleri MHP için söyleyebiliriz, Enez KAPLAN'ın İL Başkanlığı'ndan sonra, kadro değişimlerini ne MEDYA. Ne de, kendileri bilebilmektedir. O kadar hızlı değişen bir POLİTİKA izlediklerinden değil, İNSANLARLA uğraşmaktan, politika üretemiyorlar ondan. Bu yüzden de, AK Parti ve MHP kadrolarını İYİ Partiye kaptırmaktadırlar.

İYİ Parti'den önce AK Partinin içini boşaltacak olan, MHP ve SAADET Partisidir... Saadet ve AK Partinin Tabanları aynıdır. O yüzden ANAHTAR Parti değil, fakat AK PARTİDEN kopanların sığınacakları 1. limandır bana göre...

İYİ Parti, İYİ olabilmesi için... Sözünü ettiğimiz, etmediğimiz diğer partilerden FARKINI icraatları, TÜZÜKLERİ ve buna bağlı Poitikalar izleyerek, çok dikkatli olmak zorundadır. TEKİRDAĞ OY potansiyeli olarak MERKEZDE (Sağ-Sol ayırmayarak) yoğunlaşır. SEÇMEN böyle olunca, klasik SOL görüşlere göre SOLA, Klasik SAĞ görüşlere göre SAĞA verilen KEMİK denilen, sabit oylar olabilir.

Ancak, bu hesaplar AK Parti-CHP iki Partinin çekiştiği seçimlerde doğru sonuç vermiş olabilir. Bu kez, böyle olmayacağı aşikar... AK PARTİ'nin tutarsız ve her gün değiştirdiği politik stratejileri nedeniyle, EKONOMİK bunalım yaşayan ÜLKE Politik olarak, ondan uzaklaşacaktır.

İstikrarı, daha yumuşak POLİTİKA üreten ve ürettiğine inandığı İYİ PARTİDE arayacaktır. Germeyen-ötekileştirmeyen KADROLARA doğru, yoklayarak-kollayarak adım adım (Tıpış-tıpış değil) istikrara doğru yaklaşacaktır. Bunu İYİ PARTİLİLERİN bilmesi ve tedbirli olması gerekmektedir.

Diğer taraftan gördüğümüz tehlikelerden biri de şu: İYİ PARTİ'nin önlenemez yükselişi, her alanda önlerine konan-konacak engeller... Uğradıkları kan kaybını önleyemeyen diğer RAKİPLERİ tarafından daima yok sayılacaklar veya yokolmaları sağlanamazsa seçime girememeleri için düzenlemeler yapılarak, ERKEN-Baskın SEÇİMLE Gafil avlanmaya çalışılacaktır.

Birinci ENGEL her türlü EKONOMİK veya politik girişimde olduğu gibi FİNANS (PARA) görünmektedir. MEDYA olarak bizimde içinde olduğumuz ve bu tür PARA ZAAFİYETİ olan MESLEĞİMİZİN, yanlış anlamalarla YEREL MEDYA İÇİNDE yandaş-candaş-havuz gibi nitelemelere maruz kalınmaması için geken titizliği gösterdik. Göstermeğe de, kararlıyız. ALLAH Sonumuzu HAYIRLI Eylesin...

Ayrıca, bu seçimlerin SON seçim olabileceğini... Veya SEÇİM YAPMAKTAN VAZ Geçme teşebbüsleri yaşayacağımıza dair korkuları (Endişeleri) olanlar var. Ben de, O'nlardan biriyim...

İnşallah Yanılıp, İYİ PARTİ toparlanmadan bir ERKEN-Baskın SEÇİM yapmak istesinler... Yaygın MEDYA'da bu tür öngörüsü olanlar var. Bu Acele Seçim-Baskın-Erken Seçim olursa. AK Parti'ye getiri değil, götürü olarak dönecektir.

MEDYA için Seçim demek PARA hareketi demek. Bu nedenle de, bizim MARKALARIMIZ için, bu anlamda da, son SEÇİM diyoruz. Eğer SEÇİMDE HABER-Tanıtım Portallarımızdan (Gazete ve web kanallarımızdan) para kazanırsak. Bu MEDYA'ya yatırım olarak dönecektir.

AKSİ halde, her zaman bir ÖLÜMLÜ olarak iş hayatına atılan diğer girişimler gibi SONLANACAKTIR... Yaptığımız MESLEK hayatımız sürecinde bunları çoğu zaman yaşadık. Girişimcilik-Gazetecilik-MEDYA yaşantımız, İnşallah OLUMSUZ bitmez.

Fesatları sevindirmezler inşallah, derken yazımızın bir sonrakinde ulaşabildiğimiz POLİTİK kişiliklerden, ADAY Adaylarından ve tahminlerimizden söz etmek İsteriz...

Hayırlı işler ve kolaylıklar dileriz...

Bu haber 566 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ATATÜRK DİN DÜŞMANI DEĞİL, GERÇEK BİR MÜSLÜMANDI12 Kasım 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu