Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Hasan Erge ’nin; SİyaSET GÜNdemi’ne Atıf

Mehmet PORTAKAL

27 Ekim 2017, 05:17

Mehmet PORTAKAL

Hasan Erge ’nin; SİyaSET GÜNdemi’ne Atıf
(Bu yazı; 2012 yılında yayımlanmıştır) 59 Haber Tekirdağ Gazetemizin, deneyimli analiz ve sentez ustası, isabetli tahlilleri ile okurunu kaos ortamından kurtaran bir yazar, Hasan Erge’ nin 122. sayıdaki, “MHP seçime nasıl hazırlanmalı?” yazısını okumuşsanız bir daha gözden geçirin, eğer okumamışsanız bulup okuyun. Bu önerilerin, diğer Ulusalcı muhalefet partisi CHP için de uygulanabilir olduğunu söyleyebilirim. Bu tespitler doğrudur. Hastalık teşhis edilirse tedavisi kolay ve hızlı sonuç verir.
Aksi halde hastayı kaybederiz. Ayrıca, ek olarak şunu da söylemek isterim. AKP ve diğer partiler içinde politika yapan, Atatürk Milliyetçisi, Yurtsever-vatanperver, Ülkücü olarak kendini adlandıran tüm insanlarımızın, asıl gönüldaşlarının yanlarına, terk ettikleri, asıl mevzilerine geri dönmelerini arzu edip, bekliyorum. Diğer bir şekilde söylemek gerekirse, Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ‘mütedeyyin vatandaşlar’a, (DYP ve ANAP’lılara) çağrı yaparak başlatmıştır.

“Vurun Antepliler, namus günüdür”
AKP hükümeti, Milletin %50’sinin desteğini aldı, niçin ? Anti Emperyalist, Anti Amerikancı, Milli politikalar güdecek diye. Uyum ve istikrar gelecek diye. AB’ye girecek, işsizlik bitecek diye. Sonuç tam bir fiyasko. Kürt açılımı ve Arap Baharı birbirine karışıp, arap saçına döndü. Yukarıda ki sözü Millet, Kurtuluş savaşında söylemiş ve gereğini yapmıştır. Hükümet de sözünü tutup, gereğini yapmalıdır. Yahut, Hükümetken gereğini yapamadığını açıklamalıdır.
***
Çorlu Büyükşehir Olmaya Yakışıyor
Tekirdağ’ın İlçesi olan Çorlu, şehir içi ulaşımda, uygulamaları ile (Merkez) İL Belediyesine örnek oluyor.        
İki belediye de CHP’nin, ama yönetimlerindeki fark, tecrübe ve beceriyi öne çıkarıyor. Nedir bu fark derseniz? Başkan Yardımcılarını öne sürebiliriz. Birileri Çorlu’da başkanı öne çıkarıyor veya başkan kendiliğinden icraatlarıyla öne çıkıyor. Bunu çözmek partili siyasetçilerin işi. Benim örnek alınmasını istediğim ise, şehir içi taşımacılıktaki uygulama. Çorlu şehir trafiğini rahatlatmış. Yıllar öncesi İstanbul’ un terk etmek istediği ama bir türlü başaramadığı dolmuş kültürü, Tekirdağ ve Çorlu’yu kötü etkiledi. Bu taşımacılık, raylı sistem, toplu taşımacılık ile yer değiştirmeliydi. Buna ilk adımı Çorlu atmış ve köy ile şehir içi dolmuşlarını merkezden uzaklaş-tırmış. Darısı bize de düşer inşallah.                    
Ekmek Fiyatlarında Artış Olmamalı  Geçenler de Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, “Temel gıdamız ekmeğin hammaddesi olan buğdaydaki uluslararası fiyat yükselişlerini bahane eden spekülatörler, medya üzerinden ülkemizdeki buğday ve ekmek fiyatlarının artacağı söylentisini yaymaya başladı. Bu söylentiler art niyetlidir” açıklamasını yaptı. (sözcü, 7.8.12) Aynı muhabbetler, saman kıtlığı ve fiyat artışında da vardır. Bu da hayvancılık ve Et fiyatlarında vurgun için, gelecek kurban bayramı öncesi bir oyundur. Bunun kokusunu Tekirdağ Limanından aldık. Doyurucu bilgileri ve halkı aydınlatmayı, Tarım İl Müdürlüğü, Toprak Mahsülleri Ofisi, Tekirdağ Ticaret Borsası ve Ticaret ile Ziraat Odalarından beklemekteyiz.
 ***
Atatürk’ün Balıkesir Hutbesi
“Ey millet! Allah birdir, şanı büyüktür. Allah’ın selâmeti, sevgi ve iyiliği üzerinize olsun. Peygamber efendimiz Hazretleri, Cenâb-ı Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. Temel nizami, hepimizin bildiği Kur’an-ı Azimüşşan’daki açık ve kesin hükümlerdir.
İnsanlara manevi mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. Çünkü dinimiz; akla, mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir. Eğer akla, mantığa ve gerçeklere uymamış olsa idi, bununla diğer ilâhi tabiat kanunları arasında birbirine zıtlık olması gerekirdi. Çünkü bütün tabiat kanunlarını yapan cenab-ı Hak’tır.
Arkadaşlar! Cenab-ı Peygamber çalışmalarında iki yere, iki eve sahipti. Biri kendi evi, diğeri Allah’ın evi idi. Millet işlerini Allah’ın evinde yapardı. Hazret-i Peygamber’in mübarek yollarını takip ederek bu dakikada milletimize ve milletimizin şimdiki ve geleceğine ait konuları görüşmek maksadıyla bu kutsal yerde, Allah’ın huzurunda bulunuyoruz.”

Yukarıdaki sözleri Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş savaşı öncesi halkı aydınlatmak ve içinde bulunduk-ları durumdan, milleti bütünleştiren din gücüne tutunarak, çıkabileceğine inandığından söylemiştir.
Şimdi bu gün, kendisine laikliği savunduğu için dinsiz diyenlerin ve sanki tüm yurtseverler ve Atatürk Milliyetçileri, Ulusalcı-Vatanseverler ile O’nu seven-sayan herkesi suçlayanlara, aynı silah bu gün geri tepmektedir. Hani Siz Dindarlıkla başarıyı eş görüyordunuz. Başarınız ortada, Allah’ı gücendirdiniz. Milleti de gücendirdiniz.

Bu haber 1242 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!06 Temmuz 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu