Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Reklamda, Garip ama gerçek, UYGULAMALAR!

Ramazan KANGAL

17 Haziran 2016, 00:10

Ramazan KANGAL

Reklamda, Garip ama gerçek, UYGULAMALAR! 

İşyerlerine tabela asan veya camlarına işletmelerini tanıtan tazılar yazan esnaftan ilan ve reklam vergisi almakta, alınan ilan ve reklam vergileri ışıklı veya ışıksız diye ayrılmaktadırlar.

           Işıklı tabelalara daha yüksek ilan ve reklam vergisi alınmaktadır. İşyerlerine asılan tabelalarının kontrolleri Belediye Zabıtacılarında çok sıkı takip yaparak, beyan etmeyen esnafları beyana zorlamaktadırlar.
            Son yıllarda inşaat sektöründe, müteahhitlerce yapılan binalara kocam Bilmem ne inşaat diye yazılar yazılmakta, yapılan binalara yazılan kocaman yazılardan ilan ve reklam vergisi alınmamakta, binaların cephesinde yıllarca durmaktadır.

Müteahhitler bu binalardan oldukça iyi gelir etmelerine rağmen bina cephelerine firmaların reklamını yaparak ta ayrıca gelir elde etmekte, belediye zabıtaları yapılan binalardaki haksız tabelalardan ne zaman ilan ve reklam vergisi almaları için harekete geçecekler merak konusu!(?)

             Şehirde bir çok ticari araç dolaşmakta, dolaşan bu araçların üzerlerine bile reklam amaçlı yazılar yazmakta, ancak bu araçların üzerlerinde bulunan reklam içerikli yazıların ilan ve reklam vergisini belediyelere verip vermedikleri merak konusu!(?)
             Umarım İlan ve Reklam vergisi ile ilgili belediye’ler bir açıklama yaparlar.
 
Yaşar Ramadan Kangal
SMMM

PHA'nın NOTU: Yazarımızın verdiği örneklerin dışında, BROŞÜR-PANKART ve AFİŞ Rezaletleri, ŞEHRİ dolaşanların GÖZÜNE HOŞ GELMİYOR! Fakat, YETKİLİ konumdaki ZABITA GÖREV İCABI BUNLARI SÖKÜP ALMIYOR MU?. Onaylı ve İZİNLİ Matbuat ve GÖRSEL REKLAM Malzemelerinin NERESİNDE MÜHÜR ve İŞARET OLMALI? Mevzuatı nedir? WEB Sitenizde GÖRÜNÜR-Bulunur yerde olsun, okunsun ve BİLİNSİN. Örneğin WEB internet sitelerinde bu uygulanan MEVZUAT ve Beyanname Usulleri yayınlanmalıdır... Yahut, İLAN TARİFE ve Şartları gösteren uyarı İLANLARI Gazete-İnternet Gazeteleri ile duyurulmalıdır. Zabıtanın nereleri görmesi gerekir. Biz buradan bir kaç GÖRSELLE örnek verelim yardımcı olmak açısından... İlerleyen günlerde gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz...
1.) http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/e-belediye/Pages/IlanReklamAnaSayfa.aspx
2.) http://www.izmir.bel.tr/eislem/ilanreklambeyanname.aspx
3.) http://www.konya.bel.tr/sayfadetay.php?sayfaID=729
4.) http://www.tekirdag.bel.tr/content/file/kent_estetik_kurulu/reklam_ilan_ve_tanitim_yonetmeligi.pdf
-

-
Kent ESTETİĞİNİ BOZAN ve görüntü kiriliği yaratan sadece, REKLAM GÖRSELLERİ değil, BAKINCA göreceğiniz, buradaki tehlike ÖLÜMCÜL SONUÇLU. Elektrik DİREKLERİ... Bu konu tekrar detaylı incelenecektir.
-

Bu haber 2049 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu