Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


ATEŞ Necatiye'li ŞAHİN'in OCAĞINA DÜŞTÜ!


Açıklama: Edirne'ye bağlı HAVSA İlçesinin Necatiye Köyünden, Jandarma Özel Harekatçı Kıdemli UZMAN Çavuş Engin Şahin’in baba ocağına şehit ateşi düştü. PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi
Kategori: Aramızdan Ayrılanlar
Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2016
Geçerli Tarih: 07 Temmuz 2020, 14:51
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=6196


ATEŞ Necatiye'li ŞAHİN'in OCAĞINA DÜŞTÜ!

Edirne'ye bağlı HAVSA İlçesinin Necatiye Köyünden, Jandarma Özel Harekatçı Kıdemli UZMAN Çavuş Engin Şahin’in baba ocağına şehit ateşi düştü.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından uzun namlulu silahla açılan hain saldırı sonrası şehit düşen Jandarma Özel Harekatçı Uzman Çavuş Engin Şahin’in CENAZESİ, bu akşam Çorlu hava alanından alınıp, Havsa'nın NECATİYE Köyünde, yapılacak tören sonrası, köy mezarlığında defnedilmek üzere götürüldü.

Bu haber SOSYAL medyada hızla yayılırken, bu haberi kaynağından takip eden HAVSA PORTAL'ın paylaşımları, TRAKYA'ya dalga dalga yayıldı. Bu gün TÖRENİN çok kalabalık bir HALK katılımıyla yapılacağı tahmin edilmektedir.

Ayrıntlar için HAVSA PORTAL'ın PAYLAŞIMLARINI dikkatinize sunuyoruz.
ANKARA Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Facebook sayfasında, HAVSA PORTAL tarafından yapılan 1. haber paylaşımı şöyledir:

"10 MAYIS 2016 SALI GÜNÜ YAPILACAĞI İLAN EDİLEN HAVSA ATATÜRK ORTA OKULU LOKMA GÜNÜ VE HIDRELLEZ ŞENLİĞİ NUSAYBİN DE ŞEHİT OLAN NECATİYE KÖYÜNDEN UZMAN ÇAVUŞ ENGİN ȘAHİN İN CENAZESİ NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİR."

ANKARA Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Facebook sayfasında, HAVSA PORTAL tarafından yapılan 2. haber paylaşımı şöyledir:
"Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından uzun namlulu silahla açılan hain saldırı sonrası şehit düşen Jandarma Özel Harekatçı Uzman Çavuş Engin Şahin’in Edirne’deki baba ocağına şehit ateşi düştü. Acı haberi alan anne Şahin, "Ben bu bayrağı televizyonlarda gördüm" diyerek gözyaşlarına hakim olmadı. Şehidin kardeşleri de birbirlerine sarılarak dakikalarca ağladı.
Evli ve 3 çocuk babası olan Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin’in şehadet haberi, Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Necatiye köyünde ikamet eden annesi ve kardeşlerine Havsa Kaymakamı Alpaslan Kılıç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan ve İlçe Müftüsü Hayrullah Balta tarafından sağlık ekiplerinin eşliğinde verildi. Acı haberi alan anne Şahin, gözyaşlarına boğuldu.
2001 YILINDA ÜNİFORMAYI GİYMİŞTİ
1998 yılında babası Cengiz Şahin’i kaybedince yetim kalan Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin, 2001 yılında mesleğe ilk adımını atmıştı. Ülkenin çeşitli şehirlerinde görev yapan ve son görev yeri Mardin’in Nusabin ilçesi olan Jandarma Özel Hareketçı Şahin, bugün öğle saatlerinde teröristler tarafından ’Kanas’ olarak adlandırılan uzun namlulu silahla açılan ateş sonrası şehit oldu.
3 ÇOCUĞU YETİM KALDI
Evli ve 3 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin, son görev yeri Nusaybin ilçesine atandıktan sonra eşi Rabia Şahin ve 3 çocuğu Diyarbakır’da ikamet etmeye devam etti. Acı haber bugün hem baba ocağında hem de Diyarbakır’daki eşine ve çocuklarına aynı anda verildi.
ANNE VE KARDEŞLERİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Acı haberi alan anne, oğlunun öldüğüne inanmak istemedi. Gözyaşlarına boğulan şehit annesi, "Ben bu bayrağı televizyonlarda gördüm" diye haykırdı. Erkek kardeşleri Bilgin ve Sezgin Şahin ise dakikalarca birbirlerine sarılarak ağladı.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin’in cenazesinin yarın öğle namazını müteakip, resmi törenin ardından Necatiye köyü mezarlığına defnedileceği öğrenildi."
-
PHA'nın NOTU: Bizde Şehidimize ALLAHTAN RAHMET Dilerken, Cennet MEKANI Olsun DİYORUZ! Hakkımız VARSA Helal OLSUN...
Havsa NECATİYE'li Hemşehrilerimizin BAŞI SAĞOLSUN...
ANCAK; "Terörü ve Destekleyip, besleyenleri, yardım ve yataklık yapanları LANETLİYORUZ. TERÖR Yandaşlarına ve AÇILIM ile PALAZLANDIRANLARA, Hakkımızı HELAL ETMİYORUZ... UYARIYORUZ: Bu Trakya HALKI bir gün bunların HESABINI SORAR Bilesiniz..."


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster