YAP- İŞLET- DEVRET MODELİYLE; Pınarça İkizgöller Mesire Alanı Projesi İHALE Ediliyor.!


Açıklama: Kapaklı Belediyesinin projeleri arasında yer alan ve bir çok özelliğiyle Kapaklı ilçesine değer katacak olan İkizgöller Mesire Alanı Projesi 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14.00’te ihaleye çıkıyor... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Yerel-Ekonomi-Politika/Türkiye
Kategori: Gezi-Mekan
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 05 Temmuz 2020, 03:15
Site: Portakal Haber Ajansı
URL: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=8976


YAP- İŞLET- DEVRET MODELİYLE;
Pınarça İkizgöller Mesire Alanı Projesi İHALE Ediliyor.!
Kapaklı Belediyesinin projeleri arasında yer alan ve bir çok özelliğiyle Kapaklı ilçesine değer katacak olan İkizgöller Mesire Alanı  Projesi 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14.00’te ihaleye çıkıyor...

"Pınarça İkizgöller Mesire Alanı Projesi Hayata Geçiyor" başlığıyla MEDYA'ya servis edilen İHALE duyurusunda şunlardan döz edilmektedir:

“YAP- İŞLET- DEVRET MODELİ İLE İHALE EDİLECEK”
Proje 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile ihale edilecek. İkizgöller Mesire Alanı Yapımı ve İşletilmesi İşi; yap- işlet- devret modeli ile ilçeye kazandırılacak. Usulüne uygun olarak hazırlanmış teklifler en geç 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14:00 'a kadar sıra numaralı alındılar karşılığında  Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası 9. kat Toplantı Salonu Encümen Başkanlığı'na verilecek.

''GECİKMELER KABUL EDİLMEYECEK''
İkizgöller Mesire alanı ihalesine katılacak olan istekliler tekliflerini iadeli taahhütlü olarak da gönderilebilecek. Bu takdirde dış zarfın üzerine komisyon Başkanlığı’nın adresi ile hangi işe ait olduğu, isteklinin adı ve soyadı, unvanı ile açık adresi yazacak. Posta ile gönderilecek tekliflerin ilanda belirtilen gün ve saate kadar komisyon başkanlığına ulaşması şarttır. Belirtilen tarih ve saatten sonra verilen teklifler ve postadaki vaki gecikmeler kabul edilemeyecek.

“25 YIL SÜREYLE İŞLETİLECEK”
İhaleyi kazanan yüklenici firma onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesislerin inşaatı ile alan düzenlemelerini yaparak yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 25 yıl süreyle işletecek. Proje içerisinde vatandaşlar kentin gürültüsünden uzak doğa ile iç içe zaman geçirebileceği içerisinde  piknik üniteleri, pergolalar, kameriyeler, çocuk oyun alanları, doğal gezinti köprüsü ve süs havuzları gibi sosyal alanlar yer alacak. Vatandaşların günün ve haftanın stresini atabileceği, spor yapabileceği  futbol, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortu da ayrıca bulunacak.

''OTOPARK ALANI VE BUNGALOV EVLERİ YER ALACAK''
Ayrıca vatandaşlar yeşil, huzurlu bir ortamda, göl kenarında kır lokantalarında keyifle yemek yiyebilecekleri gibi kır kahvelerinde de  hoş sohbet ederek vakit geçirebilecek. Yine yaz kış konaklayabileceği bungalov evleri de tesiste yer alacak.  Proje  kapsamında giriş kontrol üniteleri, 195 araçlık otopark alanı, idare ve personel binaları, vatandaşlarımızın alışverişleri için büfe, yöresel satış ürünlerinin bulunduğu alanlardan, ormancılık tanıtım alanlarına ve halkımızın ibadetlerini rahatça yapabilecekleri ibadethanelere kadar birçok sosyal donatılarda yer alacak.

“İLÇEMİZİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”
Kapaklı'nın her geçen gün görselliğiyle daha da modern bir görünüme kavuştuğunu belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “İlçemizin değerine değer katacak bir projemizin daha ihalesini gerçekleştiriyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak Kazak Gölü Mesire alanımızı nasıl sosyal bir alana dönüştürdüysek, İkizgöller Mesire alanımızı da aynı şekilde kent yaşamına uygun içerisinde bir çok sosyal donatıların buluğunda modern bir alana kavuşturuyoruz. Yapılacak çalışmalarla birlikte Pınarça Mahallemizdeki İkiz Göller Mesire Alanımız, ilçemizin sosyal hayatına renk katacak. İlçemizin sanayi bölgesi olmasından dolayı nüfusumuz her geçen gün artıyor. Buna paralel olarak Kapaklı’nın, sosyal ve yeşil alanlara ihtiyacı doğuyor. Bizde çalışmalarımıza bu yönde daha fazla ağırlık veriyoruz. Bu doğrultuda projemizde Kapaklı Kazak Gölü’nden farklı olarak, ‘A tipi mesire yeri özelliği’ olduğundan; çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları, kamelyalar ve kafeteryalara ek olarak; restaurant, halı saha, tenis kortu, basketbol sahası, otel konseptinde bungalov evler yer alacak. Projemiz günübirlik kullanıma ve gece konaklamaya uygun olacak. Turistik hareketlere imkân tanıyacağız. Doğası zengin olan Kapaklımız bu projemiz ile daha da gelişecek. Hizmetlerimiz ile Trakya’nın göz bebeği olmaya devam edeceğiz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızın mutluluğu ve refahı için hizmetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.