Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Milli Düşünce MERKEZİ Makale Yarışması , NİSAN da!

Milli Düşünce MERKEZİ Makale Yarışması , NİSAN da!

Tarih 25 Nisan 2020, 03:11 Editör İst.TrakyaPOSTA

23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. yıldönümünü kutlamak için, bir makale yarışması açtıklarını Resmi WEB siteleri millidusunce.com'da yayımlayarak bildirdiler,
Bu konuda ayrıntı içerde haberimizde... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMerkezi-Kültür-Politika/TÜRKİYE

Milli Düşünce MERKEZİ Makale Yarışması!
23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. yıldönümünü kutlamak için, bir makale yarışması açtıklarını Resmi WEB siteleri millidusunce.com'da yayımlayarak bildirdiler, bu konuda ayrıntı içerde...
Resmi WEB siteleri millidusunce.com'da yayımlanarak ve ayrıca Türkiye'de YENİÇAĞ adlı GAZETEMİZİN 11 Sayfasında, İLAN edilerek, Yaygın MEDYA'da yer alan HABERİN Detayı aşağıda verilirken bir WEB bağlantısı (LİNK)'de sunulmuştur:

"23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. yıldönümünü kutlamak için, bir makale yarışması açtık. Katılmanızı ve ülkemizin temelindeki bu kavramları yüceltirken kaleminizi Millî Düşünce ailesine kazandırmanızı bekliyoruz." denilen HABER Duyuru şöyledr...

    Konu, millî egemenlik, millî devlet, üniter devlet, Türkiye’nin bütünlüğü ve TBMM kavramları çevresinde şekillenmelidir. Kavramların tamamını kapsamak zorunda değilsiniz.
    Yarışmaya katılacak eserleri popüler dergi makalesi biçiminde, en az 5 000 (yaklaşık 650 kelime), en çok 15 000 vuruş (yaklaşık 2 000 kelime) hacminde yazacaksınız.
    Kolay ve yaygın okunacak bir üslup arıyoruz.
    (2) maddeye rağmen, kamuya mâl olmamış bir bilgi verirken veya bir iddia sunarken bilginin kaynağını, iddianın dayanağını göstermelisiniz.
     Yarışmaya katılmak için yaş veya tahsil şartı aranmaz. Dünyanın her yerinden, Türkiye Türkçesi kullanılarak yarışmaya katılabilirsiniz. Makaleniz daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
    Makaleler, Word formatında, e-posta eki olarak yollanacaktır. Word dosyasının herhangi bir yerinde kimliğinizi belirten bir işaret veya bilgi bulunmasın. Adınızı, soyadınızı, telefon ve adresinizi lütfen e-postanın metnine yazınız.
    Makaleleri 31 Mart 2020 tarihine kadar lütfen şu adrese gönderin: yarisma@millidusunce.com
    Makaleleriniz; Sadi Somuncuoğlu, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Prof.Dr. İskender Öksüz ve Yağmur Tunalı’nın katılımıyla oluşturulacak jüri heyeti tarafından değerlendirecektir.
    Sonuçlar 23 Nisan 2020 günü https: //millidusunce.com sitesinden duyurulacaktır.
    Dereceye giren makaleler editörlerimizin tercihlerine göre MDM (millidusunce.com) veya MİSAK (millidusunce.com/misak/) sitelerinde yayımlanacaktır.
    Yarışmaya katılan makalelerin elektronik medyada (İnternet veya e-kitap veya e-dergi) ve derlenerek bir kitap hâlinde yayım hakları Düşünce Merkezi Derneği’nindir. Editörlerimiz akıcılığı sağlayacak ve okunmayı arttıracak müdahalelerde bulunabilirler. (Yazım kurallarına uyum, ara başlık, başlık, ve benzeri.)
AYRINTI: https://millidusunce.com/milli-dusunce-merkezi-makale-yarismasi/
Millî Düşünce Merkezi nedir? Derseniz HAKKINDA, kendi resmi WEB sitelerinde,
"Merkezimiz 2008 yılı Ağustosunda, Türk Milleti’nin kalkınmasına, huzuruna, refahına, birlik ve bütünlüğüne hizmet için kurulmuştur.Kısacası milletimizin mutlu, devletimizin kudretli olmasını istiyoruz. Bu çerçevede somut hedeflerimizi şöyle özetleyebiliriz:
1. Türkiye’nin iç ve dış temel sorunlarını belirlemek.
2. Bu sorunlara çözümler aramak.
3. İnsanlar gibi milletlerin ve devletlerin de hedefsiz yaşayamayacağı düşüncesiyle, bugünün idraki ve ihtiyaçlarına göre bir dünya görüşü, bir milli ülkü tespit etmek.
4. Düşünce ve siyaset hayatımızın temel kavramlarıyla ilgili yayınlar hazırlamak.
5. Milli düşünce yapısına sahip aydınların dağınıklığını giderici çalışmalar yapmak.
6. Tespit edilen kabiliyetli gençleri eğitip, yetiştirmek.
7. Bu çalışmalar belli bir seviyeye geldiğinde, bunları toplumun istifadesine sunmak"
Bizim partilerle bir ilgimiz yoktur. Çalışmalarımız partiler üstüdür. Ancak Türkiye’nin bütünlüğüne, egemenliğine ve bağımsızlığına saygılı olan her partiye, biz de saygılıyız. Sivil toplum örgütleri, kişiler ve topluluklar için de bu ölçü geçerlidir.
Merkezimizin çalışmalarında çok sayıda değerli bilim ve düşünce adamı, uzman, eski bakan ve milletvekili yer almaktadır. Ayrıca merkezimizde, yaz ayları hâriç, Çarşamba günleri saat 19.00’de Bilgi Şöleni, Cumartesileri saat 14.00’de kamuya açık serbest sohbet toplantıları yapılmaktadır."
diye verilmiştir.

BAK: https://millidusunce.com/Biz-kimiz/

Bu haber 292 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür Sanat

TEK Trakya İLLERİ; Kütüphane İstatistikleri, 2019

TEK Trakya İLLERİ; Kütüphane İstatistikleri, 2019 TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü ÖBS verilerine göre; Ülkemizde toplam kütüphane sayısı 2019 yılında 32 bin 411 oldu, Te...

KAPAKLI Gönderileri!

KAPAKLI Gönderileri! Kapaklıdan ÖNEMLİ günleri bildiren arkadaşımız, ENGELLİ duyarlılığı taşıyanlardan ve bir ENGELLİ için MADDİ olmasa ...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!03 Ağustos 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi