Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

18 MART Tarihi Çanakkale'nin DÜNYA'ya Geçilmez OLDUĞU, KURTULUŞ Zaferinin İLANIDIR!

18 MART Tarihi Çanakkale'nin DÜNYA'ya Geçilmez OLDUĞU, KURTULUŞ Zaferinin İLANIDIR!

Tarih 18 Mart 2020, 01:46 Editör TekirdağPOSTASI

HABER merkezimizce ulaşılan, Ve habere konu başta DEVLETİ Temsilen, TC Tekirdağ VALİLİĞİ, Tekirdağ MİLLETVEKİLİ yanında, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ Başkanlığı olmak üzere, bilim DÜNYASI ve EĞİTİMİ temsilen, Namık Kemal ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğünün ve STK'ları temsilen de, TTSO'nun Mesajlarına yer verilmiş, ÖZETLE; "18 MART Tarihi Çanakkale'nin DÜNYA'ya Geçilmez OLDUĞU, KURTULUŞ Zaferinin İLANI" olduğu konu itibari ile ağırlık kazanmıştır... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Tarih-KÜLTÜR-Politika/DÜNYA-Türkiye

18 MART Tarihi Çanakkale'nin DÜNYA'ya Geçilmez OLDUĞU,
KURTULUŞ Zaferinin İLANIDIR!
HABER merkezimizce ulaşılan, Ve habere konu başta DEVLETİ Temsilen, TC Tekirdağ VALİLİĞİ, Tekirdağ MİLLETVEKİLİ yanında, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİ Başkanlığı olmak üzere, bilim DÜNYASI ve EĞİTİMİ temsilen, Namık Kemal ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğünün ve STK'ları temsilen de, TTSO'nun Mesajlarına yer verilmiş,  ÖZETLE; "18 MART Tarihi Çanakkale'nin DÜNYA'ya Geçilmez OLDUĞU, KURTULUŞ Zaferinin İLANI" olduğu konu itibari ile ağırlık kazanmıştır... 
"18 MART ŞEHİTLERİ GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 105. YILDÖNÜMÜ MESAJI" başlığıyla, TC Tekirdağ VALİLİĞİNİN ilgili, birimince servis edilen MESAJ, web sitelerinde de, bulunamadığından özeti vakit darlığı nedeniyle burada verilememiş, mesajın tamamına yer verilmiştir:
"Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanı ile sulandığı, bir milletin her ferdinin kahramanlaştığı, inancın teknolojiyi alt ettiği bir destan olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, tüm cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık abidesidir.
Kahraman ecdadımız, Mehmet Akif’in  ifadesiyle yıldırım yaylımı tûfanların, alevden sellerin, Yine Akif’in çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk diye ifade ettiği yedi iklimi cihanın tüm tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir. Milletimizin en seçkin, en yetişmiş, en verimli nesillerini feda etme pahasına vatanımız müdafaa edilmiştir.
Çanakkale Destanı; Çanakkale Şehitlerine şiirinde O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar diye ifade edilen Türk Milletinin zilleti kabul etmeyişini,  Mehmetçiğin azim ve iradesini, aynı zamanda centilmenliğini, alicenaplığını tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bu destanın her satırı, savaş hukuku konusunda tüm dünyaya ders olacak niteliktedir.
Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.
Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi."
Öte yandan da; Devlet ve Demokrasiyi temsilen de; "CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ DR. AYGUN’DAN ÇANAKKALE MESAJI"nı İlgili sorumlu kişilerce servis edilmiştir, aşağıda dikkatinize sunulmuştur:
“ÖZGÜRLÜK VE BİRLİK MEŞALESİNİN SONSUZA KADAR YANMASINI DİLİYORUM”
ANKARA – CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe kazıyan Türk ulusunun zaferine işaret ederek, “Özgürlük ve birlik meşalesinin ülkemizde sonsuza kadar yanmasını, burada gösterilen direnç, onur ve mücadele azminin bugüne de ışık tutmasını diliyorum” dedi.  Aygun, Türklerin Çanakkale’de savaşırken bile kaybetmediği insani değerlerle işgal güçlerine insanlık dersi verdiğini vurguladı.
Dr. Aygun, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin önemine işaret etti. Bu zafer ile stratejik öneme sahip Boğazların Türk hâkimiyetinde kaldığına dikkat çeken Aygun, 1. Dünya Savaşı’nın en çetin ve kanlı muharebesi olan Çanakkale’de Türklerin destansı bir direniş gösterdiğini kaydetti.
Aygun, şöyle devam etti:
“Askeri stratejik zekâsını Çanakkale’de gösteren Mustafa Kemal Atatürk, ‘Anafartalar Kahramanı’ unvanıyla Kurtuluş Savaşı’nda göstereceği başarının işaretlerini vermiştir. Yüzbinlerce şehit verdiğimiz Çanakkale Savaşları, Türk tarihi için değil, dünya tarihi için de dönüm noktası olmuştur. Seddülbahir, Gelibolu, Arıburnu Anafartalar ve Conkbayırı’nda bedensel sınırları zorlayarak düşmana meydan okuyan Mehmetçiğimiz, şairimizin dediği gibi Çanakkale’de Türklere özgürlük zevkini tattırmıştır.
Kurtuluş Savaşı’nın adeta ilk adımı olan Çanakkale Zaferi’nin mimarı olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, özgürlük ve birlik meşalesinin ülkemizde sonsuza kadar yanmasını, burada gösterilen direnç, onur ve mücadele azminin bugüne de ışık tutmasını diliyorum.”

Diğer taraftan da; Tekirdağ Süleymanpaşa'lı olan; BÜYÜK ŞEHİR "Şehr-i emini" "Başkan Kadir Albayrak'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı"nı resmi WEB sitesinde yayımlayarak, Özetle şunları söylemiştir:
"Şanlı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Çanakkale Zaferi, Türk milletinin sonsuz vatan sevgisiyle tüm imkânlarını seferber ederek en modern silahlara sahip düşman ordularına karşı galip geldiği şanlı bir zaferdir.
" (...)
"TNKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ Mesajı" ise. resmi web sitelerinde de. yayımlandığı gibi, kısaca şöyledir;
"Bir milletin bekası için neler yapabileceğini Çanakkale’de tüm dünyaya gösteren milletimiz, kahraman Mehmetçiği sayesinde kazandığı bu zaferi, şehitlerinin kanının yerde kalmadığının göstergesi ve gelecek nesiller için bir ibret belgesi olarak her yıl anmaktadır." (...)
Bak: http://www.nku.edu.tr/
Aynı konuda, TSK'ları temsilen, TTSO Yönetim kurulu Başkanı Günay, “Çanakkale Zaferi, Bağımsızlık İçin Canlarını Verenlerin İmzasıdır” diyerek aşağıda kısa 1-2 paragrafı verilen mesajının, resmi web sitelerin de, yayımlanmasını sağlamıştır:
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Günay mesajında; “Çanakkale Zaferi, bir atan kalplerin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Bu zafer, bağımsızlığı için canlarını verenlerin imzasıdır. Tarihte eşine az rastlanan bu kahramanlık destanı, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. (...)
Bak1: http://www.tekirdagtso.org.tr/

Bu haber 288 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI!

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI! ANKARA'dan alınan bildirime göre; (TÜRMOB), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler OD...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi!

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi! Sertaç ALKAYA İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak "3 Mayıs Türkçülük Gününüz kutlu olsun..." diyerek, Tüm TÜRKLERİ...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi