Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

CUMHURBAŞKANINA Sesleniş; Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım!

CUMHURBAŞKANINA Sesleniş; Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım!

Tarih 20 Aralık 2019, 01:26 Editör ANKARA TBMM Hab

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Genel Kurulu’nda evvelki gece saat 03.35’de yaptığı konuşmada, “Uykudan uyanın. Türk çiftçisine sahip çıkın. Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım” diyerek, TBMM'de, bir çok öneriyi dile getirdi... PHA/S.paşa-TEEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Ekonomi-POLİTİKA/Türkiye

CUMHURBAŞKANINA Sesleniş;
Simit Sarayı’nı değil,
simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım!
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Genel Kurulu’nda evvelki gece saat 03.35’de yaptığı konuşmada, “Uykudan uyanın. Türk çiftçisine sahip çıkın. Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım” diyerek, TBMM'de, bir çok öneriyi dile getirdi...
Evvelki gece TRT3 tarafından CANLI verilen CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami ÖZCAN Aygun’dan Cumhurbaşkanlığı’na çağrı konuşması, aşağıdaki başlıklarda toplandığı, iletilen Bültende görüldü:
“Bu yıl üretici borçları yapılandırılmadı çiftçi mahvoldu!”,“Çiftçi, borç batağında, bu yıl borçları yeniden yapılandırmak zorundayız”,“Faizleri silelim, ana borcu 5 takside bölelim”, “Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan çiftçiyi kurtaralım”
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Genel Kurulu’nda gece saat 03.35’de yaptığı konuşmada, “Uykudan uyanın. Türk çiftçisine sahip çıkın. Çiftçimizin Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası’na olan borçlarını yeniden yapılandırın.  Bu yıl yapılandırmaya gitmediniz, çiftçiyi mahvettiniz. Simit Sarayı’nı değil, simide hammadde sağlayan, un, susam, yağ üreten çiftçimizi kurtaralım” dedi.
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Genel Kurulu’nda önceki gece Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a seslendi. Türk çiftçisine sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Aygun, “İşadamı Ali Ağaoğlu’nu nasıl kurtardıysanız, bu ülkeye sağlıklı, güvenilir, gıda üreten çiftçilerimizi de kurtaralım” dedi. Yıllardır kangren haline gelmiş çiftçi borçlarının bu yıl yeniden yapılandırılmaması nedeniyle üreticinin mahvolduğunu anlatan Aygun, “Çiftçinin çığlığını duyun artık” diye isyan etti.
“FAİZLERİ SİLELİM”
Aygun, Türk çiftçisinin Tarım Kredi Kooperatifleri ’ne ve Ziraat Bankası’na olan borçlarının yeniden yapılandırılmasını isteyerek, “Faizleri silelim, kalan anaparayı 5 eşit takside bölelim. Nasıl birilerinin vergilerini sildiyseniz, nasıl işadamı Ali Ağaoğlu'nu kurtardıysanız, nasıl Simit Sarayı’nı kurtarmak istediyseniz, gelin çiftçilerimizi de kurtaralım” çağrısı yaptı.
“TÜRK ÇİFTÇİSİNE ÜÇ MAYMUNU OYNUYORSUNUZ”
Çiftçiye kulak tıkayan iktidarın halktan koptuğunu belirten Aygun, “Yapılanma istiyoruz, bundan kaçıyorsunuz.  Rus, Ukrayna, Fransız üreticilerini destekliyorsunuz ama Türk çiftçisine, Türk esnafına geldiği zaman kulaklarınızı tıkıyorsunuz” diye konuştu.
Saray’ın bütçesindeki şatafat ve israfa işaret eden Aygun,  “Yüzen Saray’a 56 milyon, uçaklarınıza 406 milyon lira ayırmışsınız. Bundan vazgeçin ve bu parayı Türk çiftçisine, Türk esnafına ayırın” çağrısı yaptı. Polatlı Ziraat Odası Başkanı’nın geçen günlerde yaptığı açıklamada Bakara Suresi’nin 280. Ayetindeki "Alacaklılar, borçları ödeyemezse onları sıkıştırmamak gerekir, hatta borç veren de müsaitse bu alacağı bağışlamalıdır” emrine işaret ettiğini aktaran Aygun, “Sizler tüpçünün, işadamının herkesin borçlarını afettiniz. Çiftçiye geldiği zaman üç maymunu oynuyorsunuz” diye konuştu.

Bu haber 122 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

"Acil ÖNLEM Şart" Diyen, Ömer Fethi GÜRER, Doğru Söylemiş, OYALANACAK Zaman Yok!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, korona virüs tehdidinin, medya kuruluşları ve bu kuruluşlarda çalışan bası...

CHP İL Örgütünden, KAPAKLI Belediye MECLİS ÜYESİNE Kınama!

CHP İL Örgütünden, KAPAKLI Belediye MECLİS ÜYESİNE Kınama! Geçtiğimiz günlerde, 37.'si yapılan CHP İL Başkanlığı seçiminide kapsayan olağan İL Kongresi ile iş başına seçi...
Ömer Seyfettin'i yüz yıl önce kaybettik22 Mart 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi