Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Faik ÖZTRAK'ın, Türmob ZİYARETİ.!

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Faik ÖZTRAK'ın, Türmob ZİYARETİ.!

Tarih 18 Aralık 2019, 09:46 Editör İst.TrakyaPOSTA

Başında TRAKYA'lı hemşehrimiz, Faik ÖZTRAK'ın olduğu, Cumhuriyet Halk Partisi heyeti TÜRMOB Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yeni seçilen yönetime başarı dileklerini iletti."Cumhuriyet Halk Partisi’nden TÜRMOB’a ziyaret" başlığıyla geçenlerde çıkan, Türmob'un 145. BİZDEN HABERLER Dergisinde yer alan HABER, Türkiye'de TÜRMOB'un üzerine DİKKATLERİN yönelmesine yol açtı... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Medya-Kültür-Politika/TÜRKİYE

CHP Genel Başkan Yardımcısı,
Faik ÖZTRAK'ın, Türmob ZİYARETİ.!
Başında TRAKYA'lı hemşehrimiz, Faik ÖZTRAK'ın olduğu, Cumhuriyet Halk Partisi heyeti TÜRMOB Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yeni seçilen yönetime başarı dileklerini iletti."Cumhuriyet Halk Partisi’nden TÜRMOB’a ziyaret" başlığıyla geçenlerde çıkan, Türmob'un 145. BİZDEN HABERLER Dergisinde yer alan HABER, Türkiye'de TÜRMOB'un üzerine DİKKATLERİN yönelmesine yol açtı...

"Cumhuriyet Halk Partisi’nden TÜRMOB’a ziyaret" başlığıyla, TÜRMOB'un MESLEKİ, Yayın ORGANI, "Bizden HABERLER" Dergisinin 145. Sayısında, KAPAK yapılan ve 5 ila 8. sayfalarda yer verilen bu ziyaret haberini, aşağıda bilgi için verirken, AYRINTI  ve Dergiyi incelemeniz için, ayrı bir bağlantı (LİNK) te, verilmiştir:
Cumhuriyet Halk Partisi heyeti TÜRMOB Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yeni seçilen yönetime başarı dileklerini iletti.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve yönetim kurulunu TÜRMOB Genel Merkezinde ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Lale Karabıyık, Özgür Ceylan ve Balıkesir Miletvekili Ensar Aytekin yeni yönetimi kutlayarak başarı dileklerini ilettiler.
Ziyarette, TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız, Genel Sekreter Yahya Arıkan, Genel Sayman Levent Demiröz, yönetim kurulu üyeleri Rıfat Nalbantoğlu, Fettah Açan ve TESMER Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem’de yer aldı.
Ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yeni göreve seçilen Kartaloğlu ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.
Türkiye’nin içinde bulunduğu manzaraya bakıldığında en çok dikkat çeken konulardan birinin vergi artışı olduğunu belirten Öztrak, yapılan düzenlemelerle vergi mükelleflerinin üzerindeki yükün arttığını, bunun da vergi ödemeyi zorlaştırdığını ifade etti.
Ekonomide rekabet gücünü etkileyen unsurlardan birinin de verginin doğru alınması olduğuna işaret eden Öztrak, “Vergide adalet diyoruz. Günlük uygulamalarla vergi adaleti diye bir şey bırakmadık. Ekonomide yakaladığından vergi alıyorsun, onun dışında vergi toplamakta çok ciddi zorluklar var.” diye konuştu.
Öztrak, bunların sıkıntılarını beyannameleri hazırlayan, hesapları tutan mali müşavirlerin sırtında olduğunu, KDV uygulamalarında, yeşil pasaport konusunda bu meslek grubunun sıkıntılar yaşadığını söyledi.
“Pansuman tipi” vergi toplamanın tüm krizlerin faturasını toplumun en kırılgan kesiminin sırtına yüklediğini ileri süren Öztrak, büyük işletmelerin bankalara olan borçları ertelenirken ve müteahhitlere yapılan ödemeler hızlandırılırken, yükün vatandaşa kaldığını kaydetti.
Faik Öztrak, vatandaşın gerçek gündeminin işsizlik, yoksulluk, artan vergi yükü, ekonomideki durgunluk olduğunu, CHP’nin bunlarla ilgileneceğini ve komployla ilgili hukuk düzen içinde gerekenleri yapacaklarını dile getirdi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu da ekonomi, maliye, finansla ilgili değerli bir ekiplerinin olduğunu, Türkiye için yapılacak çalışmalara katkı sağlamaktan onur duyacaklarını ifade etti.
Devletin ciddi bir finansman ihtiyacı olduğunu kaydeden Kartaloğlu, dolaylı vergilerin yüzde 70’lere dayandığını, yeni getirilen Konaklama Vergisi ile şimdi de yoğun bir şekilde turizme yüklenildiğini söyledi.
Kartaloğlu, bir yıl içinde Dijital Hizmet Vergisi Beyannamesi, Konaklama Vergisi Beyannamesi, Turizm Katkı Payı Beyannamesi ve Geri Dönüşüm Katılım Payı Beyannamesi’nin geldiğini belirterek, bunun mali müşavirlere ilave yük anlamına geldiğini dile getirdi.
Tüm sorunlara rağmen görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizen Kartaloğlu, KDV indirimi ve yeşil pasaport gibi uygulamaların mali müşavirler için de olmasını, “Mali Tatil Kanunu”nun uygulanabilir bir şekilde yeniden düzenlenmesini istedi.

Bu haber 171 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Medya

TÜRMOB International Dergisinin 53. sayısı YAYIMLANDI!

TÜRMOB International Dergisinin 53. sayısı YAYIMLANDI! Mesleki çalışmalarında faydalı olması beklenen; TÜRMOB International Dergisinin 53. sayı ÇIKTI, SMMM'lerin bil...

BİK Genel MÜDÜRLÜĞÜ MEDYA'ya; Destek OLMAYI Sürdürecek!

BİK Genel MÜDÜRLÜĞÜ MEDYA'ya; Destek OLMAYI Sürdürecek! Basın İlan Kurumu (BİK), COVID-19 virüs salgınına karşı mücadelede üzerine düşen görevi tüm zorluklara rağmen yerin...
Herkes MEMUR OLDU da? HABERİMİZ mi? Yok..!03 Nisan 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi