Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun VATANDAŞA Ne Diyeceğini, MERAK etti.?!

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun VATANDAŞA Ne Diyeceğini, MERAK etti.?!

Tarih 10 Aralık 2019, 21:35 Editör ANKARA TBMM Hab

ÇORLU TREN KAZASI üzerinden geçen günlerin hesabını yapanlara, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TCDD bakım ve onarım memuru ve diğerlerini yargılanmasının devam edeceği, mahkeme öncesi merak ettiklerini, 10 Aralık 2019 günü yapılacak yeni duruşmaya kadar Ulaştırma Bakanlığı’nın YETKİLİLERİNE sordu?, ne dediler!.. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerlHabermerkezi-Politika-ULAŞIM/Türkiye-DÜNYA

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun,
VATANDAŞA Ne Diyeceğini, MERAK etti.?!
ÇORLU TREN KAZASI üzerinden geçen günlerin hesabını yapanlara, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TCDD bakım ve onarım memuru ve diğerlerini yargılanmasının devam edeceği, mahkeme öncesi merak ettiklerini,  10 Aralık 2019 günü yapılacak yeni duruşmaya kadar Ulaştırma Bakanlığı’nın YETKİLİLERİNE sordu?, ne dediler!..
"CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun VATANDAŞA Ne Diyeceğini, MERAK etti.?!" başlığıyla sunduğumuz HABER Bülteni, TBMM'de HALKIN çıkarlarını, takip edip savunması için binlerce oy verdiği, hemşehrimiz, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun'un bu tür işlerini için TBMM'de bulunan MEDYA Danışmanı, Ebru TOKTAR hanımefendinin bir çalışmasıdır, VATANDAŞ olarak bizimde MERAK, ettiğimiz ve bunu fotoğrafa koyduk:  CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun'un ADALET istemesi, HAKSIZLIK mı? bu VATANDAŞ Hasan-Hüseyin-RIZA-Hüsmen'in merakıdır, bir YANIT VERİLİRSE, Vatandaş KAMUOYU MUTLU Olur, diye beklemediyiz...
İşte sözünü ettiğimiz, TBMM'den bize ulaştırılan, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun'un, Kamuoyu ve Vatandaşın MERAK ettiği sanılan soruları; "ULAŞTIRMA BAKANI TURHAN, ÇORLU TREN KAZASINI PAS GEÇTİ!, BAKAN ELEŞTİRİLERE SESSİZ KALDIÇORLU TREN KAZASINDAKİ İHMALLERİ SIRALADIM, BAKAN TEK CÜMLE YANIT VEREMEDİ!" başlığıyla sunulan BÜLTEN aşağıda KAMUOYU bilgisine, aynen sunulmuştur:
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2020 bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çorlu Tren Kazası ve Ankara Hızlı Tren kazalarını anımsatarak, “Dünyanın her yerinde bu kazalardan sonra istifalar olur. Bizde ise pişkin pişkin herkes görevine devam ediyor” eleştirisini getirdi. Bakan Mehmet Cahit Turhan, bu sert eleştirilere sessiz kalarak, konuyu pas geçti.
-CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada Şeyh Edebali'nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözlerine işaret ederek, “Maalesef, AK Parti iktidarında Kamu İhale Yasası'nın devre dışı bırakılmasıyla rant kavgası insan hayatının önüne geçmiştir” dedi.
AKP döneminde 11 ölümlü ve yüzlerce yaralanmalı büyük tren kazaları olduğunu anımsatan Aygun, yakın dönemde Çorlu Sarılar'da 8 Temmuz 2018'deki tren kazasında 25 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 13 Aralık 2018'de de Ankara'daki hızlı tren kazasında 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini belirtti.
“KAZANIN SEBEBİ İHMAL”
Aygun, “Tüm kazalar, ihmallerin sonucudur. Bu kazaların önlenememesi ve devam etmesi Ulaştırma Bakanlığı’nın ve TCDD’nin ders almadığını ortaya koymaktadır. Bu kazalarda payı olan eski Genel Müdür’ün milletvekilliği ile ödüllendirilmesi de bunun göstergesidir” diye konuştu.
Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan davada Bilirkişi Heyeti’nin yenilenmesi yönünde karar çıktığını kaydeden Aygun, “Devlet Demiryollarıyla bağlantısı olan 2 kişinin hem sinyalizasyon hem de ikmal, bakım işlerinde danışmanlık yapması kuşku uyandırmıştır.  Ama bu Heyet, millet vicdanında kabul görmemiştir. Sonuçta Mahkeme de yeni Bilirkişi Heyeti oluşturulmasını istemiştir”
dedi.
Aygun, yeni Bilirkişi Heyeti’nin kazaya ilişkin tüm ihmalleri sıralayarak üst düzey yöneticilerin kazadaki sorumluluğunu ortaya koymasını beklediklerini vurguladı.
“YOL BEKÇİSİ ALACAK MISINIZ?”
Davada yargılanan TCDD bakım ve onarım memurunun “250 köprü ve 2 bin 500 menfezden sorumluyum. İşçi ve usta bulamıyorum. Yetişemiyorum” yönündeki açıklamasına işaret eden Aygun, “Diğer personelin de yol bekçilerinin yetersizliğinden şikayet etiğini görüyoruz. 11 bin 394 kilometre demir ağı var. 1.200 yol bekçisine ihtiyacınız var. Yeni yol bekçisi alacak mısınız” diye sordu.
Aygun, TCDD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında koordineli çalışacak ve anlık yağışları değerlendirecek personel bulunmadığına da işaret ederek, “Artık bu koordinasyonu sağlayın” diye konuştu.
Bu eleştirilere sağır kalmayı tercih eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise tek bir açıklama yapamadı.

Bu haber 346 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Niğde Milletvekili. TARIMLA İLGİLİ Önergesini BAKANA Sundu!

Niğde Milletvekili. TARIMLA İLGİLİ Önergesini BAKANA Sundu! CHP Milletvekili Gürer’in,17.07.2020 tarihinde sunduğu ÖNERGESİ; "Üreticilerin kredi limit artışı talebini Meclis g...

CHP İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI Yaptı!

CHP İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI Yaptı! Geçtiğimiz günlerde yapılan bir SİYASİ transfer konusunda, Şener Zeynel SAYGIN, CHP Tekirdağ İl Başkanı olarak, MED...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi