Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ’a Yeni Stat, Ne Zaman OLUR?

Tekirdağ’a Yeni Stat, Ne Zaman OLUR?

Tarih 05 Aralık 2019, 21:49 Editör ANKARA TBMM Hab

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na; -“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat projesi rafa kaldırılmış!” -“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat, yeni bütçede de yok”,“Anlaşılan Tekirdağ’a yeni stat, sadece seçim vaadinden ibaretmiş”- “Söz var, icraat yok!” gibi kinaye ile seçim VAADLERİ yanında, Eğitim ve öğretimi yakından ilgilendiren, -“Yıl sonuna kadar söz verilen 1700 yatak kapasiteli yurtların yapılıp yapılmayacağının takipçisiyiz” diyerek, yatırımları hatırlattı... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-SPOR-EĞİTİM-Kültür-Politika/TÜRKİYE-Dünya

Tekirdağ’a Yeni Stat, Ne Zaman OLUR?
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na; -“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat projesi rafa kaldırılmış!” -“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat, yeni bütçede de yok”,“Anlaşılan Tekirdağ’a yeni stat, sadece seçim vaadinden ibaretmiş”- “Söz var, icraat yok!” gibi kinaye ile seçim VAADLERİ yanında, Eğitim ve öğretimi yakından ilgilendiren, -“Yıl sonuna kadar söz verilen 1700 yatak kapasiteli yurtların yapılıp yapılmayacağının takipçisiyiz” diyerek, yatırımları hatırlattı...
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun-“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat projesi rafa kaldırılmış!”,“Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat, yeni bütçede de yok”,“Anlaşılan Tekirdağ’a yeni stat, sadece seçim vaadinden ibaretmiş”,“Söz var, icraat yok!”
“Yıl sonuna kadar söz verilen 1700 yatak kapasiteli yurtların yapılıp yapılmayacağının takipçisiyiz”
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe görüşmelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na AKP iktidarının 2014 yılında sözün verdiği 20 bin kişilik Stadı sorarak, “Bütçenizde Trakya ile ilgili hiçbir şey yok. Hani stat yapacaktınız?” diye sordu. Bakan Kasapoğlu tarafından Aygun’un sorusuna verilen yazılı yanıt, 2020 bütçesinde de yeni stat konusunda hiçbir yatırım olmadığını ortaya koydu.
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “2014 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde Tekirdağ’a 20 bin kişilik stat yapacağını açıkladı. Ondan sonra Davutoğlu, 2015 yerel seçiminde yine söz veriyor ama aynı şekilde suya yazılmış ki stat falan yok. Bütçede Tekirdağ’a ne var?” sorusunu yöneltti.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu soruya yazılı olarak verdiği yanıtta;  2018-2019 yılları arasında Tekirdağ Namık Kemal Stadı Bakım Onarımı ile Futbol Sahası Zemin Yenilenmesi konularında yatırım yapıldığını belirtti.  Tekirdağ’a 2018-2019 yıllarında 19 kalemde 51 milyon TL tutarında yatırım yapıldığını söyleyen Kasapoğlu,  19 Kasım 2019 tarihinde imzalanan protokol ile 37 kalemde 126 milyon 720 bin TL tutarında daha yeni yatırım yapılmasının planlandığını açıkladı.
Kasapoğlu’nun Vekil Aygun’a verdiği yanıtta, 20 bin kişilik yeni stat konusunda ise hiçbir açıklama yapılamadı.
“ÖĞRENCİNİN YURT SORUNU”
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Tekirdağ’da öğrencilerimizin yurt sorununun çözümü için ne yapacaksınız? En çok öğrencilerimizin yurda yerleştirilmesi için bizden referans isteniyor” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu“Bakanlığımız yurtlarında barınmak için müracaat eden öğrencilerimizin tamamının yurtlarımıza yerleştirilmesi asli görevimiz olup,  2019-2020 eğitim öğretim dönemi için Bakanlığımıza 417 bin 301 öğrencimiz yurtlarında barınmak için müracaat etmiş, bu öğrencilerin 315 bin 668’i (yüzde 75,64) yurtlarımıza yerleştirilmiştir” dedi.
TEKİRDAĞ’DA ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 24’Ü YURTLARA YERLEŞTİRİLEMEDİ!
Kasapoğlu, bu yanıtıyla öğrencilerin yüzde 24’ünün ise yurtlara yerleştirilemediğini itiraf etmek zorunda kaldı.
2019 yılında yatırım ve kiralama yoluyla 37 bin 276 yatak kapasiteli 53 yurdun hizmete açıldığını belirten Kasapoğlu, yıl sonuna kadar da  yatırım ve kiralama yoluyla 1700 yatak kapasiteli 4 yurdun daha hizmete açılacağını kaydetti.
Kasapoğlu, 2020 yılında yatırım ve kiralama yoluyla 97 bin 495 yatak kapasiteli 114 yurdun hizmete açılacağını bildirdi.
“BU AÇIKLAMALARIN TAKİPÇİSİYİM”
Bu sözlerin takipçisi olacağını vurgulayan CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Aygun, Malkara’da yaşanan yurt sorunlarına işaret etti. (...)

Bu haber 295 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

TEKİRDAĞ Gelecek PARTİSİ İL Başkanlığı, Pazar Günü MEDYA Toplantısını Süleymanpaşa'da YAPIYOR!

TEKİRDAĞ Gelecek PARTİSİ İL Başkanlığı, Pazar Günü MEDYA Toplantısını  Süleymanpaşa'da YAPIYOR! SİYASET Sahnesine AKP'den KOPARAK giren GELECEK Partisinin AMBLEMİ ÇINAR, Kalıcı olacak gibi, Pazar günü Yeni s...

CHP Tekirdağ İL Başkanlığından KINAMA!

CHP Tekirdağ İL Başkanlığından KINAMA! CHP Tekirdağ İl Başkanı, Şener Zeynel SAYGIN; "KAMU KURUMLARININ PARTİ SİYASETİNE ALET EDİLMESİNİ KINIYORUZ" diyer...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!06 Temmuz 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi