Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, KÖSEİLYAS ve Yeniköy Mahallelerinde, FİDAN Dikti.!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, KÖSEİLYAS ve Yeniköy Mahallelerinde, FİDAN Dikti.!

Tarih 14 Kasım 2019, 01:30 Editör Mehmet PORTAKAL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 11 Kasım'da 81 ilde 11 Milyon Fidan projesine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 2100 adet fidanı toprakla buluşturarak büyük destek verdi. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Ekonomi-Politika-Kültür/TÜRKİYE

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi,
KÖSEİLYAS ve Yeniköy Mahallelerinde,
FİDAN Dikti.!
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 11 Kasım'da 81 ilde 11 Milyon Fidan projesine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 2100 adet fidanı toprakla buluşturarak büyük destek verdi.
"Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinden Fidan Dikme Etkinliğine Tam Destek" başlığıyla, NAMIK Kemal Üniversitesi, ilgili birimince servis edilen baber bülteninde devamla şöyle denildi:

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı 11 Kasım'da 11 Milyon Fidan Dikme etkinliği kapsamında fidanlar Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin Köseilyas Köyünde bulunan NKÜ Ziraat Çiftlikpark yerleşkesine dikildi.
“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla daha yeşil bir Türkiye ve üniversite kampüsleri için orman alanlarını çoğaltmak, çevre değerlerini korumak, ağaç ve yeşil sevgisini toplumun her kademesine yayarak çevre bilincini artırmak amacıyla düzenlenen fidan dikme etkinliği öncesinde Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezen ARAT bir konuşma gerçekleştirdi.
Dekan Prof. Dr. Sezen ARAT, “Bugün burada katılımını gerçekleştirdiğimiz etkinlik Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes” kampanyası çerçevesinde 81 ilde 2023 lokasyonda 11 milyon ağaç dikimiyle ilgili bir kampanyadır. Bu kampanyaya biz de destek vermek istedik ve bu kampanyadaki lokasyonlardan biri de bu içinde bulunduğumuz bölge. 300 dekar alan büyüklüğüne sahip, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin Uygulama ve Araştırma Çiftliği. 300 küçükbaş, 100 büyükbaş hayvan için oluşturulan bir çiftlik aynı zamanda burada meyve bahçeleri, bağlar da olacak. Henüz yapım aşamasında. Sadece koyunculuk tamamlandı. Ağaç dikimi için en uygun alan burasıydı. Burada dikilecek 2100 ağaç sizlerin sayesinde toprakla buluşacak. Yıllar içerisinde inşallah büyüdüklerini izleyeceğiz ve çiftliğimiz bu ağaçlarla çok daha güzel olacak." diyerek, sözlerini tamamladı.
NKÜ, Ziraat Fak. Dekanı, Prof. Dr. Sezen ARAT'tan sonra, kürsiye davet edilen;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER'de konuşmasında “Merkez kampüsteki ilk ağaçların dikilmesi sırasında katkılarım olmuştu. Orası da bozkırın içerisindeydi. Hocalarım ve öğrencilerimle birlikte o ağaçları dikmiştik. Şu anda Çamlık Mevki olarak adlandırılan, kampüsün girişinin sol tarafındaki ağaçlar bizim tarafımızdan dikilmişti. Yine ne tesadüftür ki buradaki çiftlikteki ilk ağaç dikimi uygulamasının bana nasip olması Allah’ın verdiği bir hediye olarak kabul ediyorum. Üniversitem adına hepiniz “Hoş geldiniz,” Bu etkinlik kapsamında birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Hüseyin Pehlivan İlköğretim okulu öğrencileri folklor gösterisi sundu. Büyük ilgiyle izlenen gösteri sonrasında Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Üniversite yöneticileri, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler fidanları toprak ile buluşturarak can sularını verdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Yeniköyde gerçekleştirilen Tekirdağ Valiliği’nin fidan dikimi programına katılmasının ardından Üniversitemiz kampüsünde senato üyeleri ile birlikte sembolik olarak “Cumhuriyet Fidanı Dikimi” gerçekleştirdi. Rektör ŞAHİN, “Bu yıl 11 Kasım’da ülke çapında düzenlenen 11 milyon fidan dikimi ile denkleştirdik, ancak önümüzdeki seneler için başlangıç olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonrasında devamı gelecektir.”  diyerek sembolik olarak fidanı toprakla buluşturdu.
Program toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.
Öte yandan AYNI gün içinde; "Vali Aziz Yıldırım Fidan Dikimi Etkinliğine Katıldı" başlığıyla TC Tekirdağ VALİLİĞİ Web sitesinde yayımalanan habere göre de:
"Vali Aziz Yıldırım, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için, Türkiye’nin 81 iliyle eş zamanlı olarak Süleymanpaşa İlçemiz Yeniköy Ağaçlandırma Sahasında düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı." (...)
"Etkinliğe Vali Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Başsavcı Güngör Karakoç, Vali Yardımcıları Ali Dursun, Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Orman İşletme Müdürü Ali Şen, Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı."
Ayrıntısına Bak1: http://www.tekirdag.gov.tr/vali-aziz-yildirim-fidan-dikimi-etkinligine-katildi
FİDAN Dikme ETKİNLİĞİNİ, Tekirdağ BAŞLATIYOR, İnşallah Tüm TRAKYA'ya YAYILIYOR.!
Başlıklı Çağrı Haberimiz:

Bu haber 271 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019 Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü İstatistikle Aile, 2019 bülteninden yararlanarak “İstatistiklerle ...

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme!

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme! Tekirdağ İL'ine Giriş Çıkış YASAKLARI 04 MAYS 2020'ye kadar Uzatılan, 31 İLDEN Biri TEKİRDAĞ'da alınan ...
WEB Sitelerinden SİLİNENLER, Neye Göre Siliniyor?28 Mayıs 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi