Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ

Tarih 09 Ekim 2019, 22:07 Editör TekirdağPOSTASI

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE MEYDANA GELEN Olaylarla ilgili 281-282-283 ve 286 sayılı BASIN BÜLTENLERİNİ yayınlamıştır... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Asayişhaberleribülteni-Politika/Türkiye

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BASIN BÜLTENİ
TEKİRDAĞ VALİLİĞİ, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE MEYDANA GELEN Olaylarla ilgili 281-282-283 ve 286 sayılı BASIN BÜLTENLERİNİ yayınlamıştır...

İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE 01-02/10/2019 TARİHLERİ ARASINDA MEYDANA GELEN OLAYLAR AŞAĞIYA ÇIKARTILMIŞTIR. (281. Bülten)

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Olayın Adı        : KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU MADDE SATIN ALMAK BULUNDURMAK
Olay Adresi      : Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Tarihi       : 30/09/2019 -  16:00
Şüpheli            : İ.N.-G.D.-H.O.İ.-H.G.
Olayın Özeti    : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce İlimiz Süleymanpaşa İlçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında şüpheli şahısların ikametlerinde, araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalar neticesinde 51 gr Kubar Esrar Maddesi, 4 gr Metamfetamin Maddesi, 3 gr Hint Keneviri Tohumu, 2,25 gr Skunk Maddesi ele geçirilmiştir. Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir.

SÜLEYMANPAŞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim           : Çarşı Polis Merkezi Amirliği

Olay Adı       : TEHDİT-6136 SKM-GENEL GÜV. KASTEN TEHLİKEYE SOKULMASI-
                        MALA ZARAR VERME
Olay Adresi  : Altınova Mah. Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Tarihi   : 01.10.2019 20:50
Müşteki        : E.E.
Şüpheli         : B.Y.
Olay Özeti    : 01.10.2019 tarihinde saat 20.50 sıralarında belirtilen adreste meydana gelen olayda, B.Y. isimli şahsın komşusu E.E. isimli şahsı tehdit ederek bina içerisinde 3 el tüfek ile ateş etmesi sonucunda ‘Tehdit-6136 SKM-Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokulması-Mala Zarar Verme’ olayı meydana gelmiştir. Olay ile ilgili yakalanarak gözaltına alınan B.Y. isimli şahıs işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecektir.

ÇORLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim             : Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği

Olay Adı         : TCK 188 UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE İMAL VE TİCARETİ
Olay Adresi    : Silahtarağa Mah. Çorlu/Tekirdağ
Olay Tarihi     : 01.10.2019 17:30
Şüpheli          : R.Y.
Olay Özeti     : Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerimizce uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında şüpheli şahısların İstanbul ilinden temin ettikleri yüklü miktardaki uyuşturucu maddeleri Hıdırağa Mahallesinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara getirdikleri bilgisi alınması üzerine bahse konu araç belirtilen adreste durdurulmuş, araç içerisinde yapılan arama neticesinde 12 adet şeffaf poşet içerisinde toplam 6 Kg 700 gr Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili R.Y. isimli şahıs gözaltına alınmış olup, işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceklerdir.

Birim              : Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği
Olay Adı          : TCK 188 UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE İMAL VE TİCARETİ
Olay Adresi     : Fatih Mah. Çerkezköy/Tekirdağ
Olay Tarihi      : 01.10.2019 01:00
Şüpheli           : A.K.-E.Y.-E.A.
Olay Özeti      : Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerimizce uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında E.Y. ve daha önce haklarında ‘Uyuşturucu Madde Ticareti’ suçundan işlem yapılan A.K. ve E.A. isimli şahısların İstanbul Bağcılar ilçesinden Kapaklı ilçesine uyuşturucu madde getireceği bilgisi alınması üzerine bahse konu araç 01.10.2019 günü saat:01.15 sıralarında Çerkezköy İlçesinde durdurulmuş, araç içerisinde yapılan aramada; 480 adet uyuşturucu nitelikli sentetik hap (Extacy), 5 gr Skunk maddesi ve 0,3 gr Kokain Maddesi ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili A.K.-E.Y. ve E.A. isimli şüpheliler gözaltına alınmış olup, işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceklerdir.

İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE 02-03/10/2019 TARİHLERİ ARASINDA MEYDANA GELEN OLAYLAR AŞAĞIYA ÇIKARTILMIŞTIR. (282. Bülten)
   
ÇORLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim             : Güvenlik Büro Amirliği

Olay Adresi    : Sosyal Medya Üzerinden Çorlu / Tekirdağ
Olay Adı         : CUMHURBAŞKANINA HAKARET
Şüpheli          : T.Y.S.
Olay Özeti     : Sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar ile ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçunu işlediği şüphesi ile yakalanarak gözaltına alınan T.Y.S. isimli şüpheli şahıs işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlar tarafından ‘Adli Kontrol Şartı’ ile Serbest bırakılmıştır.

ÇERKEZKÖY İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim             : Asayiş Büro Amirliği

Olay Tarihi     : 30.09.2019 günü saat:12.00
Olay Adresi    : Çerkezköy
Olay Adı         : BAŞKASINA AİT KİMLİK VEYA KİMLİK BİLGİLERİNİ KULLANILMASI
Müşteki          : İ.K.
Şüpheli          : K.K.
Olay Özeti      : Çorlu Asayiş Büro Amirliği görevlilerimizin yapmış olduğu çalışmalar kapsamında İ.K. isimli şahsın, K.K. olduğu ve abisi İ.K.’un kimlik bilgilerini kullandığı anlaşılmış, şüphelinin toplam dört suçtan 11 yıl 10 Ay hapis cezasının bulunduğu tespit edilmesi üzerine 02.10.2019 günü saat:09.00 sıralarında yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş ve tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

ERGENE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim                : Yeşiltepe Sağlık Polis Merkezi Amirliği

Olay Tarihi        : 02.10.2019 04:42
Olay Adresi      : Sağlık Mah. Ergene/Tekirdağ
Olay Adı           : İŞYERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK
Müşteki            : M.Ç.
Şüpheli            : S.T.
Olay Özeti       : 02.10.2019 tarihinde saat 04.40 sıralarında belirtilen adreste bulunan işyerinde meydana gelen hırsızlık olayında, işyerinden çalınan 74 adet cep telefonu, 3 adet dizüstü bilgisayar, 9 adet tablet ve 1 adet kayıt cihazı ile birlikte yakalanan S.T. isimli şahıs gözaltına alınmıştır. Şüpheliden elde edilen malzemeler sahibine teslim edilmiştir.  Soruşturma işlemleri devam etmektedir.

KAPAKLI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim                : Kapaklı Polis Merkezi Amirliği

Olay Tarihi        : 01.10.2019 15:00
Olay Adresi       : İsmet Paşa Mah. Kapaklı/Tekirdağ
Olay Adı            : FUHŞA TEŞVİK, ARACILIK VEYA ZORLAMA
Şüpheli             : M.Y.
Olay Özeti        : Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizin yapış olduğu çalışmalar kapsamında iki yabancı uyruklu şahsın pasaportlarına el konularak kendilerine zorla fuhuş yaptırıldığı bilgisi alınması üzerine yabancı uyruklu şahıslar ifadeleri alınarak haklarında idari işlemler tamamlandıktan sonra Tekirdağ İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir. Konu ile ilgili şüpheli M.Y. isimli bayan şahıs gözaltına alınmış olup soruşturma işlemleri devam etmektedir. 

İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE 03-04/10/2019 TARİHLERİ ARASINDA MEYDANA GELEN OLAYLAR AŞAĞIYA ÇIKARTILMIŞTIR. (283. Bülten)

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim                : Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Olay Tarihi        : 11.09.2019 10:00
Olay Adresi       : Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Adı            : FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMA
Şüpheli             : N.B.
Olay Özeti        : Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının yürütmekte olduğu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma soruşturma dosyası kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan N.B. isimli şahıs savcılık talimatı ile serbest bırakılmıştır. 

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Olay Tarihi       : 21.12.2018- 03.04.2019
Olay Adresi      : Süleymanpaşa/Tekirdağ 
Olay Adı           : UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE TİCARETİ YAPMAK
                          (Yeşil Reçeteye Tabi İlaç)
Şüpheli            : H.M.-C.E.
Olay Özeti       : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizin uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak yapmış oldukları çalışmalar kapsamında daha önceki tarihlerde yapılan ara yakalamalarda 7 şahıs adına düzenlenmiş e-reçeteler ile 300 adet hap ele geçirilmiş, 02.10.2019 tarihinde H.M. ve C.E. isimli şahısların ikametlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 132 adet yeşil reçeteye tabi uyuşturucu nitelikli hap ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili gözaltına alınarak işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan H.M. isimli şahıs Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakılmış, C.E. isimli şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Birim              : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
Olay Tarihi      : 02.10.2019 13:00
Olay Adresi     : Karadeniz Mah. Süleymanpaşa /Tekirdağ
Olay Adı          : KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU/UYARICI MADDE SATIN ALMAK,
                         BULUNDURMAK
Şüpheli           : F.P.-K.Ş.
Olay Özeti      : Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizin uyuşturucu madde kullanan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak yapmış oldukları çalışmalar kapsamında F.P. isimli şahıstan 1,76 gr Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi, K.Ş. isimli şahıstan ise 11,7 gr Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak soruşturma işlemlerine başlanmıştır.  

ÇORLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim             : Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği

Olay Adı         : KULLANMAK IÇIN UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK  VEYA     BULUNDURMAK
Olay Adresi    : Hıdırağa Mah. Çorlu/Tekirdağ
Olay Tarihi      : 03.10.2019 15:45
Şüpheli           : T.K.
Olay Özeti      : 03.10.2019 tarihinde saat 15.45 sıralarında belirtilen adreste durumundan şüphelenilen T.K. isimli şahsın üzerinde yapılan arama neticesinde 2 fişek (1.28 gr) Eroin maddesi ve 2 fişek (2.01 gr) Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirilmiştir.  Uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak soruşturma işlemlerine başlanmıştır.  

İL MERKEZİ VE İLÇELER POLİS SORUMLULUK BÖLGELERİNDE 05-07/10/2019 TARİHLERİ ARASINDA MEYDANA GELEN OLAYLAR AŞAĞIYA ÇIKARTILMIŞTIR. (286. Bülten)
   
NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Narkotik Suç. Müc. Şube Müdürlüğü

Olayın Adı        : KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU MADDE SATIN ALMAK, BULUNDURMAK
Olay Adresi      : Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Tarihi       : 03-05/10/2019 – Saat: 16.55 sıraları
Şüpheli            : H.G.-M.S.-O.K.G.-A.A-H.K.-S.T-.S.T    -G.K.-H.T   
Olayın Özeti     : 03-05.10.2019 tarihleri arasında görevlilerimizce uyuşturucu satışını ve kullanımını önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda 6,1 gr. Kubar Esrar Maddesi, 1 Fişek Bonzai Maddesi ve 1 adet uyuşturucu nitelikte hap ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili soruşturma işlemleri devam etmektedir.

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Olay Tarihi       : 03.10.2019 10:35
Olay Adresi      : Hürriyet Mah. Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Adı           : TEFECİLİK       
Şüpheli            : N.Ş.
Olay Özeti       : 03.10.2019 Kom Şube Müdürlüğü görevlilerimiz tarafından Tefecilik suçunun önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, tefecilik yaptığı şüphesiyle gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen N.Ş isimli şahıs tutuklanarak ceza evine teslim edilmiştir.

Birim               : Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
Olay Adresi      : Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Adı           : FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMA
Şüpheli            : K.K-M.D
Olay Özeti       : Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının yürütmekte olduğu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma soruşturma dosyası kapsamında K.K-M.D isimli şahsılar şüpheli sıfatıyla ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.

TEM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü

Olay Tarihi       : 04.10.2019 05:50
Olay Adresi      : Çorlu/Tekirdağ
Olay Adı           : SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ KURMA, YÖNETME VEYA ÜYE OLMA
Şüpheli            : F.İ-A.H.K-V.K-E.Ö-E.Y.-H.T.-E.S.Ç.-M.B.-Y.K-H.K.-E.Y.B.-A.T.-S.B.-E.E-M.B.-S.Ş.-A.B.-  S.Ç.     
Olay Özeti       : Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce ilimiz genelinde Türkiye Komünist İşçi Partisi (TKİP)  terör örgütü faaliyetlerinin ve örgüt adına faaliyet gösteren şahısların deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 18 (onsekiz) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan arama işlemleri neticesinde terör örgütüne müzahir çok sayıda yazılı/görsel materyal ile cep telefonu, bilgisayar, hafıza kartı vb. dijital materyal elde edilmiş ve suç unsuru bilgi-belge içerebilecekleri değerlendirilerek incelenmek üzere el konulmuştur. Soruşturma işlemleri devam etmektedir.

SÜLEYMANPAŞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim               : Çarşı Polis Merkezi Amirliği

Olay Tarihi       : 04.10.2019 23:30
Olay Adresi      : Hürriyet Mah. Süleymanpaşa/Tekirdağ
Olay Adı           : KASTEN YARALAMA - TEHDİT - HAKARET
Şüpheli            : T.R.A
Olay Özeti        : 04.10.2019 tarihinde belirtilen adreste M.U. isimli şahsı bıçak ile yaralayan T.R.A isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olay ile ilgili soruşturma işlemleri devam etmektedir.

ÇORLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Birim                : Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği

Olay Tarihi        : 04.10.2019 10:30
Olay Adresi       : Zafer Mah. Çorlu/Tekirdağ
Olay Adı            : KULLANMAK IÇIN UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA       BULUNDURMAK
Şüpheli             : F.A.-A.B.Y.-T.B.
Olay Özeti        : Tarihinde belirtilen adreste Çorlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği Görevlilerimizce uyuşturucu kullanımı ve satışını önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda 1 fişek bonzai maddesi, 5 fişek eroin maddesi, 9,50 gram kokain maddesi, 1 gram skunk maddesi ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili soruşturma işlemleri devam etmektedir.

Bu haber 255 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Asayiş

ÇORLU'dan TC Tekirdağ VALİLİĞİNCE Bir DEĞERLENDİRME!

ÇORLU'dan TC Tekirdağ VALİLİĞİNCE Bir DEĞERLENDİRME! Bu gün; Çorlu Silahtarağa Mahallesinde, saat 15.24 ve 15.49 arası, ÇORLU GAZAETESİ ve CEPTV'den Canlı-HABER yap...

Tekirdağ İl İdare Kurulu Kararları Ve İÇ İşleri Bakanlığı Genelgelerine Göre DENETİM!

Tekirdağ İl İdare Kurulu Kararları Ve İÇ İşleri Bakanlığı Genelgelerine Göre DENETİM! Tekirdağ'da, TEKİRDAĞ Valiliğince kamuoyuna iletilen "Sokağa Çıkma Kısıtlaması İle İlgili DUYURU"suna göre; 11....
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi