Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

AB Türkiye Delegasyonu, Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve  Muhalefetle Türkiye'de; Kentsel Ulaşımın Desteklenmesi Amacıyla YÜRÜYECEK..!

AB Türkiye Delegasyonu, Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve Muhalefetle Türkiye'de; Kentsel Ulaşımın Desteklenmesi Amacıyla YÜRÜYECEK..!

Tarih 18 Eylül 2019, 23:27 Editör İst.TrakyaPOSTA

16.09.2019'da ANKARA'dan ulaşan bilgiye göre; Avrupa Komisyonu, temiz hareketlilik ve sürdürülebilir kentsel ulaşımın desteklenmesi amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen öncü kampanyası Avrupa Hareketlilik Haftasının (#mobilityweek) 18.sini başlatıyor, BİR ÇOK KENTTE ANA CADDELER 22 EYLÜL GÜNÜ TRAFİĞE KAPATILACAK... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Politika-Kültür/DÜNYA-Türkiye

AB Türkiye Delegasyonu, Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve Muhalefetle Türkiye'de;
Kentsel Ulaşımın Desteklenmesi Amacıyla YÜRÜYECEK..!
16.09.2019'da ANKARA'dan ulaşan bilgiye göre; Avrupa Komisyonu, temiz hareketlilik ve sürdürülebilir kentsel ulaşımın desteklenmesi amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen öncü kampanyası Avrupa Hareketlilik Haftasının (#mobilityweek) 18.sini başlatıyor, BİR ÇOK KENTTE ANA CADDELER 22 EYLÜL GÜNÜ TRAFİĞE KAPATILACAK...

Ankara'dan, 16/09/2019  tarihinde; "BİR ÇOK KENTTE ANA CADDELER 22 EYLÜL GÜNÜ TRAFİĞE KAPATILACAK." AB BÜYÜKELÇİSİ CHRISTIAN BERGER İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İMAMOĞLU, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAVAŞ VE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY İLE BİRLİKTE YÜRÜYECEK!
HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ PAZAR AKŞAMI ANKARA ANITPARK'TA DÜZENLENECEK HALUK LEVENT KONSERİYLE SONA ERECEK "
başlıklarıyla,  AB Türkiye Delegasyonu tarafından KAMUOYU'na hitaben iletilen bültene göre:

Bu yılkı kutlamalar kapsamında 48 ülkede 2.800'ü aşkın kentte etkinlikler düzenlenerek insanların, sürdürülebilir hareketliliğin kendi hayatlarındaki rolünü keşfetmelerine ve temiz ulaşım türlerini denemelerine imkân verilecek. Bu yıl Avrupa Hareketlilik Haftasına Türkiye'den 61 belediye katılıyor. Bu çerçevede sivil toplum örgütleri de son derece aktif rol alarak 80'den fazla kentte sürdürülebilir kentsel hareketlilik fikrini destekleyen faaliyetler düzenliyorlar.  
 
 Hareketlilik Haftası artık kampanyanın simgesi haline gelen otomobilsiz gün uygulamasıyla 22 Eylül günü sona eriyor.
 
 Bu yılın sloganı Birlikte yürüyelim, güvenli yürüme ve bisiklete binmeyi, ve bunların sağlığımız, çevremiz ve bütçemize yararlarını öne çıkarmaktadır. Emisyonu olmayan yürüme ve bisiklete binme gibi aktif ulaşım türleri kalbimiz ve vücudumuzun sağlığına katkıda bulunmaktadır.  
 
 Haftanın ruhuna uygun olarak AB Büyükelçisi Christian Berger de etkinliklere katılacak ve Konya, İstanbul ve Ankara belediye başkanlarıyla birlikte yürüyüşlerde yer alacak.
•Konya’daki yürüyüş 19 Eylül’de saat 13:30’da Aslanlı Kışla Caddesi’nde başlayacak ve Mevlana Meydanında sona erecek. Yürüyüşe Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sn. Fatma Varank da katılacak.
•İstanbul’daki yürüyüş etkinliği 22 Eylül’de Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da saat 10:00’da başlayacak ve Göztepe Parkı’nda sona erecek. Yürüyüşe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılacak.
•Ankara programı 22 Eylül’de saat 17:30’da Kuğulu Park’tan start alıp Anıt Park’ta sona erecek ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yürüyüşte yer alacak.
•Ankara’da yapılacak olan kapanış töreni ise 22 Eylül’de Anıtpark’ta halka açık Haluk Levent konseriyle noktalanacak.

Bu haber 281 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019 Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü İstatistikle Aile, 2019 bülteninden yararlanarak “İstatistiklerle ...

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme!

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme! Tekirdağ İL'ine Giriş Çıkış YASAKLARI 04 MAYS 2020'ye kadar Uzatılan, 31 İLDEN Biri TEKİRDAĞ'da alınan ...
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi