Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ İL Sağlık MÜDÜRLÜĞÜ;  HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİ Düzenliyor.!

Tekirdağ İL Sağlık MÜDÜRLÜĞÜ; HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİ Düzenliyor.!

Tarih 04 Eylül 2019, 23:44 Editör TekirdağPOSTASI

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ; Etkinlikler kapsamında; 30 Ağustos – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Tekirdağ Sahil Dolgu Alanında HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİ düzenleyeceği bilgisine ulaşılmıştır... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Ekonomi-Politika/Türkiye

Tekirdağ İL Sağlık MÜDÜRLÜĞÜ; 
HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİ Düzenliyor.!
TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ; Etkinlikler kapsamında; 30 Ağustos – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Tekirdağ Sahil Dolgu Alanında  HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİ düzenleyeceği bilgisine ulaşılmıştır...

"HALK SAĞLIĞI HAFTASI ŞENLİĞİ" başlığıyla Tekirdağ İL Sağlık Müdürlüğünün İLGİLİ birimince iletilen bültende, Kamoyuna bir DAVET'te mevcuttur:
İnsan merkezli yaklaşımla birey ve toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, sağlık için risk oluşturan faktörlerle mücadele etmek, halkın yaşam kalitesini yükseltmek ve halk sağlığını tehdit eden konularda gerekli tüm önlemleri almak, halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından her yıl 3 – 9 Eylül arası Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. 
Sağlık hizmetlerinde önleyici yaklaşımlar hastalıklardan korunmada, hastalıkların doğru yönetimi ise sağlığın sürekliliğinin sağlanmasında önemli yer tutar. Toplumun sağlıklı yaşam davranışları konusunda teşvik edilmesi en temel koruyucu yaklaşımdır.
İl Sağlık Müdürlüğümüz öncelikli halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, sağlık hizmetlerinde eşitliğin sağlanması ve halkın memnuniyetinin sağlanması gibi önemli görevleri omuzlarında taşımakta ve tüm bunları yaparken kaynaklarını en akılcı şekilde kullanmaktadır.
Teknolojik gelişmeler sağlık hizmetlerinin gelişiminde önemli yer tutsa da, özellikle birinci basamak sağlık hizmetlerinde insan ilişkileri, hizmetin sunulduğu ortam ve sunuş şekli, hizmetin zamanlaması, hizmetin süreklilik göstermesi, güvenilir, kolay ulaşılabilir ve doğru olması ön plandadır.
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğümüz de, bu ilkeler çerçevesinde çalışmalarını yıl boyunca sürdürmek-tedir. Bu yıl da Halk Sağlığı Haftası kapsamında 30 AĞUSTOS – 9  EYLÜL 2019 tarihleri arasında Müdürlüğümüz tarafından tüm ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenle-necektir.
"Etkinlikler kapsamında;  30 Ağustos – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Tekirdağ Sahil Dolgu Alanında düzenleyeceğimiz HALK SAĞLIĞI ŞENLİGİMİZE tüm halkımız davetlidir."
Şenliğimiz kapsamında tansiyon, şeker, karbonmonoksit, boy kilo ölçümleri, ( Beden Kitle İndeksi) hesaplaması, vücut analizi yapılacak, bilgilendirici broşürler dağıtılacak ve Sağlıklı Hayat Merkezi-mizde görevli Çocuk Gelişim Uzmanı, Psikolog ve Diyetisyen görevini ifa eden personelimiz tara-fından halka bilgilendirmeler yapılacaktır.
Tarihin altın sayfalarında gururla yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde Kahramanlık Destanımızı yazmış olduğumuz 30 Ağustos Zafer Bayramında başlayacak olan “Halk Sağlığı Haftası Şenliğimize“ tüm halkımızı davet ederiz.

Bu haber 415 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim-Bilim-Sağlık

TEK Trakya İLLERİ; Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde; Motorlu Kara Taşıtları, Mayıs 2020

TEK Trakya İLLERİ; Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde; Motorlu Kara Taşıtları, Mayıs 2020 TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğünün 33653 numaralı HABER bültenine göre; TÜRKİYE'de Mayıs ayında 52 bin 80 adet taşı...

FATURA BORCU OLAN DİKKAT! Uyarısı GELDİ!

FATURA BORCU OLAN DİKKAT! Uyarısı GELDİ! Bir bülten iletesi haberine göre; "Elektrikte ve gazda, 1 Temmuz'da salgın öncesi döneme geçildi. Bu tarihten ...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!03 Ağustos 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi