Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Resmi Kurum ve STK'lardan BAYRAM Mesajları.!

Resmi Kurum ve STK'lardan BAYRAM Mesajları.!

Tarih 11 Ağustos 2019, 19:27 Editör TekirdağPOSTASI

TC Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, TC Tekirdağ Valiliği, TC Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile Tekirdağ Ticaret ve Sanayii Odası Başkanlığı, KURBAN Bayramı öncesi bir KUTLAMA Mesajı yayımladıılar... Pha/Sp.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHabermerkezi-Kültür-Politika/Türkiye-DÜNYA

Resmi Kurum ve STK'lardan BAYRAM Mesajları.!
TC Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, TC Tekirdağ Valiliği, TC Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile Tekirdağ Ticaret ve Sanayii Odası Başkanlığı, KURBAN Bayramı öncesi bir KUTLAMA Mesajı yayımladıılar...
"Kurban Bayramı Kutlu Olsun" başlığıyla Mesaj yayımlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı
Kadir Albayrak; mesajında şunları dile getirmiştir:
"İnanç, kültür ve geleneklerimizde önemli bir yeri olan Kurban Bayramı, paylaşmanın, yardımlaşmanın ve toplumsal dayanışmanın bayramıdır.
Sevgi, hoşgörü ve kardeşlik iklimi içerisinde kutlayacağımız Kurban Bayramının, toplumsal bağlarımızı güçlendirmesi, birlik ve beraberliğimizi sağlaması en büyük temennimizdir.
Kurban Bayramının barış, huzur, bolluk ve bereket getirmesi dileğiyle başta Tekirdağ halkı ve milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek bayramını kutluyorum."

Kadir Albayrak
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Öte yandan da; Tekirdağ Valisi Aziz YILDIRIM'da bir, "KURBAN BAYRAMI MESAJI" yayımlamış ve şunlardan söz etmiştir:
Bayramlar; karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı günlerdir.
Bu manevi ve müstesna günleri, dargınlık ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, sevgi dostluk ve kardeşlik duygularımızı en yoğun şekilde güçlendirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için fırsata çevirmeliyiz.
Büyüklerimizi, akrabalarımızı, görüşmek isteyip de görüşemediğimiz yakınlarımızı, dostlarımızı ziyaret etmek, hal ve hatırlarını sormak için bu günleri fırsat olarak görmeliyiz.
Fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir milletin fertleri olarak, manevi duyguların yoğunlaştığı bu günlerde yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç yaşlılarımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.
Hastalarımızı, öksüz ve yetimlerimizi, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi, engellilerimizi hatırlayarak bayram ziyaret programlarında onlara da mutlaka yer verelim.
Hac ibadetinin gerçekleştirildiği; dilleri, ırkları, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği bu günlerde; Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.
Türkiye’de bilhassa büyükşehirlerimizde, kurban kesen vatandaşlarımızın hijyen şartları içinde, uygun yerlerde kurbanlarını kesmelerini, sonrasındaki atıkları başkalarını rahatsız etmeyecek ve çevreyi kirletmeyecek şekilde bertaraf etmelerini önemle istirham ediyorum.
Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Seyahate çıkacak vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini temenni ediyorum.
Bu vesileyle bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle, bütün halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Diğer taraftan da, Namık Kemal ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof. Dr. Mümün ŞAHİN'de bir KURBAN BAYRAMI Kutlama MESAJI yayınlayarak şunlardan söz etmiştir: Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘Kurban Bayramı’ Mesajı
"Manevi hassasiyetleri pekiştirerek bağlarımızı kuvvetlendiren, dargınlıkların son bulmasına vesile olan, yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirerek toplumsal birliği sağlayan bayramlar; ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın, sevinçler kadar sıkıntıları da paylaşmanın değerini öğreten zamanlardır. Güzellikleri ve iyilikleri ile birlikte bayramın bizlere kazandıracağı manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, bu kıymetli günlerde yaşanılan sevinci her günümüze taşıyabilmek en büyük temennimizdir. Mübarek Kurban Bayramı’nın tüm Türk ve İslam âlemi başta olmak üzere ülkemize, milletimize ve dünyaya birlik, beraberlik, huzur ve mutluluk getirmesi dileklerimle Kurban Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım."
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
REKTÖR
Öte yandan da; "Kurban Bayramınız Mübarek Olsun." başlığıyla bir MESAJ yayımlayan TTSO, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Kurban Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Günay açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Dini ve milli bayramlar, birlikte olmak, bir olmak, dargınlıklara son vermek için çok özel fırsatlar yaratan değerli zamanlarımızdır. Güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması, milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışmayı seven nesiller yetiştirmemiz ile mümkün olacağından, yaşamımızda çok önemli bir yeri bulunan bayramları, çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmalı, onların da büyüklerin tecrübelerinden yararlanarak bu özel günleri, anlamlarını yitirmeden yaşama ve yaşatmalarını sağlamalıyız.
Sevgi ve birliktelik ortamının temelini, milli ve dini duygularımızı, inançlarımızı, örf ve adetlerimizi pekiştirdiğimiz bu güzel anlarda çocuklarımız, gençlerimiz, büyüklerimizi ziyaret edip, çocuklarımıza bayram sevgisi, ilgisi göstererek aktarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; sağlıklı, huzurlu, duygu dolu bir Kurban Bayramı geçirmenizi dilerim.”
İfadelerini kullandı.

Bu haber 149 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü Marjinal Porter Novelli HABER merkezinin haberine göre; Akciğer kanseri dünya çapında ve Türkiye’de kanserden kayna...

Yeni Doğanların; 17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Anne ve Çocuk KAYIPLARINA DİKKAT Çekilmeli.!

Yeni Doğanların; 17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Anne ve Çocuk KAYIPLARINA DİKKAT Çekilmeli.! Marjinal Porter Novelli, HABER merkezi;17 Kasım Dünya Prematüre Günü kapsamında, Neonatoloji (Yeni Doğan) Uzmanı D...
ATATÜRK DİN DÜŞMANI DEĞİL, GERÇEK BİR MÜSLÜMANDI12 Kasım 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi