Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

24 Temmuz GAZETECİLER Günü LAFTA Kutlandı.!

24 Temmuz GAZETECİLER Günü LAFTA Kutlandı.!

Tarih 28 Temmuz 2019, 02:29 Editör TekirdağPOSTASI

Geçtiğimiz günlerde, 24 Temmuz Gazeteciler Bayramıydı, Vereceğimiz KUTLAMA mesajlarını bu gözle okumanızı diler, Özde değil, SÖZDE ne kadar başarılı olduğumuzu görün istedik... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-YORUMLU-Politika-Kültür/TÜRKİYE

24 Temmuz GAZETECİLER Günü,
LAFTA Kutlandı.!
Geçtiğimiz günlerde, 24 Temmuz Gazeteciler Bayramıydı, Vereceğimiz KUTLAMA mesajlarını bu gözle okumanızı diler, Özde değil, SÖZDE ne kadar başarılı olduğumuzu görün istedik...
Burada örnekleyeceğimiz BASIN Mesajları 3-4 tanedir, ancak; bunları çoğaltmak mümkün aşağı yukarı STK'ların birçoğu ÖZEL bu tür günler için KALIPLAŞMIŞ bazı mesaları hemen yolluyorlar,
GOOGLE'da herhangi tarayıcıya Kutlama mesajları yazdığımızda binlerce veya milyonlarca sonuca ulaşabiliyorsunuz, kolaylık...
 İşte bizde bunu yaptık ve haberi yazmaya başlamazdan evvel tarayıcımıza "kutlama mesajları" yazdık ve tarayıcımız 0,24 saniyede bize 5 Milyon 630 Bin sonuç buldu ve bizde size bunun fotoğrafını ve Sayfaya ilk gelen 1 (Bir) örneğini sunduk (Habere başlığı buna göre seçerek haraket ettik).
Şimdi sizlere 2019'un; "24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI" kutlama mesajlarından bir kaç örnek...

(1) "24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI"
"24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, basınımız için bir dönüm noktasıdır. Bu milat, her yıl 24 Temmuz’da Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.
Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, temel hak ve özgürlüklerin korunması, kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.
Halkımızın düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir.  Halkımız, basın yoluyla sıkıntılarını, taleplerini, toplumsal olaylara tepkilerini ifade etme imkanı bulur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün dediği gibi “Basın, Milletin müşterek sesidir.”
15 Temmuz günü de basınımız, milletimizin müşterek sesi olmuş, ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergilemiş, milletimizin yanında olmuş, darbe girişiminin bertaraf edilmesinde önemli bir görev üstlenmiştir. Türk basını, bu dik duruşuyla demokrasimizin güvencesi olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Yerelde, ilimizde, ilçelerimizde, mahallelerimizde meydana gelen olaylardan bizleri haberdar eden ve bilgilendiren yerel gazetelerimizin iş yerlerinde, kahvehanelerde, çay bahçelerinde satın alınarak bulundurulması, yerel basınımızın okunma oranlarını artıracak, bu da yerel basınımızın daha çok güçlenmesine sebep olacaktır.
Bu vesileyle ilimizde faaliyette bulunan, fedakar ve özveriyle görev yapan yerel gazete, dergi, radyo, internet haber siteleri, televizyon, haber ajansları temsilcileri olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

(2) T......., ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun’
Tekirdağ (...) ve (...), her yıl 24 Temmuz'da kutlanan 'Gazeteciler ve Basın Bayramı' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan (...);
"Basınımız; haber, düşünce ve bilgiyi tarafsız bir şekilde kamuoyuna ileterek, toplumun doğru bilgilendirilmesi konusunda çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu görevi ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getiren basınımız, haber alma ve öğrenme hakkının layıkıyla kullanılmasına da hizmet etmektedir.
Halkımızın haber alma hakkını hayata geçirme gayretiyle zor şartlarda görev yapan basın mensuplarımızın ve basın kuruluşlarımızın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

(3) "24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN"
"Demokrasinin dördüncü gücü olan medya, kamu adına iktidarı denetleyerek, önemli bir işlev görmektedir. Ne var ki (...) iktidarı döneminde yaratılan yandaş havuz medyası ile hükümetin tüm politikalarının alkışlandığı, eleştirilere sağır kalındığı bir dönem yaşanmaktadır.
(...) iktidarındaki baskı ve medyaya yönelik baskılar sonucu 10 bini aşkın gazeteci işsiz kalmıştır. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün Raporu’na göre Türkiye, Çin ve Mısır ile birlikte dünyada en çok tutuklu gazetecisi olan ülkedir. Karikatürle eleştirinin bile suç haline getirildiği ülkemizde ne yazı ki toplumda açık açık muhalif tüm seslere yönelik cadı avı yapılmaktadır.
Medya özgür olmadan Türkiye özgür olamaz! Baskı ve sansürün olmadığı, demokratik hukuk devletinin işletildiği bir Türkiye özlemiyle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun."
(4) GENEL MÜDÜR (...) GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
(...) Genel Müdürü (...) “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Genel Müdür (...) mesajında şu ifadelere yer verdi; Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesini sağlamak, toplumsal konularla ilgili kamuoyu oluşturmak ve gerçekleri araştırmak gibi çok önemli görevleri yerine getirmektedir. En zor şartlar altında dahi olsa bizlere haberi ulaştıran ve görevlerini büyük bir özveri ve hassasiyetle yerine getiren basın mensuplarımızın çalışmaları takdire değerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; basın meslek ilkeleri doğrultusunda doğru ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde kamuoyunu aydınlatan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim."

Bu haber 234 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sosyal Medya

İYİ PARTİ İÇİN ALARM ZİLLERİ Çalar mı? Acaba!

İYİ PARTİ İÇİN ALARM ZİLLERİ Çalar mı? Acaba! "İYİ Parti Antalya milletvekilinin Partisinden istifa etmesi İYİ Parti için hayra alamet değil." yorumu yapmıştır, ...

Sosyal MEDYA Görselimizi 2019 Sonu DEĞİŞTİRME Kararımızı AÇIKLIYORUZ.!

Sosyal MEDYA Görselimizi 2019 Sonu DEĞİŞTİRME Kararımızı AÇIKLIYORUZ.! 2016 yılından beri HÜKÜMETİN dikkatini, SOSYAL Medya Üzerine Çekmeye gayret ediyoruz, İNŞALLAH bunu bu YIL sonu, Sa...
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi