Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ'da; 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile Mesajları.!

Tekirdağ'da; 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile Mesajları.!

Tarih 15 Temmuz 2019, 00:35 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Valiliği 8 Madde halinde 15 Temmuz Demokrasi ve MİLLİ BİRLİK Günü Etkinliklerini duyurken, birçok resmi veya özel kurumlar ile aralarında TÜSİAD-Müsiad ve TTSO gibi, STK'lar ve bazı siyasi partiler Medya aracılığıyla Mesajlar yayımlamışlar, Tekirdağ Bütyükşehir Belediyesi Toplu taşımada TETAŞ ve Tekpark araçlarında, İBB gibi, BEDELSİZ taşıma yapacağını duyurmuştur... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Ekonomi-Politika/TÜRKİYE

Tekirdağ'da;
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
ETKİNLİKLERİ ile Mesajları.!

Tekirdağ Valiliği 8 Madde halinde 15 Temmuz Demokrasi ve MİLLİ BİRLİK Günü Etkinliklerini duyurken, birçok resmi veya özel kurumlar ile aralarında TÜSİAD-Müsiad ve TTSO gibi, STK'lar ve bazı siyasi partiler Medya aracılığıyla Mesajlar yayımlamışlar, Tekirdağ Bütyükşehir Belediyesi Toplu taşımada TETAŞ ve Tekpark araçlarında, İBB gibi, BEDELSİZ taşıma yapacağını duyurmuştur...

Tekirdağ Vali'liğinin İlgili birimince; "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ" balşlığıyla Kamuoyuna bildirilen ETKİNLİKLER 8 (Sekiz) Madde halinde aşağıda verilmiştir:

1.) 14 Temmuz 2019 Pazar akşamından itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatılacaktır.
2.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü, saat 11.00’de şehir mezarlığında şehit kabirleri
ziyaret edilerek Kuran’ı Kerim tilaveti yapılacak ve dua edilip karanfil bırakılacaktır.
3.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü öğle namazı öncesinde Orta Cami’de Mevlid-i Şerif programı ve Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak sonrasında da ikramda bulunulacaktır.
4.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de Tarihi Valilik Binası önünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için vatandaşlarımızın hislerini paylaşacağı Anı Defteri ile günün anlam ve önemine uygun Atatürk Anıtı Önünde resim sergisi açılacaktır.
5.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 15.00’te Namık Kemal Üniversitesi girişinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Anıtı açılışı yapılacak ve ardından 15.30’da konferans verilecektir.
6.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.00’da Tarihi Valilik Binası önünden başlayarak Sahil Dolgu Alanına kadar sürecek milli birlik ve demokrasi yürüyüşü tertip edilecektir.
7.) 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.30’da Sahil Dolgu Alanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecektir.    
8.) 15 Temmuz 2019’u - 16 Temmuz 2019’a bağlayan gece yarısı 00:13’de tüm camilerimizde sala okunacaktır.  
TÜSİAD'ın web sayfasında da, yayımladığı; 14 Temmuz 2019 tarih ve TS/Kİ-BÜL/18-51 numaralı ve
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Açıklaması" başlığıyla şöyledir:
TÜSİAD
Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski:
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, darbe girişimine karşı mücadele veren şehit ve gazilerimizi anma, demokratik kazanımlarımızın değerini vurgulama günüdür. Toplumumuzun ve devletimizin gayretleriyle bertaraf edilen bu tehlikeyi bir daha yaşamamak için demokrasimizi korumalı ve ilerletmeliyiz. Demokrasimizi güçlendirmenin temel koşulları özgürlükler, hukuk devleti, güvenlik, adalet ve refah boyutlarında ülkemizi hak ettiği noktalara getirecek politikalardır. TÜSİAD her zaman evrensel demokratik ilkeleri ve Cumhuriyet değerlerini kararlılıkla savunmaya ve bu yönde emek vermeye devam edecektir.”

Öte yandan da; "DARBELERE MİLLİ HÜKÜMETLERLE DİRENİLİR." başlığıyla, VATAN PARTİSİ ÇORLU İLÇE BAŞKANI, Songül ÇELİK'te aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:
Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanı Songül Çelik 15 Temmuz Amerikancı, FET֒cü hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada “Türkiye Atlantik’ten kopuyor Avrasya’daki onurlu konumuna yerleşiyor. Darbelere Milli Hükümetlerle direnilir” dedi. Yaptığı açılamada 15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılmasında Vatan Partisinin duruşuna dikkat çeken Çelik, bu hain kalkışmaların bir daha yaşanmaması için Genel Başkanımız DR. Doğu Perinçek’in Milli Hükümet çağrısı hayata geçmeli” diye konuştu.
Yapılan açıklama şu şekilde:
15 Temmuz fetullahcı gladyo darbe girişiminin bastırılmasının 3. Yılındayız.  Vatan Partisinin yıllardır uyarısını yaptığı fettullahçı gladyo'yu Türkiye 15 Temmuz gecesi anladı. Kalkışmanın henüz ilk dakikalarından itibaren Genel Başkanımız Doğu Perinçek bunun Amerikancı fettullahçı gladyo darbesi olduğunu açıklamış hükümet ve devlet yetkililerine darbeye direnme çağrısı yapmıştır. Darbe girişimi Türk Ordusu tarafından bastırılmış meydanlara çıkan milyonlarca vatandaşımız darbeye karşı olduğunu göstermiştir.
Peki niçin Amerika fetö gladyosunu bu kalkışmayı yapmaya itti. Çünkü Türkiye 1946 dan itibaren girdiği Atlantik çizgisinden çıkıp Avrasya’ya yakınlaşıyordu bu Amerika için kabul edilemezdi.onun için 12 Eylül 1980 deki gibi askeri darbe ile iktidarı değiştirip yerine kendi çıkarlarına uygun bir hükümet getirmek istedi zaten 15 Temmuz da ki darbe bildirisinde Natoya ve batılı merkezlere bağlılık mesajı veriliyordu.
Artık Türkiye Atlantikteki zincirlerinden kurtulup Avrasya’daki onurlu konumuna yerleşiyor bunu hiçbir güç durduramaz.Tabi Amerika bunun önüne geçmek için yine tertiplerde bulunacaktır kendi çıkarlarına uygun olarak siyaseti şekillendirmek isteyecektir zaten bunun adımlarını atıyor. Bu adımların önüne geçmek için genel başkanımız Doğu Perinçek 'in Milli Hükümet çağrısı hayata geçirilmeli Amerika'ya kullanacağı bir muhalefet bırakılmamalıdır.
Tekirdağ'da faaliyette olan bir STK olarak yayımlanan mesajın Bağlantısı (LİNK) aşağıda verilmiştir...
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı. Günay mesajında;
BAK1: http://www.tekirdagtso.org.tr/IcerikDetay/gunay-turkiyecumhuriyetidevletinikendiiradesidisindahicbirgucyonetemez-
Dğer Taraftada Toplu taşımacılığı Bedelsiz YAPAN Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, twitter SOSYAL Medya hesabına CUMA'dan koyduğu görsellerle, ANMA etkinliği düşüncelerini dile getirmiştir:
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz."
#15Temmuz
şeklinde bir paylaşım yapmıştır...

Bir diğer EKONOMİ STK'sı; Müsiad Tekirdağ Şubesi 12.0.2019 tarihli bildirimiyle KAMUOYUNA bir açıklama ile düşünce bildirmiştir, (Ancak bu gün verme fırsatını bulduğumuz)
ÇORLU adresli gönderi şöyledir:
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üzerinden üç yıl geçti.
Bu üç yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan FETÖ mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir.
15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.
Aziz Milletimizin menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir.
Hâlihazırda güçlü demokrasi geleneğine sahip olan Türk Milleti, önemli bir demokrasi dersi verirken 15 Temmuz köklü bir zihniyet değişiminin de ilk adımı olmuştur.
Bu süreçte, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelecek saldırılara karşı birlik içinde ve güçlü durmanın önemini bir kez daha idrak ettik ve tüm fikri ayrılıkları bir kenara bırakarak vatan müdafaası ortak şuuruyla kenetlendik.
15 Temmuz’un Ekonomideki Yansımaları
Başta Gezi Olayları ve 17/25 Aralık Operasyonları olmak üzere, son yıllarda Türkiye ekonomisinin birçok kez dayanıklılık testinden geçtiğine şahit olduk. Bu testlerin belki de en zorlusu 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Zira darbe girişiminin gerçekleştirildiği 2016 yılının 3. çeyreğine değin Türkiye ekonomisi 27 çeyrektir kesintisiz pozitif büyüyen bir trend yakalamıştı. Darbe girişiminin etkisiyle bu dönemde ekonomimiz %0,8 oranında küçülmüş; böylece 2002-2015 yılları arasında ortalama olarak %5,9 oranında büyüyen Türkiye ekonomisi, 2016 yılında %3,2 büyüyebilmişti.
FETÖ mensupları ve onların yurtdışındaki destekçileri tarafından yürütülen Türkiye ekonomisi üzerine negatif algı kampanyasının da etkileri göz önüne alındığında, darbe girişiminin maliyetinin daha da arttığını görüyoruz. Sekteye uğrayan yeni yatırımlar, buna bağlı olarak artan işsizlik, turist sayısında gözlenen azalma gibi etkenleri de hesaba kattığımızda; darbe girişiminin Türkiye ekonomisine yaklaşık 50 milyar TL’ye mâl olduğu tahmin edilmektedir.
Türkiye’nin 2023 hedeflerine giden yolda bütün problemlerin üstesinden gelmesinin altında yatan sebepler:
Türkiye ekonomisinin güçlü ve dinamik yapısı ve ekonomi yönetimi tarafından alınan tedbir ve teşvikler sayesinde; başta 15 Temmuz olmak üzere, son yıllarda ülkemize yönlendirilen bütün saldırıların ekonomiye etkisi çok geçmeden bertaraf edilmiştir. Nitekim güçlü bir ekonomiyi kırılgan bir ekonomiden ayıran en önemli özellik, yaşanabilecek muhtemel bir şokun yalnızca ufak dokunuşlarla telafi edilebilme ihtimalinin var olmasıdır. Kırılgan ekonomilerde ise durum bunun tam tersidir, yani şoklar çok önemli ve kökten revizyonları beraberinde getirir.
Bu bağlamda 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe teşebbüsünün ekonomik anlamda Türkiye’ye maliyetinin nasıl asgari düzeyde tutulabildiğini anlayabilmek için, Türkiye ekonomisinin son 15 yıllık gelişim sürecini ele almamız yeterli olacaktır. Bu süreçte ekonomi yönetimi tarafından izlenmiş olan makro ve mikro seviyedeki politikalar neticesinde elde edilen güçlü ekonomik yapı, darbe teşebbüsünün olası etkilerini hızlı bir şekilde elimine etmeyi başarabilmiştir.
MÜSİAD’ın Yeri Her Zaman Devletinin ve Milletinin Yanıdır
Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana olmuş, onu zedeleyecek her girişimin karşısında durmuştur.
15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından da tavrını net bir şekilde ortaya koyan MÜSİAD, hiç vakit kaybetmeden milletin ve devletin yanında yer aldığını açıklayarak, milletimizin bu demokrasi mücadelesini, tüm dünyaya anlatmaya girişmiştir.
MÜSİAD olarak üç yıllık süreç boyunca, gittiğimiz her ülkede ve memleketimizin birçok noktasında, demokrasinin belirli bir zümre için değil, toplumun her kesimi için elzem olduğunu ifade ederek bu mücadele içerisinde fiilen yer aldık.
Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve Güçlü Türkiye hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz.
Bu vesileyle, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”
AHMET CANDAN
MÜSİAD TEKİRDAĞ ŞUBE BAŞKANI
PHA'nın NOTU: (YORUM) Türkiye'de YENİÇAĞ yazarı ve GAZETENİN "Son SÖZ" köşesinde, Son sözü söyleyip nokta koymayan ve oldukça çok söz eden bir YAZAR; Orhan UĞUROĞLU, "15 Temmuz'da bunlar aklınızda olsun" diyerek, UNUTULMAMASI gerekenleri ÖNERİ olarak vermiş OKUCUYA, bizde bu habere veya bnzer HABERLERE Cuk oturan bu yorumu sizlere sunalım istedik, Saygılarımızı ve Selamlarımızı YAZARIMIZA ve Türkiye'de YENİÇAĞ okurlarına gönderiyoruz...
Bak1: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/15-temmuzda-bunlar-aklinizda-olsun-52596yy.htm

Bu haber 246 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

TEK Trakya İLLERİ, TEKİRDAĞ, Edirne ve KIRKLARELİ; Tüketici Fiyat Endeksi, ARALIK 2019

TEK Trakya İLLERİ, TEKİRDAĞ, Edirne ve KIRKLARELİ; Tüketici Fiyat Endeksi, ARALIK 2019 Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Aralık 2019 değişim oranlarından ya...

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde YAŞANANLAR, TBMM'de.!

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde YAŞANANLAR, TBMM'de.! CHP Tekirdağ Milletvekili, Dr. İlhami Özcan AYGUN; 26.12.2019 tarihi itibari ile;TBMM genel KURULUN'da, TÜRKİYE...
KANAL PROJESİ, MONTRÖ VE ALTIN HESABI02 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi