Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Çorlu Vatan Partisi İLÇE Başkanlığı Açıklaması.!

Çorlu Vatan Partisi İLÇE Başkanlığı Açıklaması.!

Tarih 14 Temmuz 2019, 00:15 Editör TekirdağPOSTASI

Vatan Partisi Tekirdağ Öncü Kadın Başkanı ve Çorlu İlçe Başkanı Songül Çelik, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşıdığı kadın üniversiteleri modeline karşı basın açıklaması yaptı... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Politika/Türkiye

Çorlu Vatan Partisi İLÇE Başkanlığı Açıklaması.!

Vatan Partisi Tekirdağ Öncü Kadın Başkanı ve Çorlu İlçe Başkanı Songül Çelik, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşıdığı kadın üniversiteleri modeline karşı basın açıklaması yaptı...

"Vatan Partisi: Türk kadını kafese giremez" başlıklı açıklmasının Kamuoyuu için; MEDYA'ya servis edilen devamı şöyledir: 
Önerilen modelin kadını kafese koymak olarak olarak nitelendiren Songül Çelik Türkiye çapında Kadını kafese koyamazsınız kampanyası başlattıklarını duyurdu.
Vatan Partisi, Tekirdağ Öncü Kadın Başkanı ve Çorlu İlçe Başkanı Songül Çelik, kadın üniversitelerinin Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğuna dikkat çekerek, böyle bir girişimde bulunurlarsa Danıştay’a dava açacaklarını ve bağımsız Cumhuriyet yargısına güvendiklerini söyledi. Kadın üniversitelerini açtırmayacaklarını vurgulayan Çelik, “Vatan Partisinin kadın kolları öncü kadın olarak Edirne’den Ardahan’a Türkiye genelinde ‘ üniversiteli kadını kafese koyamazsınız kampanyası başlattık.  Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları ayağa kaldıracak kadın üniversiteleri açtırmayacağız. Partimize üye olsun olmasın bütün kadınlarımızı mücadeleye çağırıyoruz. Başta kadın örgütleri olmak üzere bilim dünyası örgütlerini, iş dünyası örgütlerini, gençlik örgütlerini, meslek odalarını demokratik kitle örgütlerini birlikte hareket etmeye davet ediyoruz” çağrısı yaptı. 
Songül Çelik’in yaptığı açıklama şu şekilde:
G-20 Zirvesi için Japonya’ya giden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Mukagawa Kadın Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada “Japonya’daki 80 kadın üniversitesini incelemek suretiyle ülkemde de bunun adımını atacağız” demiş, Ankara’daki 8.Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’nde ise konuyu tekrar gündeme getirerek YÖK Başkanı’na “Çalışmanı buna göre yap” talimatı vermiştir.
Sayın Erdoğan’ın açıklamalarından anlaşılan odur ki; Türkiye’de açılması istenen Kadın Üniversiteleri sadece kadınların eğitim gördüğü üniversiteler olacaktır.
1900’LERİN JAPONYA’SINDA DEĞİLİZ
Japonya’da faaliyet gösteren “kadın üniversiteleri” incelendiğinde, bu kuruluşların daha çok geleneksel olarak kadınlara atfedilen konularda eğitim verdiği görülmektedir. Şu anda 21. yüzyıldayız ve akademik olarak erkeklerin başarılı olup da kadınların başarısız olduğu bir dal bulunmamaktadır. Bu üniversitelerin amacının kadını belirlenmiş meslek alanlarına hapsetmek olduğu açıktır. 
1900’lü yılların başında değiliz ve Japonya’da yaşamıyoruz. Cumhurbaşkanını 2019 Türkiye’sine bakmaya davet ediyoruz.
Türkiye, Atatürk Devrimleri ile birlikte halkın kulluktan çıkıp birey olduğu, kadın-erkek ayrımının ortadan kaldırıldığı büyük sıçramayı yaşamıştır.
Cumhuriyet Devrimi ile aydınlanmış Türkiye’nin ve özgürleşmiş Türk kadınının Kadın Üniversitelerine ihtiyacı yoktur!
İLKOKULDAN ÜNİVERSİTEYE KARMA EĞİTİM
Cumhuriyetin ilanının hemen ardından 1924’te kabul edilen Tevhid-i Tedrisat Kanunu ile ilköğretimde, 1926’da ise orta öğretimde karma eğitime geçilmiştir. 1973 yılında çıkarılan Milli Eğitim Temel Kanunu hala yürürlüktedir. Türk milli eğitiminin genel amacı Türk milletinin bütün fertlerini kapsar. (...)

Bu haber 325 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Yeni bir dünya

Yeni bir dünya Geçen hafta, Konuk yazarımız, Türkiye'de YENİÇAĞ'ın Deneyimli Yazarı Esfender KORKMAZ ve yazısı ''B...

Bu pazar seçim olsa

Bu pazar seçim olsa Türkiye'de YENİÇAĞ Gazetemiz ve İNTERNET sitesi yazarlarından, ESFENDER Korkmaz, Beyefendi, 27.05.2020 tarihli ...
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi