Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Nesli Tehlike Altındaki Kuşlar Vurulmasın!

Nesli Tehlike Altındaki Kuşlar Vurulmasın!

Tarih 14 Mayıs 2019, 02:19 Editör TekirdağPOSTASI

San Francisco Merkezli SOSYAL MEDYA'nın Kampanyalar yürütücüsü Change.org adlı kuruluşun; Türkiye'de; Yaşasın Kuşlar Hareketinin desteğiyle, 27 doğa koruma kuruluşunu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan kuşların avlanmasını engellemek için bir KAMPANYA Düzenlediler. Gelen Elektronik Posta (E-posta)'da ve Sosyal MEDYA destekli Kampanyanın muhatabı: Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, IUCN Ulusal Komitesi, Merkez Av Komisyonu, (...) vb. ilgilililerin dikkatini bu KATLİAM gibi avlanmaya çekmek... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMerkezi-YAŞAM-Kültür-Politika/DÜNYA

Nesli Tehlike Altındaki Kuşlar Vurulmasın!

San Francisco Merkezli SOSYAL MEDYA'nın Kampanyalar yürütücüsü Change.org adlı kuruluşun; Türkiye'de; Yaşasın Kuşlar Hareketinin desteğiyle, 27 doğa koruma kuruluşunu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan kuşların avlanmasını engellemek için bir KAMPANYA Düzenlediler. Gelen Elektronik Posta (E-posta)'da ve Sosyal MEDYA destekli Kampanyanın muhatabı: Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, IUCN Ulusal Komitesi, Merkez Av Komisyonu, (...) vb. ilgilililerin dikkatini bu KATLİAM gibi avlanmaya çekmek...

"Nesli Tehlike Altındaki Kuşlar Vurulmasın!" başlığıyla yürütülen ve takip edilen kampanya iletisi aşağıda dikkatinize ve icelemenize sunulmuştur, KAMPANYA elektronik olarak imzalayarak, SOSYAL Medyalardan tercih ettiğiniz herhangi biri ile KAMPANYA'yı paylaşabilir KAMPANYA'daki bu hususları E-posta ile de,  arkadaş kitlenize iletebilirsiniz:
Change.org ve 27 doğa koruma kuruluşu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan kuşların avlanmasını engellemek için bir araya geldi. Kurumlar, 16 Mayıs'ta toplanacak Merkez Av Komisyonu'ndan, küresel ölçekte tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patkanın avını yasaklamasını istiyorlar. Sen de "yaşasın kuşlar" diyorsan kampanyayı hemen imzala.
Kampanyanın muhatabı: Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, IUCN Ulusal Komitesi, Merkez Av Komisyonu, Tarım ve Orman Bakanlığı, ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, Türkiye Avcılık ve Atılıcık Federarasyonu.  
Nesli Tehlike Altındaki Kuşlar Vurulmasın! #YaşasınKuşlar @milli_parklar @bekirpakdemirli   
Başlatan: Yaşasın Kuşlar Hareketi Türkiye'de 3.802 Destekçi...
16 Mayıs 2019’da toplanacak olan Merkez Av Komisyonu, bu yıl da pek çok kuş türünün kaderini belirleyecek. Komisyonun görevlerinden biri korunacak türleri belirlemek ve av sezonu boyunca avı yasaklanacak türleri açıklamak.
Bir araya gelen 27 kurum olarak, bu yıl komisyondan talebimiz: Nesli tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patkanın avını tamamen yasaklaması ve nesli küresel ölçekte tehlike altında olan hiçbir kuş türünün avına izin vermemesi.

Üveyik nüfusu geçtiğimiz 40 senede %78, elmabaş patka nüfusu ise geçtiğimiz 20 yılda %50 azaldı. Her iki tür de Dünya Doğayı ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN) Kırmızı Liste verilerine göre nesli küresel ölçekte tehlike altında olan canlılar arasında bulunuyor.

Kuşlar, yalnızca görsel ve işitsel olarak bulundukları ortamları güzelleştirmekle kalmıyor, doğadaki birçok döngünün sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Bu yüzden bir kuş türünün yok olması doğamızın yok olması anlamına geliyor.
ÇAĞRI:
Sen de kampanyayı imzalayarak doğamızın ayrılmaz bir parçası olan kuşların korunmasına destek ol! #YaşasınKuşlar
İmzacı Kurumların Listesi:
AKFOD
Alakır Nehri Kardeşliği
Antalya Dostları Derneği
Artvin Borçka Karagöl Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği
Cahide Derneği
Çiğdemim Derneği
Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği
Doğa Derneği
Doğaya Dönüş Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
HAYTAP
Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER)
İstanbul Artvin STK Platformu
Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi
Kızılkaya Yenidünya Derneği
KİHAYKO
Kuzey Ormanları Savunması
Mezopotamya Ekoloji Hareketi
MAGMA Dergisi
Orhanlı Köyü Kültür Doğa Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Orman Melekleri
Simurg Kuş Yuvası Derneği
Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD)
TTKD
Turgutlu Doğa Kültür ve Yaşam Derneği
Van ÇEV-DER
WWF-Türkiye

Bu imza kampanyasını başlatan kişi (ya da kurum) hiçbir şekilde Change.org ile ilişkili değildir. Change.org bu imza kampanyasını kendisi başlatmadı ve kampanyanın içeriğinden herhangi bir şekilde sorumlu değildir.

Bu haber 463 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI!

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI! ANKARA'dan alınan bildirime göre; (TÜRMOB), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler OD...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi!

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi! Sertaç ALKAYA İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak "3 Mayıs Türkçülük Gününüz kutlu olsun..." diyerek, Tüm TÜRKLERİ...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!06 Temmuz 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi