Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

NKÜ'de İlahiyat FAK. ve Müftülük KONFERANS Yaptı, 4 STK BERAAT Gecesi  MESAJLARI Yayımladı.!

NKÜ'de İlahiyat FAK. ve Müftülük KONFERANS Yaptı, 4 STK BERAAT Gecesi MESAJLARI Yayımladı.!

Tarih 20 Nisan 2019, 00:15 Editör TekirdağPOSTASI

Diyanet İşleri Başkanlığının “Gençliğe Değer Projesi” kapsamında Tekirdağ İl Müftülüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı işbirliği ile “Gençlik ve Sorumluluklarımız” konulu konferans yapılırken, Tekirdağ VALİLİĞİ ve İL Müftülüğü Beraat KANDİLİ mesajı ile kutlarken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi KANDİL Simidi dağıtıp, KANDİL kutlaması yaptı, NKÜ Rektörliğü ve TTSO ise KANDİL Mesajı yayımlamakla yetindi... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHABERMERKEZİ-Kültür-POLİTİKA/Türkiye-DÜNYA

NKÜ'de İlahiyat FAK. ve Müftülük KONFERANS Yaptı,
4 STK BERAAT Gecesi  MESAJLARI Yayımladı.! 
Diyanet İşleri Başkanlığının “Gençliğe Değer Projesi” kapsamında Tekirdağ İl Müftülüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı işbirliği ile “Gençlik ve Sorumluluklarımız” konulu konferans yapılırken, Tekirdağ VALİLİĞİ ve İL Müftülüğü Beraat KANDİLİ mesajı ile kutlarken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi KANDİL Simidi dağıtıp, KANDİL kutlaması yaptı, NKÜ Rektörliğü ve TTSO ise KANDİL Mesajı yayımlamakla yetindi...

"Kıymetli Basın Mensubu Arkadaşlarımız," başlığıyla MEDYA'ya, Tekirdağ İL Müftülüğünce SERVİS edilen Bültende NKÜ'de yapılan GENÇLİK ve SORUMLULUKLARIMIZ" konulu konferans  ve görselleri paylaşılarak, AYRICA denilerek; Tekirdağ İL Müftülüğünce, BERAAT Kandilimiz de, Kutlanmaktadır, işte ilgili METİN ve Sumum aşağıdadır:
"Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen tarafından NKÜ Rektörlük Konferans Salonunda sunulan "Gençlik ve Sorumluluklarımız" konulu konferansa dair haber metni ve fotoğraflar, kuruluşunuzun uygun göreceği zamanda yayınlanmak üzere mailimiz ekinde gönderilmiştir.
Ayrıca mübarek Beraat Kandilinizi en içten dileklerimizle tebrik eder, başta şahsınız ve aileniz olmak üzere tüm sevenlerinizle birlikte nice kandillere huzur ve mutluluk içinde ulaşmanızı Cenab-ı Haktan niyaz ederiz. "
“GENÇLİK ve SORUMLULUKLARIMIZ” KONFERANSI YAPILDI.
Diyanet İşleri Başkanlığının “Gençliğe Değer Projesi” kapsamında Tekirdağ İl Müftülüğü ve Namık Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı işbirliği ile “Gençlik ve Sorumluluklarımız” konulu konferans yapıldı.
Konferans öncesinde Tekirdağ İl Müftülüğünü ziyaret eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, burada İl Müftüsü İsmail İpek başta olmak üzere NKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, Süleymanpaşa İlçe Müftü Vekili Ayhan Okur ve Müftülük personeli tarafından karşılandı. Müftülük ziyareti sonrasında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen ve beraberindeki heyet, Valilik makamında Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti.
Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, İlahiyat Fakültesi akedemisyenleri, İlçe Müftüleri, din görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. NKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin ile Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek’in selamlama konuşmalarının ardından mikrofona davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen “Gençlik ve Sorumluluklarımız” konulu konferansını sundu.
Konferans sonunda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’e, NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, NKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin ve İl Müftüsü İsmail İpek tarafından tablo hediye edildi.
Protokol üyelerinin hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından konferans sona erdi.
Dğer taraftan "Vali Aziz Yıldırım Berat Kandili Mesajı" yayımlamıştır, İşte O MESAJ:
"Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan bir Berat Kandili’ni daha hep birlikte idrak etmenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.
Berat Kandili, Yüce Allah (c.c.)’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, müstesna bir gecedir.
Bu gece, yapacağımız duaların Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umut, huzur ve müjde gecesidir.
Bu vesileyle milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandilini en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum."
Öte yandan; "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Vatandaşlara Kandil Simidi İkramı" yapıldığı bildirilmiş, aşağıdaki bültenle duyurulan bu HABER'de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi BAŞKANI Kadir ALBAYRAK'ın bir açıklaması yer alırken, so paragrafla BERAAT KANDİL KUTLMASINI da, yaptığı ifade edilmiştir:

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nın müjdecisi olan Berat Kandili vesilesiyle Süleymanpaşa ilçesindeki camilerde vatandaşlara Kandil Simidi ikramında bulundu.
Süleymanpaşa ilçesindeki Çiflikönü ve Özdoyuran Camilerinde gerçekleşen kandil simidi ikramına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar, Berat Kandili gibi anlamlı bir günde yapılan ikram için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, Berat Kandili’nin içinde barındırdığı sevgi, barış, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını vatandaşlarımızla paylaşmak için kandil simidi ikramında bulunduk. Ben bir kez daha vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı’nın müjdecisi olan ve inanların Allah’a sığındığı Berat Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum,” dedi.
Bir EĞİTİM-Öğretim STK'sı ve Beraat KANDİL Kutlayıcısı; NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘Beraat Kandili’ Mesajında ise şöyle seslenmektedir:
"İnsanlığın iyiliği ve vicdanların sağlığı, toplumların ortak manevi değerlerinin ön plana alınmasıyla anlamına kavuşur. Kurtuluş, af ve arınma gibi kavramları bizlere hatırlatan Berat Kandili de hayra giden yolları arama gecesi olması dolayısıyla, yapmış olduğumuz yanlışlardan dönmek ve bağışlanma dilemek için bir fırsattır. Bu gece, kırılan gönüllerin onarılmasına, insanlar arasındaki dargınlık ve küskünlükleri gidererek barış, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine vesile olur. Bu gecede tövbe, kendini bilme ve bulmanın, gönlü arındırmanın en güzel yoludur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandili’nin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını, İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyayı barış ve huzura kavuşturmasını temenni eder; tüm Türk Milleti ve İslam Âlemi’nin Berat Kandili’ni tebrik ederim."
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Bir diğer STK'nın başında olan Cengiz Günay'da; TTSO olarak verdiği MESAJA  “Berat Kandili, İyilik, Güzellik ve Hayırlara Vesile Olsun” sözleriyle başlamakta ve şöyle sürdürmektedir:
Günay, "11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son müjdecisi Berat Kandiline kavuşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Kandiller sevgi, hoşgörü ve kardeşlik iklimi içerisinde yüreklerimizi huzurla dolduran özel günlerdir. Dualar ettiğimiz, ibadetlerimizi yerine getirdiğimiz kandiller, manevi duygularımızı da en güzel ve en yoğun şekilde yaşamamıza vesile olmaktadır. İslam âleminin en önemli gecelerinden biri olan Berat Kandili, müstesna günlerden biridir.   Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Berat Kandilinizi en içten dileklerimle kutluyor, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber 452 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür Sanat

TEK Trakya İLLERİ; Kütüphane İstatistikleri, 2019

TEK Trakya İLLERİ; Kütüphane İstatistikleri, 2019 TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü ÖBS verilerine göre; Ülkemizde toplam kütüphane sayısı 2019 yılında 32 bin 411 oldu, Te...

KAPAKLI Gönderileri!

KAPAKLI Gönderileri! Kapaklıdan ÖNEMLİ günleri bildiren arkadaşımız, ENGELLİ duyarlılığı taşıyanlardan ve bir ENGELLİ için MADDİ olmasa ...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!06 Temmuz 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi