Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Edirne BAYRAM Yaparken, İSTANBUL Ne Yapıyor!?

Edirne BAYRAM Yaparken, İSTANBUL Ne Yapıyor!?

Tarih 09 Nisan 2019, 00:12 Editör Edirne POSTASI

31 MART Seçimlerinde yaklaşık 11 Milyona yakın kişi çeşitli MAZERETLER ile OY kullanmayıp, Protesto edenler ve kararsız CAHİL seçmenin yarattığı belirsizliklerle de, (KAOS) birleşince, bir çok ilde SEÇİM sonuçları kesinlemeyerek YARGI (YSK) süreci devam ettirilirken, TEK Trakya İlleri Sonuçlandı, bunlardan EDİRNE'nin Uzunköprü ilçesinin İLK KADIN Belediye başkanı seçildi, Uzunköprü ve EDİRNE belkide Bölgenin TEK KADIN Belediye Başkanı Özlem BECAN Kutlamalara Ailesinden başladı... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/YERELHabermerkezi-HABERYorum-KADIN-Politika/Türkiye

Edirne BAYRAM Yaparken,
İSTANBUL Ne Yapıyor!?
31 MART Seçimlerinde yaklaşık 11 Milyona yakın kişi çeşitli MAZERETLER ile OY kullanmayıp, Protesto edenler ve kararsız CAHİL seçmenin yarattığı belirsizliklerle de, (KAOS) birleşince, bir çok ilde SEÇİM sonuçları kesinlemeyerek YARGI (YSK) süreci devam ettirilirken, TEK Trakya İlleri Sonuçlandı, bunlardan EDİRNE'nin Uzunköprü ilçesinin İLK KADIN Belediye başkanı seçildi, Uzunköprü ve EDİRNE belkide Bölgenin TEK KADIN Belediye Başkanı Özlem BECAN Kutlamalara Ailesinden başladı...
Haberi Destekleyen YORUM HABER: 31 Mart'ın perde arkası (1) Sandık kaosunun asıl nedeni...
Kaynak Yeniçağ: 31 Mart'ın perde arkası (1) Sandık kaosunun asıl nedeni... - Mehmet FARAÇ
--
-
Yukarda HABER özetinde yer aldığı gibi, HABER-Yorum birlikte, YEREL GAZETECİLİK bunları ayırmaz, Okuyucu SÜZER ayırır, bu nedenle aşağıdaki yazımız; Özlem BECAN'ın 06.04.2019 Cumartesi günlü Sosyal MEDYA Paylaşımına yaptığımız YORUMDUR:
"Uzunköprü'nün Yeni BELEDİYE Başkanı Özlem BECAN Hanımefendi, (SOL Başta BABASI olmak üzere) AİLE BİREYLERİYLE bir araya gelerek (AİLELERİN bunu Yaşamasının çok EMEK ve SORUMLULUK gerektirdiğinin Bilinciyle) BECAN AİLESİNE Yeni Çiçeği Burnunda, BELEDİYE BAŞKANI OLMANIN ONURUNU yaşattı... Kendisini KUTLARIZ Önceki Başkanı Ziyaret edip, HELALLAŞMASINI dileriz... (Fakat, KADIN olmak BELEDİYE Başkanlığında AVANTAJLI olduğu gibi, İHMAL ve savsaklamayı, bekletmeyi sevmeyen Belediye İşlerinden dolayı AİLE'yi BÖYLE bir arada TUTMAK çok zor ve çok da, önemlidir. Bunu başardığınızda ZATEN diğer işleri de, Başardınız demektir, ancak; KAZANMA (Başarı) AİLEDEDİR, sizin artık bir BÜYÜK Aileniz, Uzunköprü HALKI Var, İHMALE gelmez, ESKİ Başkanı bir Dost ve DANIŞMAN olarak görmenizi onun kendi kendine YAPARKEN KIZDIĞI ve bu nedenle İHMAL ederek yapamadığı, İHMAL ettiği ne varsa, kendisinden öğrenip, Bunları öğrenebilrseniz, ÖNERİM; AYNI Hataları yapmayınız... Başta Babanız ÖZCAN bey'e, Diğer fotoğraf KARESİNDEKİ Aile Büyüklerinize ve EŞİNİZ ve çocuklarınıza, Bu Fotoğrafta olmayan veya olamayan, Ebediyete intikal etmiş olanlar Dahil, TÜM BECAN Ailesine Tekirdağ POSTASI olarak; Selamlarımızı ve Saygılarımızı gönderiyor, UZUNKÖPRÜ İlçemiz ve VATANA Millet İTTİFAKINA Hayırlı olsun istiyoruz..."
Uzunköprü BELEDİYE Başkanı'nın EŞİ Münir BECAN'ın Sosyal MEDYA'da (5.4.2019) Paylaşımı;
"Bugun benim doğum günüm...
Bugün bana eşim ömrüm boyunca aldığım en güzel hediyelerden birini verdi.
Bu güzel hediyenin verilmesi için 5 senedir bizimle beraber yol alan,alınteri döken,emek harcayan,inanan ve bu inanç uğruna yağmur çamur demeden kar kış demeden omuz omuza yürüdüğüm abilerim arkadaslarım kardeşlerim hepinize çok teşekkür ederim."

BİNG-Bang Bilişimin SAHİBİ ve Gazete yazarı Yalçın KAPSIZ'ın "Özlem BECAN" başlıklı SOSYAL Medya'daki 03 Nisan 2019 tarihli Paylaşımı da, dikkate değer bir yorum, ayrıca ÖĞÜT ve Öneriler açısından Özlem HANIM'ın bu mahalle ağabeyinden faydalanmasını öneriyorum:

Geçen haftaki yazımızı, bu haftaki satırlarımıza yeni seçilen Belediye Başkanımızı kutlayarak başlayacağımızı belirterek bitirmiştik, sözümüzü yerine getirelim.
Özlem Becan hanımı; yeni Belediye Başkanımızı kutluyor, görevinde başarılar diliyorum.
Çetin bir yol onu bekliyor, Uzunköprü kış vakti kömürü bitmiş bir konak gibi.
Korunaklı, güzel bir yapı, ama ateşe ihtiyaç var, insanlar üşüyor.
Elbette ki Belediye Başkanlarının bir ilçenin tamamına iş ve aş sağlamak gibi bir sorumluluğu ve görev tanımı yok. Ancak, bir yatırımın, yatırımcının da gelmeyi düşündüğü yerleşim biriminde ilk görüşeceği ve ilk intibaını edindiği kişi elbette başkanlar.
Şehr-i Emin.
......................
Yeni başkanımızın biyografisini okumuş olanların mutlaka dikkat etmiş olduklarına inandığım bir ayrıntıyı da burada sizlerle paylaşmak istiyorum; Başkanımız İktisat Fakültesi okumuş ve Boğaziçi Üniversitesinde yabancı dil eğitimi almış biri. Ardından da bir uluslar arası denetim firmasında yıllarca çalışmış.
Şimdi bunu tercüme edelim; Başkanımız İktisat Fakültesi bitirmiş, yani Ekonomi bilir. Boğaziçi Üniversitesinde İngilizce eğitimi almış, demek ki İngilizce’si iyi. Uluslar arası bir denetim firmasında çalışmış, demek ki bir kurum ve o kurumun devletle olan muhasebesini bilir. Bir süredir de bağımsız Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmış, demek ki kasa, demirbaş, personel, cari, bankalar vs. gibi hesapları da bilir.

Eeee, o zaman un var, şeker var, yağ var deyişine benzedi bu iş.
Ne mutlu ona ve bizlere ki böyle bir birikim hazırlamış olup da dönmüş kasabasına gelmiş. Dememiş ki, ben nereye gitsem bu CV ile aç kalmam, nerede olsa ekmeğimi çıkarırım, bırakın ekmeği çıkarmayı iyi de para kazanırım.
Özlem Hanım gibi ne gençlerimiz var bizim bugün artık Uzunköprü’ye neredeyse sadece bayramlarda, anneler günlerinde, büyüklerini kaybettiyseler belki de artık sadece kabristan ziyaretlerine gelen??..
İşe biraz da espri katalım; biz dua edelim eniştemize. Galiba onun aşkına böyle bir karar almış herhalde kendisi ki dönmüş gelmiş Uzunköprü’ye!!..
..........................
Pozitif düşünelim sayın hemşehrilerim.
Bir insanın gelecekte neler yapabileceği tahmin edilmek istendiğinde ilk bakılacak referans geçmişidir. Bu kızımızın mesleğinde ve bireysel donanımını oluşturmada katettiği mesafeyi bu kısa köşe yazısının satırlarında alalacele bu kadar belirtmeye çalıştık yukarıda. Bu yaptıklarının arasına 2 tane evlat doğurarak anneliği ve onun sorumluluğunu da eklemiş.
Şimdi sıra siyaseten aldığı sorumluluğunda.
Mazisi yüz yıla yaklaşmış ve zaman içinde neredeyse tamamen “kıdeme dayalılığa” evrimleşmiş CHP ve onun Uzunköprü’deki emektarları belki onu kabul etmekte zorlandılar. Ama o söke söke bugünlere geldi.
Ve ben size çok enteresan bir şey daha söyleyeyim, bu tamamen kendi fikrimdir ve ilk kez burada belirtiyorum ki, Özlem Becan için Uzunköprü Belediye Başkanlığı geldiği son nokta olmayacaktır.
Bunu hissediyorum.
Belki o kadar başarılı olacak ki, parti ayrımı olmaksızın biz, tüm Uzunköprü’lüler devam etsin isteyeceğiz ama o denli farklı ufuklar olacak ki önünde arkasından üzülmekten başka bir şey gelmeyecek elimizden.
.......................
Özellikle Uzunköprü’deki CHP’lilere son bir sözüm var.
Partiniz son derece donanımlı bir Belediye Başkanı çıkartmıştır.
Ama unutmayın ki o; artık sadece CHP’lilere ait değildir, Uzunköprü’nün kızı olmuştur.
Alışmaya çalışın.

Bu haber 549 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kadın

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Turnuvası, Kadınlar Arası Futbol KARŞILAŞMASIYLA Başlatıldı.!

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Turnuvası, Kadınlar Arası Futbol KARŞILAŞMASIYLA Başlatıldı.! Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlenen...

ZEYNEP Dizdar; CRI Türk'te Michael KUYUCU'la DERTLEŞTİ.!

ZEYNEP Dizdar; CRI Türk'te Michael KUYUCU'la DERTLEŞTİ.! Türk Pop müziğinin en iyi kadın vokali olduğunu göstermiş olan Zeynep Dizdar; CRI TURK'te Michael Kuyucu ile A...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!03 Ağustos 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi