Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

ASYAPORT Liman İşletmesi  SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’ni Yanıtladı.!

ASYAPORT Liman İşletmesi SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’ni Yanıtladı.!

Tarih 29 Mart 2019, 01:29 Editör TekirdağPOSTASI

Önceki günlerde Süleymanpaşa Belediyesince yapılan açıklamaya cevaben; Asyaport Limanı tarafından yapılan bir açıklma ile neticelenmiştir. ASYAPORT limanın uzatılması ile ilgili Süleymanpaşa Belediyesi’nin olumsuz görüşü yapılan açıklamada bildirilirken; 2007 yılında lojistik depolama alanı ile ilgili plan değişikliği kararının 2014’ten önce yapıldığı belirtilerek KAMUOYUNA doğru bilgi verilmediği görüldüğünden, bu açıklamaya gerek duyulmuştur... Pha-S.paşa-TEKİRDAĞ/YerelHabermerkezi-EKONOMİ-Politika/TÜRKİYE

ASYAPORT Liman İşletmesi 
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’ni Yanıtladı.!
Önceki günlerde Süleymanpaşa Belediyesince yapılan açıklamaya cevaben; Asyaport Limanı tarafından yapılan bir açıklama ile neticelenmiştir. ASYAPORT limanın uzatılması ile ilgili Süleymanpaşa Belediyesi’nin olumsuz görüşü yapılan açıklamada bildirilirken; 2007 yılında lojistik depolama alanı ile ilgili plan değişikliği kararının 2014’ten önce yapıldığı belirtilerek KAMUOYUNA doğru bilgi verilmediği görüldüğünden, bu açıklamaya gerek duyulmuştur...

"-ASYAPORT’TAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NE CEVAP" Başlığıyla Medya'ya servis edilen açıklama aşağıda KAMUOYU dikkatine verilmiştir:

-BELEDİYE MECLİS KARARINDA FARKLI, BASIN AÇIKLAMASINDA FARKLI YAZIYOR.
Asyaport Limanı’ndan yapılan açıklamada, limanın uzatılması ile ilgili Süleymanpaşa Belediye’nin olumsuz görüşünde belirtilen gerekçelerle belediyenin basın açıklamasında sunduğu gerekçelerin birbiri ile örtüşmediği kaydedildi. Ayrıca açıklamada belediyenin 2007 yılında lojistik depolama ile ilgili plan değişikliği kararının 2014’ten önce yapıldığı belirtilerek olayın kendi üzerlerinden atılmaya çalışıldığı kaydedildi.

İSTİHDAM YARATACAK LİMAN UZATMASINA VE LOJİSTİK ALANA RET
Edinilen bilgiye göre Asyaport Limanı, limanı uzatmayı planlamış Çevre Şehircilik Bakanlığı’na konu ile ilgili başvuru yapmıştı. Bakanlık limanın uzatılmasını Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyesi’ne sormuştu. Büyükşehrin onayına karşı Süleymanpaşa Belediyesi Barbaros Balıkçı Barınağı’ndaki balıkçı teknelerinin giriş çıkışını olumsuz etkileyeceği iddiası ile bu duruma olumsuz görüş vermişti.
Soyuer, tuğla fabrikası olarak kullandığı alana lojistik depolama alanı yapılması için müracaatta bulunmuş, yan parsellerdeki emsalin 1.00 ve 1.25 olmasına rağmen kendi yerinde 0.50 emsalle depolama alanı yapma isteğinde bulunmuştu. Süleymanpaşa Belediyesi bu isteği de geri çevirmişti.

SOYUER’DEN YENİ AÇIKLAMA
Bunun üzerine Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Soyuer, bir açıklama yaparak Tekirdağ’da ek istihdam yaratacak projelerin Süleymanpaşa Belediyesi tarafından engellendiğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Süleymapaşa Belediyesi bir açıklama yaparak kendince gerekçelerini açıklamıştı. Belediyenin açıklamanın ardından Soyuer yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamasında 05.12.2018 tarihli Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Asyaport Limanı’nın uzatılması yönünde olumsuz görüş bildiren kararını da paylaşan Soyuer, belediyenin balıkçı barınağından çıkan teknelerin giriş çıkışını engelleyeceği iddia ettiği için olumsuz görüş verdiğini belirtti.

BELEDİYE AÇIKLAMASINDA FARKLI GEREKÇE ORTAYA KOYDU
Süleymanpaşa Belediyesi’nin kendi ile çeliştiğini ifade eden Soyuer, “Belediye bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, ‘Liman bağlantı yolunun yıllardır tamamlanamamış olması, limanın giriş çıkışında bölge trafiğine olan olumsuz etkileri ile yeni yapılacak dolgu alanın çevreye etkilerinin (kaç ton yeni yük ve kaç araçlık ekstra yoğunluk vb.) tam olarak belirtilmemiş olması ve bunların açacağı sorunlara çözüm önerilerinin sunulmaması, mevcut limanın kıyı şeridinde yaptığı değişiklilerin bölgedeki tatil sitelerine, konut alanlarına ve donatı alanlarına ileride yaratacağı etkilerinin bile hesaplanmadan yapıldığı göz önüne alındığında ilave yapılacak dolgunun bölgede daha da olumsuz etkilere yol açabileceği düşünülmüştür. Açıklanan sebeplerden dolayı Meclisimizden olumsuz görüş verilmesi kararı çıkmıştır. Göz önüne alınan konular dikkate alınarak yeni bir görüş talep edildiğinde konu tekrar meclisimiz tarafından değerlendirilecektir’ denmektedir. Ben şimdi buradan sormak istiyorum. Bu gerekçeleri meclis kararında niye yazmadınız da şimdi yazıyorsunuz. Meclis kararı farklı basın açıklaması niye farklı gerekçelere dayandırılıyor.” Gerçek niyetiniz nedir?
Açıklamada, komşu parsellere verilen 1.00, 1.25 emsallerin zaten sorgulanmadığını, Asyaport’a 0.50 emsal verilmemesinde ki kötü niyetin ortaya konduğuna vurgu yapıldı.

‘SÖZDE DEĞİL ÖZDE ATATÜRKÇÜ OLUN’
Soyuer son söz olarak da, belediyede imar işlerini yönlendiren Berkay Çakır’ı kast ederek “söyleyecekleriniz varsa söyleyeceklerim var" dedi.

Bu haber 355 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Enerji HAFTASI Kutlu OLSUN ve Bir Temenni!

Enerji HAFTASI Kutlu OLSUN ve Bir Temenni! Tekirdağ'ın KAPAKLI İlçesin'den bir temenni; "12 ocak enerji haftası kutlu olsun enerji yataklarımızın ins...

TESKİ GENEL MÜDÜRÜ; Yatırımlar Hakkıında, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİNİ Bilgilendirdi.!

TESKİ GENEL MÜDÜRÜ;  Yatırımlar Hakkıında, Tekirdağ Büyükşehir BELEDİYESİNİ Bilgilendirdi.! Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürlüğü’nden gereken Bilgileri yerinden ve birin...
KANAL PROJESİ, MONTRÖ VE ALTIN HESABI02 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi