Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ Süleymanpaşa-KUMBAĞ'da Balık Avı Sezonun Bu YIL 4.'sü, Büyükşehir Belediyesince Başlatıldı!

Tekirdağ Süleymanpaşa-KUMBAĞ'da Balık Avı Sezonun Bu YIL 4.'sü, Büyükşehir Belediyesince Başlatıldı!

Tarih 03 Eylül 2018, 00:18 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, denizlerdeki av yasağının bitmesi ile birlikte ağlarını denize bırakacak olan, Balıkçıların Bazılarının Karadeniz İLLERİNDEN katılanlarla birlikte, Tekirdağlı balıkçıları uğurlamak ve bereketli bir yıl geçirmelerini dilemek amacıyla Balık Avı Sezonu açılışının bu yıl dördüncüsü merkez ilçe ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin KUMBAĞ mallesindeki BALIKÇI Limanından başlatıldı. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Yerel-Ekonomi-Politika/Türkiye

Tekirdağ Süleymanpaşa-KUMBAĞ'da,
Balık Avı Sezonunun Bu YIL 4.'sü,
Büyükşehir Belediyesince Başlatıldı!
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, denizlerdeki av yasağının bitmesi ile birlikte ağlarını denize bırakacak olan, Balıkçıların Bazılarının Karadeniz İLLERİNDEN katılanlarla birlikte, Tekirdağlı balıkçıları uğurlamak ve bereketli bir yıl geçirmelerini dilemek amacıyla Balık Avı Sezonu açılışının bu yıl dördüncüsü merkez ilçe ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin KUMBAĞ mallesindeki BALIKÇI Limanından başlatıldı.
"Tekirdağ’da Balık Avı Sezonu Başladı" Başlığıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün ilgili muhabir Memurlarınca, resmi internet sitelerinde yayına verdikleri gibi, YEREL ve Yaygın MEDYA'ya haber Bülteni olarak, şu şekilde servis edilmiştir:
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, denizlerdeki av yasağının bitmesi ile birlikte ağlarını denize bırakacak olan Tekirdağlı balıkçıları uğurlamak ve bereketli bir yıl geçirmelerini dilemek amacıyla Balık Avı Sezonu açılışının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi.
-
Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ Sahilinde gerçekleşen 4. Balık Avı Sezon Açılış Etkinliğine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan ve Süleymanpaşa Belediyesi İYİ PARTİ Meclis Üyesi Ali DARICI, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarından Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı ASLAN ile diğer dairelerden görevliler ve Süleymanpaşa İlçe Jandarma KOMUTANI Yzb. Hüseyin Direk'ten başka MEDYA mensupları, davetliler, Etkinlik ORGANİZASYONCULARI,  görevliler, sefere çıkacak Yerel ve Konuk BALIKÇILAR ile  çok sayıda vatandaş katıldı.
“İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DENİZLERİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan gerçekleştirdi. Hacı Aslan konuşmasında “Deniz ve okyanuslar Allah’ın insanoğluna lütfudur. Bugün değişiklik sıkıntısı yaşadığımız iklimsel belirlemelerde etkin rol oynar denizler.  Aynı şekilde beslenmede de çok önemli bir yerde duruyor. Su kaynaklarını doğru kullanarak protein ihtiyacımızın büyük bir kısmını balıktan karşılayabiliriz. İklim değişiklikleri artık çıplak gözle görülebilir durumda. Bu değişiklikler denizdeki varlıkları da olumsuz etkiliyor. Balık çeşitleri ciddi ölçüde azalıyor, buna çare üretmek zorundayız.  Bu nedenle ki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kuruluşundan bu yana aralıksız olarak yaptığı alt yapı çalışmaları ile Tekirdağ’ın kıyılarını kirlenmekten kurtarmıştır. Bu, ileride bize olumlu şekilde yansıyacaktır. Bereketli bir yıl için ağlarını denize atacak tüm balıkçılarımıza rast gele diyorum” dedi.
“ÖNÜMÜZDEKİ YAZ KUMBAĞ İÇİN PARLAK OLACAK”
Hacı Aslan’ın ardından bir diğer konuşmayı gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ise “Yıllar önce turistik bir balıkçı kasabası olan Kumbağ, koşullarını çok iyi değerlendirmeden geçirdiği senelerden sonra burayı çok seven iki belediye başkanına sahip oldu. Biz Kumbağ’da gençliğimizi geçirdik, Kumbağ’ın geçmişte nasıl olduğunu bilen insanlarız. 2000’li yıllarda fosseptik yüzünden bir turistik yerden söz etmek mümkün değildi. Alt yapı konusunda Büyükşehir Belediye başkanımızın önemli katkıları ile seferberlik başladı, hem Barbaros hem de Kumbağ’da. Bu seferberlik devam ederken Barbaros’a gelen doğalgazı Kumbağ’a getirme fikrini buradaki hemşerilerimizle paylaştığımızda ya bir yazı kaybedeceksiniz ya da doğalgazı dedik. Bütün hemşerilerimiz doğalgaz tercihin yaptı. O nedenle bu yaz bir miktar sıkıntı çektiğinizin farkındayız. Ama zahmetsiz rahmet olmaz. Önümüzdeki yaz Kumbağ için parlak bir yaz olacak” şeklinde konuştu.
“ENERJİMİZİN KAYNAĞI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İDEALLERİDİR”
Etkinlikte konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Büyükşehir Belediyesi olarak mutlu bir Tekirdağ yaratmak için yola çıktıklarını belirterek “Süleymanpaşa’nın Kumbağ ve Barbaros mahalleleri ile Şarköy ve Marmaraereğlisi ilçelerinin yaz aylarında nüfusları artıyor. Yaz ve kış nufüsları bu kadar farklı olan bir yerde hizmetlerin de ona göre olması gerekiyor. Bunun için de öncelikle altyapı çalışmalarına başladık.  TESKİ’ye özel olarak Tekirdağ’dan vidanjörü kaldırma talimatı verdim.  Bunun adımları atıldı, seneye Kumbağ’da vidanjör olmayacak.  11 ilçe belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkanı olarak ben, göreve geldiğimizde önemli olanın seçilmek olmadığını, vatandaşa en iyi hizmeti götürmenin önemli olduğunu söyledik. Bugün, başta Süleymanpaşa olmak üzere kanalizasyon denize gitmiyor. Kumbağ’ın arka tarafına modern bir biyolojik arıtma tesisi yapıyoruz. Bu çalışmalarımız neticesinde denizlerimizde balık çeşitlerinin aşama aşama çoğaldığını göreceğiz.  Vatandaşımıza doğalgaz hayırlı olsun.  Biz görev süremizin sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz. Bana enerjiyi nerden bulduğumu soruyorlar. Enerjimizin kaynağı ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün idealleridir. Bizim yeni bir lider arayışına ihtiyacı yok, bizim önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk, Türkiye’nin kalbidir. Bu duygularla balık sezonumuzun bereketli olmasını diliyorum. Vira bismillah” dedi.

Etkinlikte konuşmaların ardından gerçekleşen havai fişek gösterisi sonrasında balıkçı tekneleri bereketli bir yıl dileği ile denize uğurlandı.
-
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara balık ekmek ikramında bulunulan 4. Balık Avı Sezonu Açılış Etkinliği, Süreyya Davulcuoğlu konseri ile son buldu.
Pha'nın NOTU: Etkinlikteki gözlemlerimizi söyleyecek olursak, ETKİNLİK ALANINA Yürüyerek gidecekler için TOZ-Gübür içinde YAYA olarak, Sahildeki TETUS durağından, 10-15 dakika yürüdükten sonra, eskiden KUMBAĞ (Köyü) Beldesi, Yeni Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Merkez İlçe Belediyesi kurulunca Mahalle olarak anılan (Ve LİMANI'da olan, TURİSTİK bir yerleşimi olan ve yıllardan beri destek bekleyen bu yerde, Büyük ve Küçük Başkanların her ikisininde konuşmasında söylediği gibi sorunlar, 2019'a bırakılmaktadır) ULAŞIM aynen SORUN OLARAK devam ediyor, Süleymanpaşa BELEDİYE Başkanının GENÇLİĞİ her ne kadar gerilerde kalsada, KUMBAĞ MAHALLESİNİ GENÇLİĞİNDE hangi sorunlar ile gördüyse ve bulduysa, hiç değiştirme fırsatı bulamamıştır.
NORMALDİR; bu sürede sayısını kendi bildiği birkaç Türkçe olmayan MARKA üzerinde çalışmaktan, sıra KUMBAĞ  Mahallesi veya ATATÜRK Bulvarı üzerinde olan, KÖFTECİ Özcan AKÇA'nın tam karşısından başlayıp, yanından geçerek, Eski İL Kültür ve TURİZM Müdürlüğü yanından, İsmet İNÖNÜ Kapalı Spor Salonuna çıkan ÜST geçit'in kırılan camlarına

Bu haber 713 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Zaten EKONOMİ Bozuk, E-Ticaret'ten YENEN Kazık mı? Göreceğiz!

Zaten EKONOMİ Bozuk, E-Ticaret'ten YENEN Kazık mı? Göreceğiz! "Ünlü Ticari Danışman ve Yayıncı Abdullah Koçoğlu, Pratikko.com sitesine ve superfrsattr instagram adresine karşı s...

TREPAŞ, YOĞUN TALEP NEDENİYLE FAİZ SİLME KAMPANYASINI UZATTIĞINI İLETTİ!

TREPAŞ, YOĞUN TALEP NEDENİYLE FAİZ SİLME KAMPANYASINI UZATTIĞINI İLETTİ! "Bir kısım VATANDAŞ şöyle yorumladı bunu, PAZARLAMA'da,bu bir EKONOMİK strateji ve taktiktir, diye değerlendird...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!06 Temmuz 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi