Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ Valiliği Program Yayımlarken,  Belediyeler ile  STK'lar 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayımladı.!

Tekirdağ Valiliği Program Yayımlarken, Belediyeler ile STK'lar 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayımladı.!

Tarih 16 Temmuz 2018, 01:09 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Valiliği Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin “15 Temmuz Sokağı” adlı RESİM Sergisinin açılışı gerçekleştirilip, ayrıca anma Programı ve MESAJ Yayımlarken, Belediyeler ile STK'lar, "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajları yayımlamışlardır... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Yerel-Külür-Politika/Türkiye

Tekirdağ Valiliği Program Yayımlarken, 
Belediyeler ile  STK'lar 15 Temmuz Şehitleri Anma,
Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Yayımladı.!
Tekirdağ Valiliği Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin “15 Temmuz Sokağı” adlı RESİM Sergisinin açılışı gerçekleştirilip, ayrıca anma Programı ve MESAJ Yayımlarken,  Belediyeler ile  STK'lar, "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajları yayımlamışlardır...
"15 Temmuz Sokağı"nın Açılışı Yapıldı.
Vali Mehmet Ceylan’ın katılımı ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan;  15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan tablolarının yer aldığı  “15 Temmuz Sokağı” adlı RESİM Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Müdür Ersan Ulusan açılışı yapılacak olan 15 Temmuz Sokağı hakkında davetlilere bilgi veren bir konuşma yaptı.
Bak1: http://www.tekirdag.gov.tr/15-temmuz-sokaginin-acilisi-yapildi
"15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ ve Milli BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ Proğramı:
"*13 Temmuz 2018 Cuma günü saat 10.30’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde
*15 Temmuz Sokağı’nın açılışı yapılacaktır.  
*14 Temmuz 2018 Cumartesi akşamından itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatılacaktır.
*14 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 19.30’da Köşk Restaurant da Valiliğimizin
ev sahipliğinde Şehit yakınları ile Gazi ve Ailelerinin onurlarına yemek verilecektir.
*15 Temmuz 2018 Pazar günü, saat 11.00’de şehir mezarlığında şehit kabirleri
ziyaret edilerek Kuran’ı Kerim tilaveti yapılacak ve dua edilip karanfil bırakılacaktır.
*15 Temmuz 2018 Pazar günü öğle namazı öncesinde Eski Cami’de Mevlid-i Şerif programı ve Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak sonrasında da ikramda bulunulacaktır.
*15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 14.00’de Valilik Önünde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için vatandaşlarımızın hislerini paylaşacağı
Anı Defteri ile günün anlam ve önemine uygun Resim Sergisi açılacaktır.
*15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 19.30’da Tekira AVM önünden başlayarak Valilik önüne kadar sürecek milli birlik ve demokrasi yürüyüşü tertip edilecektir.
*15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Valilik Önünde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecektir.    
*15 Temmuz 2018’i - 16 Temmuz 2018’e bağlayan gece yarısı 00:13’de tüm camilerimizde sela okunacaktır.   
Bu kapsamda, sorumluluk verilen kamu kurum ve kuruluşları aşağıdaki iş ve işlemleri aksatmadan ivedilikle yerine getireceklerdir.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Görev ve Sorumlulukları:
 KAYMAKAMLIKLAR
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programının içeriğine uygun olarak ilçenizde programların hazırlanması ve 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 19.30’da Köşk Restaurant da Valiliğimizin ev sahipliğinde verilecek yemeğe ilçenizdeki Şehit yakınları ile Gazi ve Ailelerinin taşınması sağlanacaktır.
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Bölgenizde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak program süresince herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
Program süresince tam donanımlı ambulanslar ile sağlık ekiplerinin görevlendirilmesi sağlanacaktır.
İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için alanın düzenlenmesi ve bayraklarla donatılması, sahnenin kurulması, sahne düzenin sağlanması ve standların organizasyonu sağlanacaktır.
İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
Program ile ilgili yerel basının bilgilendirilmesi sağlanacaktır.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için şehitliklerin temizlenmesi ve düzenlenmesi, program için seyyar WC temini ve programın belediye hoparlörlerinden duyurulması sağlanacaktır.

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Valilik önündeki programa katılan vatandaşlara çay ikramında bulunulacaktır.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için program sunucusu, programda şiir ve kompozisyon okuyacak öğrencilerin görevlendirilmesi ve okunacak eserlerin tespit edilmesi ile Valilik önünde resim sergisinin açılması sağlanacaktır.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz 2018 Pazar günü, saat 11.00’de Şehir Mezarlığı’nda şehit kabirlerinin ziyareti için karanfil temini ve mezarlığa gitmek isteyen Şehit yakınları ve Gazi ailelerinin ulaşımı sağlanacaktır. Süleymanpaşa ilçesindeki şehit ailesi ve gazilerin saat 19.30 da Köşk Restaurant’ta yapılacak yemeğe katılımı sağlanacaktır.
 İL MÜFTÜLÜĞÜ
15 Temmuz 2018 Pazar günü şehit kabirlerinin ziyareti sırasında dua okuyacak hocanın seyyar ses sistemiyle birlikte görevlendirilmesi, Mevlit programı ile Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması ve yapılacak ikramların temini ile dağıtımı, 15 Temmuzu 16’ya bağlayan gece 00.13’te selaların okunması sağlanacaktır.
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için programa gelen vatandaşlara yapılacak ikramların temini sağlanacaktır.
ORMAN VE SU İŞLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’nın sulanması, temizlenmesi ve bakımının yapılması ile 2018 yılı için yeni fidan dikilmesi sağlanacaktır.
İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle il ve ilçe kütüphanelerinde günün anlam ve önemine uygun bir köşe hazırlanması sağlanacaktır.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde yukarıda belirtilen hususlarda kurumlarımızca kendi görev alanlarına giren konularda hazırlıkların en iyi şekilde yapılarak gerekli tedbirlerin alınması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda;
Gereğini rica ederim." diyen,
Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN, birde bu konuda bir MESAJ yayımlamıştır... Vali Mehmet Ceylan’ın 15 TEMMUZ Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı:
Öte yanda; Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı ve yayınladığı mesajda Özetle şunları dile getirdi:
"CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE KARŞI OLAN HER TÜRLÜ GİRİŞİMİ KINIYORUM. HALKIN İRADESİ VE DEMOKRASİ DIŞINDA HİÇ BİR İRADEYİ TANIMIYORUM. GÜN DEMOKRASİYE VE DEVLETE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR. TEKİRDAĞ İŞ DÜNYASI OLARAK DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ. TÜM TEKİRDAĞLILARI SAĞDUYAYA DAVET EDİYORUM." CENGİZ GÜNAY – TTSO YÖN. KUR. BŞK. – TOBB YÖN. KUR. ÜYESİ.’ Bak3: http://www.tekirdagtso.org.tr/IcerikDetay
Dğer yanda; MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Candan, imzalı ÇORLU Şube Müdürlüğü aracılığyla MEDYA'ya "15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Türk Milleti’nin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini, 15 Temmuz’daki şanlı duruşun, bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Candan, açıklamasında şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin en kanlı saldırılarından biri olan 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, ülkemizin tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır.
FET֒nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk Milleti’nin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır.
15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkmış ve canı pahasına vatanını müdafaa etmiştir.
(...)
(...) Bu vesileyle, 15 Temmuz’un ikinci yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, imzalı olarak MEDYA'ya servis edilen "Başkan Albayrak’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı" kısaca şöyledir: 
“Millet olarak varlığımızın temeli olan Türkiye Cumhuriyeti, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin öncülüğünde yaklaşık yüz yıllık demokrasi kültürüne sahiptir. (...)
(...) Bizler Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen Cumhuriyet sevdalıları olarak, demokrasimizi hedef alan her türlü eyleme dün olduğu gibi bugün de karşıyız ve bundan sonra da Ata’mızdan devraldığımız en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.
Demokrasinin, Cumhuriyet değerlerinin ve hukuk devleti anlayışının hâkim olduğu, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağımız günleri hep beraber görebilmek ümidiyle, 15 Temmuz Kanlı Darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı diliyorum.”
Kadir Albayrak
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı
Önceki Anmalardan İLGİLİ Haberler:
Bak1: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=8066
Bak2: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=8067
Bak3: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=8069
Bak4: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=6526

Bu haber 419 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Mansur Yavaş ülkücüleri birleştirdi...

Mansur Yavaş ülkücüleri birleştirdi... "Mansur Yavaş ülkücüleri birleştirdi..." diyen, YENİÇAĞ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim DEMİRAĞ haksız sayılmaz, 22 ARA...

TC Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ÜLKEM İçin Bir FİKRİM VAR Projesine KATKILARINIZI Bekliyor..!

TC Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ÜLKEM İçin Bir FİKRİM VAR Projesine KATKILARINIZI Bekliyor..! TC CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI, Edirne İl Müdürlüğü; İletişim Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "2019...
YEREL SEÇİM ANALİZİ YAPARSAK…03 Şubat 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi