Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

CHP; 24. Dönem İzmir Milletvekili Mustafa MOROĞLU'nun GÜNDEME Bakışı.!

CHP; 24. Dönem İzmir Milletvekili Mustafa MOROĞLU'nun GÜNDEME Bakışı.!

Tarih 10 Temmuz 2018, 14:31 Editör TekirdağPOSTASI

İZMİR-Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem İzmir Milletvekili ve geçmiş dönem Parti Meclisi üyesi Mustafa Moroğlu; son günlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili gündemde yer alan konulardaki görüşlerini açıkladı... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-Politika/Türkiye-DÜNYA

CHP; 24. Dönem İzmir Milletvekili
Mustafa MOROĞLU'nun GÜNDEME Bakışı.!
İZMİR-Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem İzmir Milletvekili ve geçmiş dönem Parti Meclisi üyesi Mustafa Moroğlu; son günlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili gündemde yer alan konulardaki görüşlerini açıkladı...

MUSTAFA MOROĞLU’NDAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMA
MOROĞLU: “ÖFKEYLE KALKAN ZİYANLA OTURUR.”
MOROĞLU: “YENİ BİR ÖRGÜTLENME BİÇİMİNE, YENİ BİR ÇALIŞMA TARZINA, YENİ BİR SİYASET KÜLTÜRÜNE İHTİYACIMIZ VAR. SAATLER VE GÜNLERLE SINIRLANMAYAN, KURULTAY GÜNLERİNE İHTİYACIMIZ VAR. BUNUN DA ZAMANI, YEREL SEÇİMLER SONRASIDIR”
Moroğlu, itidal çağrısı yaparak birlik beraberlik içinde yerel seçim sürecine hazırlanılması gerektiğini kaydetti. “Zorunlu Açıklama” başlığıyla bir bildiri yayınlayan Mustafa Moroğlu, “Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almayı beklemek doğru değildir. Bu nedenle yeni bir örgütlenme biçimine, yeni bir çalışma tarzına, yeni bir siyaset kültürüne ihtiyacımız var. Saatler ve günlerle sınırlanmayan, kurultay günlerine ihtiyacımız var. Bunun da zamanı, yerel seçimler sonrasıdır.” dedi.  
Mustafa Moroğlu’nun yaptığı yazılı açıklamanın tam metni:
Zorunlu Açıklama
24 Haziran seçimlerinin ardından, Sn. Muharrem İNCE tarafından başlatılan, partimizin sorunlarıyla ilgili düşüncelerimi açıklamak zorunlu hale geldi.

Nedeni ise; partinin kurullarının değerlendirmelerini beklemeden, aday olarak veya memleket meselesi olarak alanda çalışmışların, gözlemlerini almadan,  bugüne kadar çok sayıda seçime tanıklık etmiş, önemsiz sayılamayacak tecrübeler edinmiş, siyaset aktörlerinin değerlendirmelerine kulak vermeden, siyaset alanıyla ilgili bilim adamlarının ve tarafsız araştırma şirketlerinin değerlendirmelerini göz önüne almadan, kişisel duygu ve düşünceler ile partinin geleceğiyle ilgili açıklamalar ve tartışmalar devam etmektedir.
Bu tartışma Sayın İNCE’nin seçimin hemen sabahında “Partinin oyunu 40 yıl sonra ilk defa %30 un üzerine çıkardım. Bu görmezlikten gelinemez.” Açıklamasıyla başlamıştır.
Bu açıklama kendisinin yaptığı “Sayın Kılıçdaroğlu’na haksızlık yapamam. Ola ki kazanamadım, Sn genel başkan  ‘gel danışmanım ol’ derse danışmanı olurum, ‘yardımcım ol’ derse yardımcısı olurum. Asla karşısına aday olmam. Asla, asla. Ben vefalı bir insanım.” açıklaması görmezden, bilmezden, duymazdan gelinerek başlatılmıştır.
Şunu bilmeliyiz ki %30’un üzerindeki oy partinin oyu değildir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılan oy ile partimizin milletvekilliğine verilen oylar kıyaslanamaz. Sayın Muharrem İNCE’ye verilen oylar RTE’nin yönetiminden kurtulmak isteyen yurttaşlarımızın çok bilinçli bir şekilde oylarını Muharrem İNCE’de birleştirmek için yönelen oylardır. Sayın Muharrem İNCE’nin başarısı küçümsenemez, bu yönelişin en güçlü adayı olmayı başarmıştır.
Partimizin oyu da %22.7 ile sınırlı değildir, bunun da üzerindedir. Çünkü aynı seçmen HDP’nin baraj altında kalma tehlikesine karşı da İyi Parti’nin mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesiyle ilgili de duyarlı davranmış, bu bilinçle partimize verebileceği oyları diğer iki partiye küçümsenmeyecek bir oranda yöneltmiştir.
Bu değerlendirmeleri bütün verileri ve ilgililerin değerlendirmelerini toplayarak yapmaya,  Türkiye’nin siyaset iklimini kutsala dayalı inanç ve kimlik merkezli olmaktan nasıl çıkaracağımızı, konuşmaya, tartışmaya ve uzlaşmaya ihtiyacımız var.

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almayı beklemek doğru değildir. Bu nedenle yeni bir örgütlenme biçimine, yeni bir çalışma tarzına, yeni bir siyaset kültürüne ihtiyacımız var. Saatler ve günlerle sınırlanmayan, kurultay günlerine ihtiyacımız var.
Bunun da zamanı, yerel seçimler sonrasıdır. Eleştirinin zamanı, yeri ve dili doğru seçilmezse yanlışların tespitine ve doğruların hayat bulmasına hizmet etmez. Aksine kuruma da yapan kişilere de zarar verir.
Cumhuriyet Halk Partimiz Muharrem İNCE’ye “HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI” unvanını vermiştir. Bu sorumlulukla hareket etmeli, Muharrem İNCE’yi de korumalı, “HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI İNCE’yi “partimizin bir bölümünün desteklediği” bir yarışın içine sokmamalıyız.
Öfkeyle kalkan, ziyanla oturur.


Ne bizleri, ne partimizi, ne de memleketi ziyanla oturtmama sorumluluğu ile hareket etmeli, hızla hep birlikte yerel seçimlere hazırlanmalıyız.
Kamuoyuna Saygılarımla."


Mustafa MOROĞLU
24. Dönem İzmir Milletvekili

Bu haber 322 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

ASELSAN’'da BEYİN GÖÇÜ Var mı?

ASELSAN’'da BEYİN GÖÇÜ Var mı? CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Aselsan’da yerli ve milli silahların yapımında görev alan çip uzm...

CHP Tekirdağ'dan YEREL SEÇİM Çalışmalarına, BAŞLANGIÇ Düdüğünü ÖTTÜRDÜ.!

CHP Tekirdağ'dan YEREL SEÇİM Çalışmalarına, BAŞLANGIÇ Düdüğünü ÖTTÜRDÜ.! Perşembe günü, saat 10'da, Kahvaltılı MEDYA Toplantısı ile CHP İL ve İLÇE yönetim kurulları, Genel Merkez Parti...
YEREL SEÇİM ANALİZİ YAPARSAK…03 Şubat 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi