Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir; KİLO Sorunu OLANLARI Uyardı!

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir; KİLO Sorunu OLANLARI Uyardı!

Tarih 27 Haziran 2018, 01:41 Editör İst.TrakyaPOSTA

İlerleyen yaş ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen kol sarkmalarına, egzersizlerin fayda etmediği durumlarda estetik kol germe ameliyatı uygulanıyor, Bu konuda açıklamalar yapan, Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir; KİLO Sorunu OLANLARI Uyardı... Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi-SAĞLIK-Politika/Türkiye

Estetik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Onur Gökdemir;
KİLO Sorunu OLANLARI Uyardı!
İlerleyen yaş ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen kol sarkmalarına, egzersizlerin fayda etmediği durumlarda estetik kol germe ameliyatı uygulanıyor, Bu konuda açıklamalar yapan, Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir; KİLO Sorunu OLANLARI Uyardı...
HIZLI KİLO ALIP VERMEK KOLLARI SARKITIYOR !
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Gökdemir konu ile ilgili bilgiler verdi:
"Yaşlanma, hızlı kilo alıp vermek ve hatta kalıtımsal nedenler üst kolda sarkıklıklara ve ya sarkık görünüme sebep olabilir. Sarkmış ve gevşemiş kollar, orta yaşı geçmiş kadınların mutsuzluk olmasına neden olur. Deri ve derialtı dokusu daha gevşek olan bu bölgedeki sarkmalar, genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Kolsuz kıyafet giymek kol sarkması meydana gelmiş kişiler için kabus haline gelir. Hatta kolsuz kıyafet giyildiğinde bu sorun daha da dikkat çeker.
Egzersiz, üst koldaki kasları güçlendirip geliştirebilir ancak elastikiyiteni kaybeden ya da lokal yağ dokusu azalan zayıflamış deriye etki etmez. Üst kolların alt kısmında sarkam olan veya yağ dokusunu kaybetmiş gevşek cilde sahip hastalar kol germe ameliyatları ((Brachioplasty) için uygun adaydırlar.
Kol germe ameliyatına uygun adaylar şöyledir;
-          Aşırı üst kol cilt gevşekliği olan yetişkinler,
-          Kilosu stabil olan aşırı kilolu olmayan her yaştaki yetişkinler,
-          İyileşmeyi bozabilecek veya ameliyat riskini artırabilecek tıbbi rahatsızlıkları olmayan sağlıklı bireyler,
-          Sigara içmeyenler,
-          Olumlu bir bakış açısı olan ve gerçekçi beklentileri olan kişiler.


Kol germe ameliyatı ile; Koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla cilt ve yağ dokusu alınır. Kolda daha pürüzsüz bir cilt ve daha iyi bir kontur elde etmek için yeniden şekillendirilir. Daha sıkı ve orantılı bir görünüm elde etmek amaçlanır. Ancak bu sonucu elde etmek için üst kol iç yüzde bir yara izi olacaktır.
Ameliyat ile ilgili adımlar;
-          Sedasyon ile veya genel anestezi altında yapılabilir.
-          Kesi yerinin uzunluğu çıkarılacak olan derinin fazlalığına ve yerine bağlıdır.
-          Kesi yeri genellikle kolun içinde koltuk altından dirseğe kadar uzanır. Kol germe ameliyatı ile birlikte fazla yağlar liposuction ile alınabilir.
-          Kesi yeri genellikler emilebilen dikişlerle dikilir ve genellikle alınacak dikiş olmaz. Ancak bazen 1-2 hafta içinde alınan dikişler kullanılabilir.
-          Kol germe ameliyatı sonrası hemen sonuç ortaya çıkar ancak şişlik ve morluklar olacağından ilk görüntü yanıltıcı olabilir.
-          Ameliyat sonrası hastanede kalış genellikle 1 gündür.

Komplikasyonlar ve Riskler;
Kol germe ameliyatı kararı son derece kişiseldir ve faydaların hedeflerinize ulaşıp ulaşmayacağına ve riskler ve potansiyel komplikasyonların kabul edilebilir olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Geçireceğiniz ameliyatı, riskleri ve olası komplikasyonları tam olarak anladığınızdan emin olmak için onay formlarını imzalamanız istenecektir.
Önemli bir nokta var ki; ameliyat sonrası sonucu koruyabilmek için kilo almamaya özen göstermeli, düzenli spor yapılmalı ve cilt bakımı ihmal edilmemelidir."

Bu haber 378 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim-Bilim-Sağlık

Trakya ÜNİVERSİTESİNDE, Her YÖNÜYLE HAREKET Öğrenci Kongresi, NKÜ'de KONSER.!

Trakya ÜNİVERSİTESİNDE, Her YÖNÜYLE HAREKET Öğrenci Kongresi, NKÜ'de KONSER.! Trakya Bölgesinde; EDİRNE'de bulunan TRAKYA Üniversitesi Fiziksel Aktivite ve Sağlık Topluluğu bünyesi altında ...

NKÜ'den Bir MESAJ ve Bir ETKİNLİK.!

NKÜ'den Bir MESAJ ve Bir ETKİNLİK.! Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in ‘Malazgirt Haftası’ Mesajı yayımlarken, Üniversitenin Sağ...
SÜLEYMANPAŞA SEÇİMİNİN ANALİZİ (Sosyal MEDYA Yorumuyla)06 Nisan 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi