Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ CHP Çanakkale ZAFERİNE Hazırlanıyor!

Tekirdağ CHP Çanakkale ZAFERİNE Hazırlanıyor!

Tarih 15 Mart 2018, 15:55 Editör TekirdağPOSTASI

Çanakkale TÜRK Milletinden binlerce şehidin al kanlarıyla tarihe “Çanakkale geçilmez” diye yazdığı günün 103. yıldönümü nedeniyle, ÇORLU CHP İlçe Başkanlığı, MEDYA'ya Göreseller yollarken, CHP İl Başkanlığı ise bir BİLDİRİ yayınlamıştır... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Yerel-Bölgesel-Politika-Kültür/Türkiye

Tekirdağ CHP Çanakkale ZAFERİNE Hazırlanıyor!
Çanakkale TÜRK Milletinden binlerce şehidin al kanlarıyla tarihe “Çanakkale geçilmez” diye yazdığı  günün 103. yıldönümü nedeniyle, ÇORLU CHP İlçe Başkanlığı, MEDYA'ya Göreseller yollarken, CHP İl Başkanlığı ise bir BİLDİRİ yayınlamıştır...
Çorlu CHP İlçe Başkanlığı gönderdiği görsellerde, 18 MART, Çanakkale Savaşlarının 103. yıldönümünde,  Pazar günü saat 16.oo'.a ÇORLU Şehitliğinde bir ANMA programı düzenlediğini bildirmiştir.
Diğer taraftan Süleymanpaşa CHP İlçe Başkanı İlker YAĞCIOĞLU'da, merkez ilçe olması nedeniyle, Tekirdağ Valliliğince düzenlenecek RESMİ programı izleyeceklerini dile getirmiştir.
Tekirdağ CHP İL Başkanlığı da, bu gün bir MEDYA açıklaması göndererek, 18 MART hakkında ki görüşlerini ifade etmişlerdir:
TEKİRDAĞ CHP İL BAŞKANLIĞI 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN BASIN BİLDİRİSİ
Çanakkale’de, yüce bir milletin makûstalihinin döndüğü, binlerce şehitlerin al kanlarıyla tarihe “Çanakkale geçilmez”  diye yazdığı o kutlu günün 103. yıldönümündeyiz.

18 Mart sadece şehitlerimizin aziz ruhlarını andığımız ve hatıralarını yâd ettiğimiz birgün değildir. 18 Mart, dünya tarihinde emperyalizme kaşı kazanılan en büyük zaferin yıl dönümüdür. 18 Mart, yorgun bir ulusun onurunu koruma aşkıyla, imkânsız denileni başardığı, kahramanlıklarla örülü bir destandır; kutlu olsun!

Tam 103 yıl önce bugün, saat 21.55’te Çanakkale müstahkem mevkii komutanı Cevat Paşa, başkomutanlık vekâletine sunduğu raporunda, “Bir düşman muhribi batırılmış, Bouvet mayınla batmış, İrresistable ve Ocean pek ağır hasara uğramış bir durumda sulara sürüklenmiştir. Diğer gemiler üzerinde kaydedilen isabetlerin sonucunu tespit etmek mümkün olmadı” diye yazmıştır. Türk tabyalarından atılan 2250 adet top mermisi, İtilaf donanmasının 3te birini yok etmiş, kalan yarısını da ağır hasara uğratmış ve bir milletin emperyalistgüçleri bozguna uğrattığı, kanıyla, canıyla kazandığı bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutlayacağımız şu günlerde Atatürk’ün adını anmaktan kaçınanlar dahi onun adını ağzından bırakmayarak kendi gelecekleri için medet ummaktadırlar.
“Kurtuluş Savaşı’nı keşke Yunanlılar kazansaydı.” diyen bir zihniyetin; tüm bu olumsuz algı yöntemlerine rağmen Türk Milleti Mustafa Kemal Atatürk’e ve Çanakkale şehitlerine gittikçe daha çok sahip çıkıyor, onların değerini daha iyi anlıyorlar.

Atatürk’ün olmadığı bir tarih düşünenler, Atatürksüz bir Cumhuriyet yazmak isteyenler, karşılarında Atatürk’ün kurduğu CHP’yi ve halkı bulacaklardır. CHP’li olarak, halk olarak, Çanakkale Zaferi’ni kazananların torunları olarak laik Cumhuriyet’imizin ilelebet ayakta durmasını sağlamanın bilinci içinde olacağız.

18 Mart günü kıvılcımlanan tam bağımsızlık isteği, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün canlandırdığı milli egemenlik davası ile birlikte alev almış, Anafartalar’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da bir milletin küllerinden yeniden doğduğu bir yangına dönüşmüş ve 9 Eylül 1922’de İzmir’de Ulusumuzu şereflendirmiştir.

18 Martbu anlamda tam bağımsızlığın ve milli egemenliğimizin habercisi, bir Dünya Harbi’nin ve Kurtuluş Harbi’nin sonuncunda bir milletin hürriyet şevk ve hayalini tattığı andır 18 Mart.

Vatanları uğruna nice yiğitlerin gözlerini kırpmadan ölmek için yarıştığı günün 103. yıl dönümüdür bugün, aziz ruhları şad olsun! Vatan size minnettardır.

Bu haber 596 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür Sanat

55. Kütüphanecilik HAFTASI Kutlu Olsun.!

55. Kütüphanecilik HAFTASI Kutlu Olsun.! CHP Tekirdağ Milletvekili, Dr. İlhami Özcan AYGUN; 55. Kütüphane Haftası’nın “Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanel...

Pazartesi; KRISTOF KOLOMB'UN 500. YILI EXLIBRIS SERGİSİ Beşiktaş Belediyesi Sergi SALONUNDA

Pazartesi; KRISTOF KOLOMB'UN 500. YILI EXLIBRIS SERGİSİ Beşiktaş Belediyesi Sergi SALONUNDA İSTANBUL'dan Erol Ünal'ın bildirdiğine göre; Kristof Kolomb Exlibris Yarışması Sergisi Beşiktaş Belediyesi ...
HAVUZ-YAVUZ Medya OLMA Koşulları Hakkında.!26 Mart 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi