Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Tekirdağ'dan; Dünya KADINLAR Günü ETKİNLİKLERİ (03)

Tekirdağ'dan; Dünya KADINLAR Günü ETKİNLİKLERİ (03)

Tarih 11 Mart 2018, 19:11 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ-Süleymanpaşa'da, 8 Mart KADINLAR günü etkinliklerinden çıkan sonuç; KADINLAR Gününün Bir (1) GÜN değilde, KADINLAR HAFTASI Eksikliğini ortaya koydu, Bu ETKİNLİK Haberi (3) o yüzden doğdu... PHA/S.paşa-Tekirdağ/Yerel-Bölgesel-Politika-Kültür/DÜNYA

Tekirdağ'dan; Dünya KADINLAR Günü ETKİNLİKLERİ (03)
Tekirdağ-Süleymanpaşa'da, 8 Mart KADINLAR günü etkinliklerinden çıkan sonuç; KADINLAR Gününün Bir (1) GÜN değilde, KADINLAR HAFTASI Eksikliğini ortaya koydu, Bu ETKİNLİK Haberi (3) o yüzden doğdu...

Pazar günü olması internet kullanıcılarının çokluğu nedeniyle olabilir, intenet çok yavaş ve haber kayıtları zaman alıyor. TEKNİK olarak, haber ROBOTLARI var. Bu sefer, duygusuz TEK kare faotoğraflı, ben yaptım oldu. PR'cı-Bilişimci mantığı ile bakmanın öne çıktığı, süratli fakat, emeksiz ve duygusuz birr sürü haber yükleniyor WEB haber kanallarına, bizim HABER ANLAYIŞIMIZA TERS bu tür robot teknojisi fakat, her geçen gün ve zaman ile maddi olanaklar bizi zorluyor. GAZETECİ ve Haberci İŞSİZ kalacaktır, yakın gelecekte, kimin UMURUNDA. (!)  (...)

(...) "Büyükşehir Belediyesinden Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu’nda 8 Mart Etkinliği" başlığıyla duyurduğu haber bülteninde şunları ifade etmişlerdir:
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında cezaevinde kalan kadınlar için etkinlik düzenlediler. 
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Yrd. Doç. Dr. İpek Elif Atayman, Daire Başkanı Feride Ataç, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şef Vekili Nihal Onaran, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi avukatlarından Yonca Çetintaş ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu personellerinin de yer aldığı etkinlikte cezaevinde kalmakta olan kadınlara çiçek ve hediyeler takdim edildi (...)

(...) Diğer taraftan "Şenal Sarıhan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Tekirdağlı Kadınlarla Buluştu" başlıklı Bültende anlaşıldığı üzere TBB'nin Kültür etkinlikleri bu güne özel sürmektedir, işte bu etkinliği anlatan bültende şunlar dile getirilmiştir:
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili, hukukçu, Cumhuriyet Kadınları Derneği kurucusu ve eski başkanı Şenal Sarıhan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Tekirdağlı kadınlarla buluştu. (...)

(...) Öte Yandan, "EŞİTLİK ve ÖZGÜRLÜK  KADINLARLA GELECEK!" başlığı ile MEDYA'ya 8 MART Dünya Kadınlar günü hakkındaki görüşlerini ileten, Birleşik Metal İş Sendikası, Kadın Komisyonu; ÇALIŞAN EMEKÇİ Kadınların gününü şöyle açıklamaktadırlar: 
8 Mart kadınların eşitlik, özgürlük mücadelesi için sokaklara çıktığı, taleplerini dillendirdiği umudu yükselttiği gündür. Kadınlar yüzyıllardır yaşamlarını, bedenlerini kontrol altına alan, onları ikincilleştiren, işte evde emeğini sömüren kapitalizme ve ataerkil sisteme itiraz ediyor seslerini ve isyanlarını yükseltiyorlar.  
Kadınlar evde, işte, sokakta erkek egemen sistemin çifte sömürüsüyle yüzyüzeler. Cinsiyete dayalıişbölümünedeniyleyüklendiklerievişleri, çocukveyaşlıbakımıişlerigörünmezleştirilipdeğersizkılınırken, bu değer sizleştirme emek piyasasına yansıyarak onların emeğini de ucuzlaştırıyor. Kadınla rsadece ucuz emek olarak değil, aynı zamanda çalışma hayatının erkek egemen ve eşitsiz ilişkilerinden de ızdırap çekiyorlar. (...)
Tamamını OKU: http://www.kusvekuscudunyasi.com/kd/haber_detay.asp?haberID=2479

Bu haber 630 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRİT) KAMUOYUNA Duyuruldu.!

Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRİT) KAMUOYUNA Duyuruldu.! AB'nin bugüne kadarki en büyük insani yardım programını güçlendirmek için 127 milyon Avro Ek Destek ayırdığı; A...

Resmi Kurum ve STK'lardan BAYRAM Mesajları.!

Resmi Kurum ve STK'lardan BAYRAM Mesajları.! TC Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, TC Tekirdağ Valiliği, TC Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ile Tekird...
İSTANBUL SEYAHAT SOSYAL YÖNÜ OLAN BİR İŞLETMEDİR15 Ağustos 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi