Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Hasan ERGE, Nerede bu AKP? Nerede bu DİYANET? Diye SORUYOR?!

Hasan ERGE, Nerede bu AKP? Nerede bu DİYANET? Diye SORUYOR?!

Tarih 11 Eylül 2017, 01:18 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ POSTASI ve 59HABER-Tekirdağ Gazeteleri ve Web sitelerinde Fahri YAZAR olarak fikir beyan eden, Tekirdağ Türk OCAĞI Şubesi Başkanı yazarımız Hasan ERGE, bu gün "SADECE 15 KİŞİYDİK" başlıklı bir SOSYAL Medya Paylaşımında FİKİR beyan etti ve çok sayıda olumlu tepki aldı, bu yazıyı burada dikkatinize sunduk... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Yerel-Bölgesel-POLİTİKA/Türkiye-DÜNYA

Hasan ERGE, Nerede bu AKP?
Nerede bu DİYANET? Diye SORUYOR?!

Tekirdağ POSTASI ve 59HABER-Tekirdağ Gazeteleri ve Web sitelerinde Fahri YAZAR olarak fikir beyan eden, Tekirdağ Türk OCAĞI Şubesi Başkanı yazarımız Hasan ERGE, bu gün "SADECE 15 KİŞİYDİK" başlıklı bir SOSYAL Medya Paylaşımında FİKİR beyan etti ve çok sayıda olumlu tepki aldı, bu yazıyı burada dikkatinize sunduk...
Fahri Yazarımız, Hasan ERGE'nin "SADECE 15 KİŞİYDİK" başlığını taşıyan bu YAZISINDA çok güzel bir FİKİR cimnastiği var, ANLAYANA, buyrunuz:

"Bu sabah namazını Müftülüğün bulunduğu Eskicami'de kıldım. İmam dahil sadece 15 kişiydik. Hepimizin profil toplamı 50 yaşın üstü...

Yine hepimizi toplasanız "Kahrolsun Mymar! Kahrolsun İsrail! Kahrolsun Amerika!" diye bağıracak tek bir kişi etmeyiz.

Namazdan çıkışımızı gözlemledim, kimse kimseye nasılsınız bile demedi.

Ey milleti merhume! Nolur bizden Allah aşkına? Tuğlalı park'ta  "Kahrolsun!" diyen grupları çok gördük. Orada da topu topu 30 kişi olurdu.

Oysa bakarsanız Tekirdağ'ın yarısı hacıdır. ya gerçek hacı ya da umre hacısı... Ama nerede bu zat-ı muhteremler? Bu camiler neden boş? Hacı ziyaretlerine gittiğimizde sağolsunlar "Anlatılmaz, gidip görmek lazım, yaşamak lazım" derler. Ya sonrası? Bu Müslümanlık Kabetullah'tan başka yerde yaşanmaz mı?

Peygamber Efendimiz Veda haccında onbinlere seslenirken, yeryüzüne dağılın, İslam' ı anlatın! Emrini vermişti. Bunun sevabını, ecrini kavramış olan sahabinin %90'Mekke'den Medine' den ayrıldılar. Geriye %10 kalmıştı.

Peki aziz dostlarım, bu günün Müslümanları o gün orada olsaydı bu kafayla yüzde kaçımız Medine-i Münevvere'nin, Kabe'nin yanından, yakınından, civarından terk-i diyar ederdi?

Hacılarımız, hacı götüren TUR'cularımız sizlere kallavi şekilde seslenmek istiyorum: "Neredesiniz siz? Neden bu camiler boş, neden bu cemaatte cemaat ruhu yok?"

Ve yine çok çok kavi tarikat ehli insanlarımız var, ileri derecede kendi odak noktalarına gidip gelmeyi yarı hac sayan din uluları(!) ya sizler neredesiniz? Bu camiler neden boş?

Osmanlı yıkılırken bile Süleymaniye' de, Sultanahmet' de, binlerce insan camileri dolduruyormuş. Benim Mahallemde de ki Hürriyet Mahallesinde 40 bin nüfus var ama sabah namazı yine 15-20 kişiyle ancak kılınıyor.

Ey hükümet rical! Siz de vebal altındasınız... Nerede 15 senedir yetiştirdiğiniz, üstüne titrediğiniz, yeri geldi mi öve öve bitiremediğiniz İmam-Hatipliler taifesi? Okularda okuyan öğrencilerin, seçerek koyduğunuz öğretmenlerin %10 şu camilere gelse cemaat en azından yarı yarıya camiyi doldurur.

Ama ortada bir hayal var, ortada sanal bir alem var... Gerçeği olmayacak yalan bir dünya ile avutuyorsunuz bizleri. Dindar bir nesili bekliyoruz efendim.

Bugün pazar, Üniversite şöyle bir araştırma yapsın. O gençlikten sahilde mayo bikini giyip denize giren gençlik sayısı mı fazla, camilere gelen gençlik sayısı m ı fazla?

Müftülüğümüz, Üniversitemiz varsa merakınız hele bir araştırın bakalım: Bu gençlik nereye kayıyor? Plajlar olmazsa kafelere gidin; mini şortlu, mini kotlu, her birinin ağzında püfür püfür sigara... Üstlerinde yırtık pırtık elbiseliler mi hızla çoğalıyor, yoksa camilerdeki gençlerin sayısı mı?

Bulun hatanızı... Bu sabah 1 numaralı çarşı camiinde sadece 15 kişiydik. yaş ortalamamız belki 60'dı.

Bu haber 936 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sosyal Medya

Sosyal MEDYA Görselimizi 2019 Sonu DEĞİŞTİRME Kararımızı AÇIKLIYORUZ.!

Sosyal MEDYA Görselimizi 2019 Sonu DEĞİŞTİRME Kararımızı AÇIKLIYORUZ.! 2016 yılından beri HÜKÜMETİN dikkatini, SOSYAL Medya Üzerine Çekmeye gayret ediyoruz, İNŞALLAH bunu bu YIL sonu, Sa...

Suriyeli Göçmenler; EDİRNELİLER YARDIMLAŞMA Gurubu SOSYALMEDYA Hesabında HABER Oldu..!

Suriyeli Göçmenler; EDİRNELİLER YARDIMLAŞMA Gurubu SOSYALMEDYA Hesabında HABER Oldu..! EDİRNELİLER YARDIMLAŞMA Gurubu SOSYAL (Facebook) hesabında şöyle HABER olan SURİYELİ Göçmenleri Uzunköprü HAVADİS H...
KAYIP-Balon-FISILTI Üzerine.!31 Ocak 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi