Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

KAPAKLI, Sosyal Belediyeler (SOBA), Toplantısı Gerçekleşti!

KAPAKLI, Sosyal Belediyeler (SOBA), Toplantısı Gerçekleşti!

Tarih 07 Mart 2017, 00:31 Editör TekirdağPOSTASI

Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA)'nın, Kapaklı Belediyesi ev sahipliği ve Çerkezköy Belediyesi İşbirliği ile Kapaklı'daki 3.'ncü buluşması gerçekleştirildi... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Yerel-Bölgesel-Teknoloji-Ekonomi-Politika/Türkiye

KAPAKLI, Sosyal Belediyeler (SOBA), Toplantısı Gerçekleşti!
Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA)'nın, Kapaklı Belediyesi ev sahipliği ve Çerkezköy Belediyesi İşbirliği ile Kapaklı'daki 3.'ncü buluşması gerçekleştirildi...

Sosyal Belediyeler Kapaklı’da buluştu
Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyelerin sosyal medya ekiplerinin buluştuğu Sosyal Belediyeler Ağı’nın (SOBA) 3’üncü buluşması Kapaklı Belediyesi ev sahipliği Çerkezköy Belediyesi İşbirliği ile Kapaklı'da buluştu.

CHP’li Belediyelerin sosyal medya ekiplerinin her iki ayda bir gerçekleştirdiği SOBA buluşmasının üçüncüsü Kapaklı’da gerçekleşti. 3 gün süren SOBA buluşmasında çeşitli belediyelerin sosyal medya çalışmaları anlatılırken, Avukat Ali Göymen de bilişim hukuku konusunda sosyal medya uzmanlarını bilgilendirdi. SOBA Buluşmasına sosyal medya uzmanlarının yanı sıra, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Lüleburgaz Ahmetbey Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş da katıldı.

SOSYAL MEDYADA AKTİF BİR ROL OYNAYABİLİRSİNİZ
Çalıştayın açılışında ev sahibi olarak katılımcıları selamlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı sosyal medya uzmanlarını ilçelerinde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, “Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan sosyal medya ile yaşıyoruz. Sabah kalkıyoruz gözümüzü ilk açtığımızda sosyal medyadayız. Akşam yatmadan önce kontrol etmeden uyumuyoruz. Yapacağınız birliktelik ve dayanışma ile sosyal medyada etkin ve aktif bir rol oynayabilirsiniz. Sizleri bir arada ve dayanışma içerisinde görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

BİRLİKTELİĞİ ÖNEMSEDİKLERİNİ BELİRTTİ
SOBA Buluşması’na Kapaklı Belediyesi ile birlikte ev sahipliği yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise yaptığı konuşmada bu birlikteliği önemsediğini belirterek, ”Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemi yaşıyoruz. Gelecek yıllarda sosyal medyayı daha etkili ve yoğun nasıl kullanırız, bu birlikteliği nasıl güçlendiririz, bunları paylaşmak kendi partimiz ve belediyelerimiz açısından ve vatandaşlarımıza ulaşım açısından da çok önemli. Daha çok insana nasıl ulaşabiliriz? Bunun peşinde olmalıyız. Siyasette ulusal ve yerel medyanın önemi elbette var. ABD seçimlerinin sonuçlarının sosyal medya gücüyle nasıl el değiştirdiğine şahit olduk” diye konuştu.

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ

Kapaklı Belediyesi adına konuşma yapan Kapaklı Belediyesi Basın yayın ve Sosyal Medya Sorumlusu Kudret CANBAZ konuşmasında ''Hepinizin bildiği gibi artık iletişim çağında yaşıyoruz. Teknolojinin neredeyse her gün ayrı bir mesafe kat ettiği günümüzde kurumsal firmalardan tutun da küçük esnafa, sanatçısından siyasetçisine ve hatta sıradan vatandaşına kadar herkes, belirli bir amaç için günümüzün olmazsa olmazı haline gelen sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyor.
Firmalar pazarlama politikalarının büyük çoğunluğunu sosyal medyaya göre planlıyor, sanatçı eserini sosyal medyadan halkın beğenisine sunuyor, siyasetçiler de seçmene sosyal medyadan ulaşıyor. Kısacası artık yaşantımızı sosyal medya şekillendiriyor.
Sosyal Medyanın bu kadar gelişmesi demek bir yandan da hepimizin kendi gazetesinin ya da televizyon kanalının olması demek. Dünyada bunun birçok örneği var ama ülkemizden örnek verecek olursak, Twitter'da 12 milyonu aşkın takipçisi bulunan komedyen Cem Yılmaz, paylaştığı her içerikle saniyeler içerisinde milyonlarca insana ulaşabiliyor. 
Ülkemizde en çok satan gazetenin 500 bin rakamını bile zor yakaladığını göz önüne alacak olursak, sosyal medyada ulaşılan insan sayısının önemini daha iyi kavrayacağımızı düşünüyorum. Dünyadaki ve ülkemizdeki sosyal medya kullanıcı sayısını düşünürsek, Pazarlamanın, halka ulaşmanın en basit, en ucuz yolu haline gelen sosyal medyanın kullanımı, Yerel Yönetimler için de zaruri bir hal almıştır. Temel amacı hizmet üretmek olan Yerel Yönetimlerin bu çalışmalarını en kolay anlatacakları mecra günümüzde sosyal medyadır. Sosyal Belediyeler Ağı çatısı altında bir araya gelen onlarca Belediye sosyal medyanın önemini kavramış ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak vatandaşa ulaşmayı başarabilmiş kurumlardır. Bu vesileyle bu güzel oluşuma destek veren Belediye Başkanlarımızı ve özverili çalışmalarıyla bağlı bulundukları kurumu en iyi şekilde temsil eden, ki ben onlara çalışma arkadaşlarım diyorum, tüm Belediyelerimizin çalışanlarını yürekten kutluyorum. Bizler, Kapaklı Belediyesi ailesi olarak her zaman bu çalışma grubunun içerisinde yer almaya ve elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Yeri gelmişken, bu güzel ortamın oluşmasında, yani bu çalışma grubunun bir araya gelmesinde fikir öncülüğü yapan Edremit Belediyesi'nden Okay kardeşimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum .
Ben , bu duygu düşüncelerle sözlerime son verirken ; Sosyal medyaya her zaman önem veren  ve  Sosyal medya ekiplerimize her zaman destek olan Kapaklı Belediye Başkanımız Sayın İrfan MANDALI’ya huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor, katılımlarınızdan hepinize şükranlarımı sunuyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.''
dedi.

Türkiye BAROLAR BİRLİĞİNDEN  Avukat Katıldı
Konuşmalarının ardından SOBA çalıştayına geçildi. İlk gün Datça, Süleymanpaşa, Silivri ve Ataşehir Belediyeleri’nin sosyal medya uzmanları kurumlarındaki sosyal medya yönetimini anlattı. İkinci günde ise, Türkiye  Barolar Birliği Üyesi Avukat Ali Göymen de  sosyal medya uzmanlarına bilişim hukuku konusunda bilgiler verdi. Sunumun ardından çeşitli sosyal medya eğitimleri ile çalıştay devam etti.

YÜRÜTME KURULU BELİRLENDİ, 4. Toplantı İZMİRDE Yapılacak!
Son bölümde ise seçimle SOBA 2’nci dönem yürütme kurulu belirlendi. Düzenlenen seçim sonucunda Edremit, Çanakkale, Çankaya, Nilüfer, Beşiktaş, Hatay Büyükşehir ve Odunpazarı Belediyeleri temsilcileri yürütme kurulu olarak belirlendi. Yine yapılan ayrı bir şeçimle SOBA buluşmasının 4’üncüsünün oy çokluğu ile 26-27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde İzmir’de yapılmasına karar verildi.

Bu haber 818 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

SOSYAL MEDYA içinde YOUTUBE'un AKIBETİ Paneli Düzenlendi.!

SOSYAL MEDYA içinde YOUTUBE'un AKIBETİ Paneli Düzenlendi.! Bir alışveriş merkezinde gerçekleşen açık panelde Teknoloji Uzmanları ve Akademisyenler, Türkiye’de sıkıntılı bir s...

Avfest Outdoor HD Televizyonu, CANLI Yayın SİSTEMİ Geliştirdi.!

Avfest Outdoor HD Televizyonu, CANLI Yayın SİSTEMİ Geliştirdi.! Avfest Outdoor HD televizyonu ortakları televizyoncu Tuna GÜZELYURT ile ticari danışman Abdullah KOÇOĞLU birlikte y...
AKLIMIZA Konan İpotek ( KONUK Yazar; Göksel ÇAKIR Yazdı)19 Ocak 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi