Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Foto HaberK.KoşullarıKünyeReklamTP - PH Arşiv

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Bir Gazetecinin KAMU OYU Açıklaması!

Bir Gazetecinin KAMU OYU Açıklaması!

Tarih 26 Ekim 2016, 23:37 Editör TekirdağPOSTASI

Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğünden ayrıldıktan sonra, eski işyerindeki değişimleri gözlemleyerek anlamaya çalışan Nijat AYVAZ, KAMU OYUNUN ilk ağızdan bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapmıştır... Pha/s.paşa-TEKİRDAĞ/Medyaservisi

Bir Gazetecinin KAMU OYU Açıklaması!

Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğünden ayrıldıktan sonra, eski işyerindeki değişimleri gözlemleyerek anlamaya çalışan Nijat AYVAZ, KAMU OYUNUN ilk ağızdan bilgilendirilmesi amacıyla bir açıklama yapmıştır...

Nijat AYVAZ'ın MEDYA'ya servis ettiği, AÇIKLAMASINI, noktası virgülü değişmemiş olarak, YORUMSUZ dikkatinize sunuyoruz:

"KAMUOYUNA
DUYURULUR 26.10.2016
 
LAMBADAKİ CİN’İ KARALAMAK ADINA ÇİRKİN İFTİRA
Malumunuz 5 yıl boyunca tam maaş almadan emek verdiğim TRAKYA Gazetesinde, işten çıkarılarak uzaklaştırılmamın ardından, aynı gazetede hakkımda çıkan haberler oldukça düşündürücüdür.
 
Trakya Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevimdeyken, Büyükşehir ve TESKİ hakkındaki bir çok yazım sansüre uğruyordu. Gazeteden çıkarılma nedeni olarak yazılarıma gönderilen birkaç tekzip metninin yayınlanmasını gerekçe gösteren Naci Akyazı’ya sorarım; açıkça anlaşmalı olarak noter tekzibini, mahkeme tekzibi gibi gazetelerinizde yayınlayarak belediyeyi aklayıp, beni suçladınız.
 
Trakya Gazetesinden ayrıldığım gibi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ yayın organı gibi bildiriler ve duyurular yayınlayan bir gazeteye dönüşen Trakya Gazetesi’nin, 26.10.2016 tarihli nüshasında manşetten verilen asılsız ve ahlaksızca yapılan saldırı amaçlı haberi ŞİDDETLE KINIYORUM.
 
Trakya Gazetesinin, TESKİ’nin ve Belediyenin avukatı ve yayın organı gibi davranmalarının ardındaki gerçeği bir türlü çözemedik.
 
Trakya Gazeteciler Birliği Derneği Başkanı Naci Akyazı, daha düne kadar Lambadaki Cin ekibinin maruz kaldığı saldırıları kınayan açıklamaları bizzat kameramıza yaparken, şikayet etmiyordu. Gazete ile ilişiğimin kesilmesinin ardından “Lambadaki Cin ile hiç bir alakamız yoktu” diyerek yapılan açıklama ile de ortaya konmuştur ki,  haberciliğimiz birilerini rahatsız etmiş olmalı. Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı’nın gazetecinin haklarını savunması gerekirken, Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin haklarını savunması çok düşündürücüdür!
Lambadaki Cin programımda Trakya Gazetesi ile ilgili hiçbir yerde bir şey söylemedik. TESKİ hakkındaki yolsuzluk iddialarına, bizzat Belediye ve TESKİ’nin cevap vermesi gerekirken, Trakya Gazetesi hangi beklenti ve görevle bu kurumlar adına cevap veriyor?
 
TESKİ hakkında hazırladığımız bir video haberin altına, Trakya Gazetesinin manşetinden ciddi bilgi ve belgeye dayandırıldığı iddiası ile yorumlar yazan bir iş adamını, etnik kimliğinden dolayı ayrımcılığı ve ırkçı söylemleri tetikleyici habercilik anlayışını anlayabilmek mümkün değildir.  Özellikle ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bu günlerde; ırkçı, bölücü ve kitleleri ayrıştırıcı imalarla dolu BÖLÜCÜ habercilik anlayışını ŞİDDETLE KINIYORUZ.
 
Şurası bir gerçek ki, Lambadaki Cin’i herhangi bir terör örgütü, bölücü ve yıkıcı herhangi bir oluşumla ilişkilendirmek, hiç kimsenin harcı değildir.
 
Tekirdağ’da günlük yayın yapan ve Basın İlan Kurumundan Resmi İlan alan bir gazete olan Trakya Gazetesi, Lambadaki Cin programının fotoğrafını izinsizce kullanarak habere konu olan işadamının sosyal medya sayfalarından izinsizce  bir kaç fotoğrafını alarak, karalayıcı, suçlayıcı çirkin imalarla habercilik yaparak suç işlemiştir.
 
Lambadaki Cin, ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken her türlü bölücü ve yıkıcı faaliyette bulunan hiç bir örgüt, grup ve zümreye destek vermemiştir, vermeyecektirde.
 
Haber konusu Lambadaki Cin programımızda, TESKİ içinde bir çok yolsuzluk iddiasına yer verilmiştir. Tekirdağ’ımızın çıkarlarını gözeten kamu haberciliği anlayışımızın, halkımızdan aldığı güven ve beğenisi, bazılarına ağır gelebilir.
 
Bayiden 1 adet dahi satışı olmayan yayın organlarınca, her videosu on binlerce izlenen Lambadaki Cin gibi kamu haklarının yanında yer alan haberciliğini karalanmaya çalışılmasını da anlayabiliyoruz.
 
Lambadaki Cin programımızda kişilerin Türk, Kürt, Laz, Çingene, Müslüman, Hristiyan, Yahudi olmalarına göre ayrımcılık gözeterek habercilik yapmadık.
Herkes kanunlar önünde eşittir. Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayan herkese eşit mesafede duruşumuzla hazırladığımız haberlerimizi bu eşitlikçi anlayışla yaptık.
TESKİ hakkında iddiaları ortaya koyan kişilerin; etnik kimliği, siyasi görüşü haberciliğimizde belirleyici olmadı olamazda.
 
DEVLETİMİZİN HİZMET İÇİN GÖNDERDİĞİ PARASINA GÖZ DİKENLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ.
 
TESKİ’ye özellikle de Genel Müdür Şafak Başa’ya sormak lazım; siz hakkınızda ortaya atılan YOLSUZLUK ve ÇETE KURMAK üzerine iddialara çıkıp cevap veriniz. Böyle asılsız iddialarla, hakkınızdaki büyük dolandırıcılık, yolsuzluk ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmak üzerine ortaya atılan iddialardan aklanamazsınız.
 
TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Feyzi Ünal size sorarız; TESKİ ihalelerinde işadamlarının etnik kimliği ve siyasi görüşünü mü dikkate alıyorsunuz? Eğer böyleyse, bugün TESKİ’den iş alan ve sizin sınıf arkadaşınız olan EFOR, YILÇA, ASÇA  ve diğer bir firma olan PAM İNŞAAT Firma sahipleri nerelidir?
Kişilerin etnik kimleri üzerinden mi ihaleleri veriyorsunuz? Öyle oluyorsa, peki yukarıda isimlerini saydığım firmalar, nasıl oluyor da sizden iş alabiliyor?
 
Açıkça beyan ederiz ki, her kimki Lambadaki Cin haberciliğini böyle asılsız ve karalayıcı haberlerle tanımlamaya kalkarsa, yasal haklarımızı kullanacağımızı burada açıkça beyan ederiz.
 
Trakya Gazetesi’nin 26.10. 2016 tarihli nüshasında manşetten verilen asılsız ve ahlaksızca yapılan saldırı amaçlı haberi, açıkça etnik ve siyasi bölücülük yapmaya yöneliktir. Toplumu ayrışmaya itici, kitlesel kalkışmayı tetikleyici böylesi BÖLÜCÜ habercilik anlayışını, ŞİDDETLE KINIYORUZ."
 
Lambadaki Cin
Nijat Ayvaz
Özer Enginler
 


Bu haber 2289 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Medya

TÜİK'in Yazılı Medya İstatistikleri, 2018 RAPORUNA Göre; Gazete ve Dergi Sayısı %2,6 Azaldı..!

TÜİK'in Yazılı Medya İstatistikleri, 2018 RAPORUNA Göre; Gazete ve Dergi Sayısı %2,6 Azaldı..! TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğünün 25 Temmuz 2019 Tarih ve 30593 Sayı ile yayımladığı haber bülteninde; Gazete ve dergi...

24 Temmuz'da; Necmi IŞIKSAL'la TEBGAD Emin ADIMLAR Atıyor..!

24 Temmuz'da; Necmi IŞIKSAL'la TEBGAD Emin ADIMLAR Atıyor..! YEREL Medya'nın derlenip toparlandığı bir DERNEK TEBGAD... Ve bünyesinde, komisyonlar oluşturarak YEREL Medya&#...
İSTANBUL SEYAHAT SOSYAL YÖNÜ OLAN BİR İŞLETMEDİR15 Ağustos 2019

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi