Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

GURUR DUY TEKİRDAĞ: Dünyanın 12. Büyük Gemisi, Avrupa’nın 10. Büyük LİMANI, Tekirdağ ASYAPORT LİMANINA Yanaştı!

GURUR DUY TEKİRDAĞ: Dünyanın 12. Büyük Gemisi, Avrupa’nın 10. Büyük LİMANI, Tekirdağ ASYAPORT LİMANINA Yanaştı!

Tarih 22 Ekim 2016, 03:21 Editör (TTTDGT)

MSC New York, tam dolu haliyle Türkiye’de sadece Asyaport’a yanaşabilen, Dünyanın en büyük 2. konteyner taşımacılık şirketine ait olan GEMİ, 20 Ekim Perşembe günü, kötü hava şartlarına rağmen, Tekirdağ ASYAPORT Limanına sorunsuz yanaşarak, tören konuklarını ağırladı... PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Dünya

GURUR DUY TEKİRDAĞ: Dünyanın 12. Büyük Gemisi,
 Avrupa’nın 10. Büyük LİMANI, Tekirdağ ASYAPORT LİMANINA Yanaştı!

MSC New York, tam dolu haliyle Türkiye’de sadece Asyaport’a yanaşabilen, Dünyanın en büyük 2. konteyner taşımacılık şirketine ait olan GEMİ, 20 Ekim Perşembe günü, çiseleyen yağmura ve kötü hava şartlarına rağmen, Tekirdağ ASYAPORT Limanına sorunsuz yanaşarak, tören konuklarını ağırladı...

Asyaport (PR) Halkla ilişkiler uzmanlarınca, MEDYA izlendi ve ağırlandı. MEDYA temsilcilerine bir CD ile günün önemini anlatan ve "MSC NEW YORK" Konteyner gemisinin LİMAN'a girerken çekilmiş fotoğrafların olduğu bir (CD) kompakt disk'i dosyalayıp verdiler.
Bak1: http://www.turkcebilgi.com/kompakt_disk#bilgi
İşte size bu bilgileri içeren Asyaport'un BÜLTENİ:

TÜRKİYE’YE GELEN EN BÜYÜK KONTEYNER GEMİSİ “MSC NEW YORK”
GURUR DUY TEKİRDAĞ
Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport’a adına yakışır biçimde dünyanın en büyük gemileri de yanaşmaya başladı. 399 metre uzunluğa, 54 metre genişliğe ve 18.270 TEU taşıma kapasitesine sahip dünyanın en büyük 12. konteyner gemisi MSC New York, 20 Ekim Perşembe günü Asyaport Limanı’na yanaştı.
-
MSC New York, Türkiye’ye bugüne kadar gelen en büyük konteyner gemisi olarak rekor kırdı.
Tekirdağ Barbaros’ta 300 bin metrekarelik alanda kurulu Asyaport, 20 Ekim Perşembe günü 18.270 TEU taşıma kapasiteli MSC New York’u ağırlayarak şimdiye kadar Türkiye’ye gelen en büyük gemiye ev sahipliği yaptı.
-
Dünyanın en büyük 2. konteyner taşımacılık şirketine ait MSC New York, tam dolu haliyle Türkiye’de sadece Asyaport’a yanaşabiliyor.
Gemi, bu gelişi ile Asya-Akdeniz arasındaki Tiger/AE-15 servisinde deneme seferlerine başladı. MSC New York gemisinden daha büyük, 19.224 TEU taşıma kapasitesitesine sahip MSC Oscar, MSC Oliver, MSC Zoe ve MSC Maya konteyner gemilerinin de Tekirdağ Asyaport Limanı’na tarifeli seferlere başlaması düşünülüyor.

Türkiye’de ve çevre ülkelerdeki sanayiciye, ithalatçı ve ihracatçıya konteyner taşımalarında maliyet avantajı sağlayacak MSC New York gibi çok büyük konteyner gemilerinin Asyaport Limanı’na yanaşabilmesinin önemli bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Asyaport Genel Müdürü Kaptan Kadir Uzun; “Hava Ulaşım sektöründe 3. Havalimanı Türkiyemiz için ne kadar önemli ve değerli bir yatırımsa, Asyaport Limanımız da denizcilikte ana liman (Hub Port) açısından o kadar önemli ve değerli bir yatırımdır” dedi.

Türkiye Limancılar Derneği’nin ilk 9 aylık istatistik rakamlarını paylaşan Genel Müdür, verileri yorumlayarak ilave etti; “Bölgemiz ve ülkemiz ekonomik faliyetlerinin mevcut şartlar göz önünde bulundurulduğunda sadece %25 kapasite ile çalışan Asyaport, Türk Limanları arasında genel konteyner elleçleme sıralamasında 3.ncü, transit konteyner elleçleme sıralamasında 2.nci olmuştur. Bu çok başarılı sonucun alınmasında Tiger/AE-15 servisi gemilerinin limanımızı kullanmasını programlayan MSC şirketinin katkısı büyüktür.
Devletimizin ilgili bütün kurumları mevzuat çerçevesinde bu genç limandan desteklerini hiç bir zaman esirgememişlerdir. Ben de, Asyaport ailesinin 700 çalışanı adına katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”
-
Asyaport Limanı, dünyanın en büyükleri arasında yer alan Panama bandıralı "MSC New York" adlı dev konteyner gemisini ağırladı.
500 milyon ABD doları harcanarak tamamlanan fakat resmi açılışı henüz yapılmamış limanın proje kapasitesinin yıllık 2,5 milyon TEU konteyner olduğu bilinmekte ve rakama 2018 yılında ulaşılması hedeflenmektedir.
-
Protokolde yer alan,
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Jandarma Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer ve Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Abdullah Özgür'e ve MEDYA temsilcilerine gezdirilen ve tanıtılan GEMİ'de ikramlar yapılıp, günün anısına fotoğraflar çekildi.


Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Medya mensuplarına, arkadaşı Ahmet SOYUER'in eseri ile duyduğu gururdan bahsederken, Tekirdağ'ın ilk Büyükşehir BELEDİYE Başkanı olması vesilesiyle, böyle bir YATIRIMA verdikleri ve verecekleri katkıların kendisine NASİP olmasının gururunu yaşarken, bir TEKİRDAĞLI olarak sevincini dile getiren bir konuşma gerçekleştirdi.

Albayrak konuşmasında bu geminin Türkiye'de bir tek Tekirdağ'a yanaşabildiğini ifade ederek, "Bu limanın, Türkiye'ye yanaşabilecek bu yükteki gemiyi karşılayabilecek tek liman olması benim bugün bir kat daha gururumu artırdı" dedi.
-
Daha sonra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan 'MSC New York' adlı dev geminin kaptanına, günün anısına plaket verirken, fotoğraflar çekilerek bu anlar ölümsüzleştirildi.

Diğer yandan Tekirdağ ASYAPORT  limanında yükünü boşaltıp, 'MSC New York'un  buradaki işlemlerinin ardından Yunanistan'ın Pire Limanı'na gideceği öğrenildi.

Asyaport'a "MSC New YORK"un Geleceğini İlk duyuran olduk:
Bak1: http://www.portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=6912
Diğer yer verenler:
Bak1: http://www.asyaport.com/tr-TR/news/bir-tek-tekirdaga-yanasabiliyor/294/News.aspx

Bu haber 2669 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI!

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI! ANKARA'dan alınan bildirime göre; (TÜRMOB), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler OD...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi!

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi! Sertaç ALKAYA İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak "3 Mayıs Türkçülük Gününüz kutlu olsun..." diyerek, Tüm TÜRKLERİ...
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi