Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

“Orman Perileri”nin HEYKELTRAŞI Konuştu!

“Orman Perileri”nin HEYKELTRAŞI Konuştu!

Tarih 10 Ekim 2016, 23:47 Editör TekirdağPOSTASI

Süleymanpaşa Belediyesi’nin dünyanın önemli heykeltıraşlarının katılımıyla gerçekleştirdiği 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumuna Yunanistan’dan katılan Odysseas Tosounidis, eseri “Orman Perileri” hakkında konuştu. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Kültürservisi

“Orman Perileri”nin HEYKELTRAŞI Konuştu!

Süleymanpaşa Belediyesi’nin dünyanın önemli heykeltıraşlarının katılımıyla gerçekleştirdiği 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumuna Yunanistan’dan katılan Odysseas Tosounidis, eseri “Orman Perileri” hakkında konuştu.

2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu: “Orman Perileri”nin HEYKELTRAŞI Odysseas TOSOUNİDİS: “ŞEHRİNİZDE BULUNDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”
Öncelikle Süleymanpaşa’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Tosounidis; “Bu sempozyuma davet edildiğim ve şehrinizde bulunduğum için çok mutluyum. İlginç bir sempozyum oluyor. Burada hepimiz eserlerimizi ortaya çıkarırken aynı zamanda da çok iyi vakit geçiriyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

“DÜNYA İNSANLARININ BİRLİĞİNE, İYİ İLİŞKİLERİNE VE ÜLKELER ARASINDAKİ SEVGİYE VURGU YAPMAK İSTEDİM”
Eseri ile ilgili bilgi vererek konuşmasına devam eden Odysseas Tosounidis; “5 parçalık bir heykel yapıyorum. Eserim adı Orman Perileri. Orman Perileri özellikle dağlar, mağaralar, akarsular, geçitler, kaynaklardaki sessizliği bozan seslerin insan biçimindeki yansımalarıdır. Dryadlar birbirleriyle zıt olduğu düşünülen beş figür olarak temsil edilir. Buradan hareketle projemde, gezegenimizdeki birbiriyle bağlantılı beş kıtayı, oralardaki halkların birliğini, ülkeler arasındaki ilişkilere gönderme yapan bir anlayışı dile getirdim. Projemle dünya insanlarının birliğine, iyi ilişkilerine ve ülkeler arasındaki sevgiye vurgu yapmak istedim.” şeklinde konuştu.

“HERKESİ ESERLERİMİZİ İNCELEYİP YORUMLAMAYA DAVET EDİYORUM”
11 Ekim tarihinde Süleymanpaşa marinada gerçekleştirilecek 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Kapanış Sergisi’ne vatandaşları davet etmeyi de ihmal etmeyen Odysseas Tosounidis, “Arkadaşlarımla birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz. Eserlerimizin tamamlanmasının ardından herkesi eserlerimizi inceleyip yorumlamaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu: “Dünyaya Barış”
2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumunda taşlar sanat eserine dönmeye devam ederken Küratör Nermin Sözel Süleymanpaşa Belediyesi için yaptığı heykeli hakkında açıklamalarda bulundu.

SÖZEL: “9 HEYKEL SÜLEYMANPAŞA’NIN EN GÜZEL ALANLARINDA ŞEHRE CAN VERECEK”
Sempozyum hakkında bilgi vererek açıklamalarda bulunan Sözel; “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Bisanthe Taş Heykel Sempozyumunu geleneksel hale getirmek üzere devam ediyoruz. 7 ülkeden 8 sanatçımız var. Sempozyum sonunda bir de benim heykelimle birlikte 9 heykel Süleymanpaşa’nın en güzel alanlarında şehre can verecek.” dedi.

“BU AYRIMLAR ORTADAN KALKARSA BARIŞ GÜVERCİNLERİ ÖZGÜRCE UÇABİLİR”
Heykellerin figüratif soyut çalışmalar olduğunu ifade eden Küratör Nermin Sözel kendi eseri ile ilgili de bilgi verirken; “Bu yıl barış teması ile yola çıktığımız 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumunda benim eserim iki kapalı formun 3 metal boruyla birleşiminden oluşuyor. Farklı açılardan izlendiğinde iki kuş formu gibi görünen heykel 3 metal boru ırk, dil, din gibi barışı engelleyen ayrımları temsil ediyor. Eğer dünyada barışın tamamen gerçekleşmesi isteniyorsa bunun için hepimiz çaba göstermeliyiz. Eğer bu ayrımlar ortadan kalkarsa barış güvercinleri özgürce uçabilir.” diye konuştu.

11 EKİMDE KAPANIŞ SERGİSİ DÜZENLENECEK
Küratör Nermin Sözel’in de “Dünyaya Barış” adlı eserinin yer alacağı 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu 11 Ekim tarihinde sona ermesinin ardından sahil marina alanda açılacak sergi ile vatandaşlarla buluşacak.


Bu haber 1429 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Medya Tanıtım-PR

Cenova YAYINLARI KASIM Ayı BASKIDAN Çıkan KİTAPLARINI Okuyucuya SUNDU!

Cenova YAYINLARI KASIM Ayı BASKIDAN Çıkan KİTAPLARINI Okuyucuya SUNDU! Aralarında LOKMACI BABA, Dört EFSANE Çevreci, MEHTER ve Berkan ASLAN'ın yazdığı "Kız KULESİ'ne Gülümserken"...

Cenova YAYINLARINDAN Yeni KİTAP, CEDRIC'IN 21 GÜNÜ.!

Cenova YAYINLARINDAN Yeni KİTAP, CEDRIC'IN 21 GÜNÜ.! Sıra dışı eserlere imza atmaya hazırlanan Cenova Yayınları, “Okunası Kitaplar” sloganı ile kurularak, NEDEN Cenova ...
WEB Sitelerinden SİLİNENLER, Neye Göre Siliniyor?28 Mayıs 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi