Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

András Zsolt Bíró, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden MÜJDE Aldı!

András Zsolt Bíró, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden MÜJDE Aldı!

Tarih 06 Mayıs 2016, 01:02 Editör TekirdağPOSTASI

Macaristan Cumhuriyeti Turan Vakfı Başkanı Andras Biro ile beraberindeki HEYET, Türk OCAĞI Türkçülük Gecesi etkinliği sonrası, Tekirdağdaki MACAR Dostlarını tek tek bulup, ziyaretlerini sürdürüyorlar. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Kültürservisi

András Zsolt Bíró, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden MÜJDE Aldı!

Macaristan Cumhuriyeti Turan Vakfı Başkanı András Zsolt Bíró ile beraberindeki HEYET, Türk OCAĞI Türkçülük Gecesi etkinliği sonrası, Tekirdağdaki MACAR Dostlarını tek tek bulup, ziyaretlerini sürdürüyorlar.

Çarşamba akşamı András Zsolt Bíró Tekirdağ'a bir heyetle geldi ve Tekirdağ Türk Ocakları ve Tekirdağ Aydınlar Ocağı'nın davet ettiği TÜRKÇÜLÜK Gününe katıldı.
İlgili Haberimiz: http://portakalhaber.com.tr/haber/haber_detay.asp?haberID=6165

Burada konuşmalar yaptı,  Atatürk ve  Macar Prensi Racoczi ile Mikes KELEMEN'in Macar kardeşliği TÜRK kardeşliğine dönüştüren adımları attığından söz ederek, 
bu yıl, 12-13-14 Ağustos'ta yapılacak olan, Hun -Türk Kurultayı’nın organizasyonu için çağrı yaptı.

Geceye, Macaristan Cumhuriyeti Turan Vakfı Başkanı András Zsolt Bíró ile beraberindeki HEYET katılırken, Tekirdağ Türk Ocakları Başkanı Hasan ERGE ve Aydınlar OCAĞI Başkanı Kamil GÜNAY katıldı.

İsmi anılan yukardaki dernek başkanları ve üyelerinin yanısıra, geceye yer sağlayan Süleymanpaşa Belediyesi görevlileri ile Trakya Kalkınma Ajansı veTekirdağ Valiliğinin desteğindeki "Hayal Adası" projesi  görevlileri hazır bulundu.

Diğer STK Temsilcileri arasında sayılabilecek, Alperen Ocakları temsilcileri ile Ülkü Ocakları temsilcileri, Tekirdağ Sakatlar Derneği temsilcileri görülürken, Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken ve Türk Macar İşadamları Derneği Üyeleride bu geceye katılanlar arasındaydı.

-
Gece, Saygı duruşu ve Türk Milli Marşı ve MACAR Milli MARŞLARININ seslendirilmesinden sonra, Türk Ocağı Başkanı Hasan ERGE'nin açılış konuşması ve András Zsolt Bíró konuşmasıyla sürdü.
-

Gecenin sonlarında, toplu anı fotoğrafları çekilirken, András Zsolt Bíró'ya katılımının nişanesi olarak bir TEŞEKKÜR belgesi, Türk Ocakları ve Aydınlar Ocağı başkanları tarafından verildi.
--
Diğer taraftan, Tekirdağ Atlı Binicilik ve Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Başkanı Atılgan ALKIRAN ve Gazeteci-yazar Nijat AYVAZ, Macar Dostlarına, OK ve Teşekkür Belgesi verdiler. Saat 20.oo sıralarında başlayan gece etkinliği, 22.oo sularında kapandı. Konuklar, konaklama noktalarına hareket ettiler.

Ertesi gün (Perşembe)
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile başlayan Tekirdağ ziyaretleri, Türkiye'nin değişik illerinde devam edecektir. MAYIS 6-7 EDİRNE'den sonra, MAYIS 8-9 ESKİŞEHİR, MAYIS 10-11-12 ANKARA, MAYIS 13-14-15-16 İSTANBUL ve MAYIS 17-18-19-20 ERZURUM ziyaretleri ile noktalanacaktır.
-
Macar Turan Vakfı Başkan ve Üyelerine Kabul Eden Albayrak Müjdeyi Verdi;
“MİKES KELEMEN’İN EVİNİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK”

Macaristan Cumhuriyeti Turan Vakfı Başkanı András Zsolt Bíró ile  Yönetim Kurulu Üyeleri Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken ve Türk Macar İşadamları Derneği Üyeleriyle beraber Tekirdağ büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret ettiler.
 
Ziyaretten duyduğu memnunluğu dile getiren Başkan Albayrak Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek Macar konukları 2-5 Haziran tarihlerinde yapılacak Kiraz Festivaline ve Macar Günü etkinliğine davet etti.
 
Macarlar için çok büyük önemi olan Macar Prensi Rakoçzi’nin  Müzesinin arkasında bulunan tarihi evleri restore ettirdiklerini belirten Başkan Albayrak müjdeyi verdi ve o bölgede yine Macarlar için önemli, olan Mikes Kelemen’in evinin yapılması için çalışmaların başlatıldığı söyledi.

-
Tekirdağ’ın Macarların kapısı olduğunu belirten Macaristan Turan Vakfı Derneği Başkanı András Zsolt Bíró Tekirdağ’da Macar ruhunu yaşadıklarını Tekirdağ’ı kendi evi gibi gördüklerini söyledi ve Başkan Albayrak’a sevdikleri değerli insanlara taktıkları kemerden taktı.
 
Başkan Albayrak da, Makam girişinde karşılayıp-kapıya kadar uğurladığı konuklara, Mikes Kelemen’in mektupları ile Rakoçzi’nin anılarını okudukça aynı duyguları yaşadıklarını belirterek konuklara Tekirdağ’a özgün hediyeler verdi.
 
Macaristanın BUGAÇ kentinde yapılan KURULTAY - Hun ve Türk kökenli milletlerin soylar toplantısı (Gelenek yaşatıcı kutlama, Türk KURULTAYI Hakkında Bilgi için bakınız:

Bu haber 2517 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI!

TÜRMOB INTERNATİONAL Dergisinin 55. Sayısı ÇIKTI! ANKARA'dan alınan bildirime göre; (TÜRMOB), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler OD...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi!

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK Günü KUTLU Olsun! Dedi! Sertaç ALKAYA İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı olarak "3 Mayıs Türkçülük Gününüz kutlu olsun..." diyerek, Tüm TÜRKLERİ...
WEB Sitelerinden SİLİNENLER, Neye Göre Siliniyor?28 Mayıs 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi