Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Uzunköprü HEM Müdürü Hakan ÇİÇEK, Teknoloji Bağımlılığını ANLATTI!

Uzunköprü HEM Müdürü Hakan ÇİÇEK, Teknoloji Bağımlılığını ANLATTI!

Tarih 14 Nisan 2016, 23:24 Editör Edirne POSTASI

Türk Ocakları Uzunköprü Şubesi pazartesi konuşmalarında bu hafta Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÇİÇEK, Türkiye Bağımlıkla Mücadele kapsamında, diğer bağımlılıklarla beraber, Teknoloji Bağımlılığınından bahsetti. Pha/S.paşa-Tekirdağ/Haberservisi

Uzunköprü HEM Müdürü Hakan ÇİÇEK,
Teknoloji Bağımlılığını ANLATTI!


Türk Ocakları Uzunköprü Şubesi pazartesi konuşmalarında bu hafta Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÇİÇEK  Türkiye Bağımlıkla Mücadele kapsamında, diğer bağımlılıklarla beraber, Teknoloji Bağımlılığınından bahsetti.

Türk Ocakları Uzunköprü Şubesi’nin geleneksel pazartesi konuşmalarında bu hafta Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÇİÇEK konuştu. Hakan ÇİÇEK Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay arasında imzalanan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitimi kapsamında verilen eğitimler ve Teknoloji Bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kapsamında okul öncesi öğrencilerimizden yetişkinlere kadar tüm vatandaşlarımızın yaş seviyelerine göre 5 başlık altında eğitimler verilmektedir.

1.      Sağlıklı Beslenme; Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan düzensiz ve sağlıksız beslenmenin nedenleri ve sonuçları hakkında bilgi verilen sağlıklı beslenme başlığı altında Hakan ÇİÇEK öğrenciler arasında her geçen gün artan Obeziteye dikkat çekti.

2.      Tütün Bağımlılığı; yapılan yasal düzenlemelerle büyük oranda kullanımı azalmasına rağmen insan sağlığı için hala büyük bir tehdit olan sigaranın zararları hakkında bilgi verildi.

3.      Alkol Bağımlılığı; kötülüklerin anası olarak kabul edilen alkol kullanımının zararları hakkında bilgi verildi.

4.      Madde Bağımlılığı; gençlerimiz ve çocuklarımız için en tehlikelisi olan, tedavisi uzun ve tedavi masrafı en fazla olan bağımlılık madde bağımlılığıdır. Hakan ÇİÇEK madde bağımlılığı konusunda gençlerin zihinlerinde merak uyanmaması için bu konunun dikkatli bir şekilde ele alınmasını ve özellikle anne babaların bu konuda eğitim almalarının önemini vurguladı.

5.      Teknoloji Bağımlılığı; her geçen gün hayatımızın ayrılmaz parçaları olan teknolojik aletlerin gereksiz şekilde ve yanlış amaçla kullanılmasının insan sağlığına ve psikolojisine olan etkileri hakkında bilgi verildi.

Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan ÇİÇEK görsel ve yazılı basında sağlıklı beslenme, alkol, tütün ve madde bağımlılığı ile ilgili haberlere ve eğitici programlara rastlamak mümkün iken hayatımızda sinsi bir şekilde ilerleyen teknoloji bağımlılığı hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığımızı ifade etti. Yetişkinler, gençler ve neredeyse bebeklerin dahi kullandığı birçok teknolojik aletin bağımlısı haline geldiğimizin farkına varamıyoruz.

Yerinde kullanıldığında büyük faydası olan teknolojiyi bilinçsiz, yanlış ve gereğinden fazla kullanmamız ile hem ruhen hem bedenen ortaya çıkabilecek zararları hakkında bilgi verildi. 

Bu haber 2059 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!

HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı! Bordo PR servisi; habermerkezi@bordopr.com, bülten haberine göre; "HP Sürdürülebilirlik Etki Raporunu Yayınladı!" b...

TUZAĞA Düşmeyin! Diyerek; Koçoğlu DANIŞMANLIK Uyarıyor!

TUZAĞA Düşmeyin! Diyerek; Koçoğlu DANIŞMANLIK Uyarıyor! İstanbul'dan bildiren, KOÇOĞLU Danışmanlık; yaptığı kamuoyu açıklmasında: (...) "Ben, en kralından bir kazık ye...
YAŞLANINCA YAPILMAYACAKLAR LISTESI!10 Eylül 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi