Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

Uzunköprü TÜRK OCAĞI Konferansı;

Uzunköprü TÜRK OCAĞI Konferansı;"Neden ATATÜRK ?"

Tarih 06 Nisan 2016, 01:36 Editör Edirne POSTASI

Sunumun Gençlik Kolu Başkanı Kıvanç SELÇİOĞLU tarafından yapılan; "Neden ATATÜRK?" konulu konferansı, KÜLTÜR Eski Bakanı Namık Kemal ZEYBEK verdi, açış konuşmasını Ocak Başkanı Ahmet ACAROĞLU yaptı. PHA/S.paşa-TEKİRDAĞ/Kültürservisi

Uzunköprü TÜRK OCAĞI Konferansı; "Neden ATATÜRK ?"

Sunumun Gençlik Kolu Başkanı Kıvanç SELÇİOĞLU tarafından yapılan; "Neden ATATÜRK?" konulu konferansı KÜLTÜR Eski Bakanı Namık Kemal ZEYBEK verdi, açış konuşmasını Ocak Başkanı Ahmet ACAROĞLU yaptı.

PHA'nın NOTU: Şehir içi durağan (Sabit Bilboardlarda) İlan Tahtalarında etkinliği AFİŞLERLE duyurmasına rağmen, Uzunköprü Türk OCAĞI Konferans DAVETİNİ Son güne bıraktığından, civar İL ve İlçelerden katılım sağlanması gerçekleşememiştir. DAVET'te şunlara yer verilmiştir:
"
NEDEN ATATÜRK ?
UZUNKÖPRÜ TÜRK OCAKLARININ DAVETLİSİ OLARAK BUGÜN UZUNKÖPRÜ' YE GELECEK OLAN ESKİ KÜLTÜR BAKANI SAYIN NAMIK KEMAL ZEYBEK "NEDEN ATATÜRK ?" KONULU BİR KONFERANS VERECEK. TÜRKİYENİN YETİŞTİRDİĞİ TANINMIŞ SİYASET VE FİKİR ADAMI, HİTABET SANATININ SEÇKİN SİMASI NAMIK KEMAL ZEYBEK ATATÜRK' E OLAN İHTİYACI VE ONSUZLUĞUN BİZE YAŞATTIĞI IZDIRAPLARI DİLE GETİRECEK.
OCAK BAŞKANI AHMET ACAROĞLU YAPTIĞI AÇIKLAMADA 25 MART' IN AYNI ZAMANDA TÜRK OCAKLARININ KURULUŞ TARİHİ OLDUĞUNU, BU YIL 104. YILI KUTLADIKLARINI, GÜZEL BİR TESADÜFLE AYNI HAFTANIN TÜRK TARİHİ İÇİN DE ÖNEMLİ OLDUĞUNU VE BÜTÜN TÜRK DÜNYASINDA NEVRUZ BAYRAMI YAŞANDIĞINI SÖYLEDİ. "NEDEN ATATÜRK ?" KONFERANSININ KAÇIRILMAMASI GEREKTİĞİNİ, NAMIK KEMAL ZEYBEK' İN BU GÜZEL SOHPETİNE KATILMANIN KENDİLERİNİ DE ONURLANDIRACAĞINI BELİRTTİ.
KONFERANS BU AKŞAM (25 Mart) SAAT 20:00 DA UZUNKÖPRÜ MESLEK YÜKSEK OKULU KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR."
-
Solda, İlan tahtasındaki DUYURU Afişi, Sağda görülen SARI bina Uzunköprü İLÇE Kütüphanesi,
(Uzunköprü Eski TÜRK OCAĞI Binasıdır)

Namık Kemal ZEYBEK UZUNKÖPRÜ TÜRK OCAĞI'NDA KONFERANS VERDİ!
         Sunuculuğunu Gençlik Kolu Başkanı Kıvanç SELÇİOĞLU'nun yaptığı konferans programının açış konuşmasında konukları selamlayan Ocak Başkanı Ahmet ACAROĞLU; "Eleştirilere eyvallah ama  ATATÜRK'e hakarate asla izin vermemeliyiz. Atatürk'ü emperyalistlerin, batılı haydutların sevmesini bekleyemeyiz. Çünkü onların oyunlarını  O bozdu. Sevr'i O parçaladı. Ama bu mübarek vatanda O'nun sayesinde yaşam hakkı kazananların O'na düşmanlığını Allah'a ve sizin tertemiz vicdanlarınıza havale ediyorum. Bu gece TÜRK OCAKLARI'nın 104. kuruluş yıldönümü ile birlikte Nevruz coşkusunu yaşıyoruz." dedi.
         Namık Kemal ZEYBEK “NEDEN ATATÜRK ?” konulu konferansında  kendine has üslubu ile Atatürk’ün gerçek bir mümin, iyi bir Müslüman olduğunu anlattı. Sahte ve cahil din adamlarının Kuran ve Hadislerle çelişen  yorumlarını din gibi algılayan bazı tarikat ve cemaat mensuplarının, ”Hayatta en gerçek mürşit ilimdir, fendir” diyen Mustafa Kemal’i dinsiz gibi anlattıklarını söyledi. Kanuni ve sonrasında Türk milletinin Maturidi inançlarının yerine Arap menşeyli Eşari yorumlarının Anadolu halkına enjekte edildiğini, medreselerden felsefenin kaldırılmasıyla birlikte akıl ve bilimin yerini nakilciliğe bıraktığını dile getirdi. Düşünmeyen, yeni tefekkür pencereleri açamayan aydınların bizi geri bırakıp batılı emperyalistlere mahkum ettiklerini söyleyen ZEYBEK; Allahüekber diyerek kalkan kılıçların, yine Allahüekber diyen kafaları kopardığını, islam dünyasının kurtuluşunun ancak gerçek Kuran ruhu, güzel insan Hz. Muhammed’in örnek ahlakı  ile, akıl ve bilime dönmekle mümkün olabileceğini vurguladı.

        Konferansın sonunda Uzunköprü Türk Ocağı Şube Başkanı Ahmet ACAROĞLU,  N.K.ZEYBEK’e bir çiçek buketi, Uzunköprü Belediye Başkan Vekili  Engin BULUT'da  anmalık olarak bir Uzunköprü Tablosu takdim etti.

Bu haber 2348 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Aramıza Katılanlar

CENOVA Yayınlarından, Yeni KİTAP, YAZ'DAN SONRA Çıktı!

CENOVA Yayınlarından, Yeni KİTAP, YAZ'DAN SONRA Çıktı! Geçtiğimiz günlerde, HABERE konu edip, sözünü ettiğimiz; CENOVA Yayınlarından,Yeni KİTAP, "YAZ'DAN SONRA" Çıktı...

ANKARA'dan 6 NOKTA Körler DERNEĞİ 10-16 Mayıs Engelliler HAFTASINA Bir Açıklamayla DİKKAT Çekti!

ANKARA'dan 6 NOKTA Körler DERNEĞİ 10-16 Mayıs Engelliler HAFTASINA Bir Açıklamayla DİKKAT Çekti! 12.05.2020 SALI günü, Merkezi ANKARA'da olan, Altınokta Körler derneği yönetim kurulu adına genel başkan Avukat...
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi