Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

H. DEDEOĞLU Konferans VERDİ; DÜNDEN BU GÜNE Ergene Havzası...

H. DEDEOĞLU Konferans VERDİ; DÜNDEN BU GÜNE Ergene Havzası...

Tarih 26 Mart 2016, 02:04 Editör Mehmet PORTAKAL

TESKİ ve Tekirdağ Türk Ocakları Derneği birlikteliğinde, Çevre Gönüllüsü, Hakan DEDEOĞLU’nun Sunduğu “Ergene Havzasının Dünden Bugüne Hali ve Yapılan Mücadele” konulu konferans, Yunus İÇÖZ Salonunda yapıldı. Pha/S.paşa-TEKİRDAĞ/Habermerkezi

H. DEDEOĞLU Konferans VERDİ; DÜNDEN BU GÜNE Ergene Havzası...


TESKİ ve Tekirdağ Türk Ocakları Derneği birlikteliğinde, Çevre Gönüllüsü, Hakan DEDEOĞLU’nun Sunduğu “Ergene Havzasının Dünden Bugüne Hali ve Yapılan Mücadele” konulu konferans, Yunus İÇÖZ Salonunda yapıldı.
"ERGENE HAVASININ DÜNDEN BUGÜNE HALİ VE YAPILAN MÜCADELE” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

TESKİ ve Tekirdağ Türk Ocakları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen, Çevre Gönüllüsü, Hakan DEDEOĞLU’nun konuşmacı olarak katıldığı “Ergene Havzasının Dünden Bugüne Hali ve Yapılan Mücadele” konulu konferans gerçekleştirildi.
-
Yılmaz İçöz Sahnesinde gerçekleştirilen konferansa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet SARIKURT, Genel Sekreter Yardımcısı, Prof. Dr.Tamer DODURKA, Muratlı Belediye Başkanı Nebi TEPE, TESKİ Genel Müdürü,  Dr. Şafak BAŞA, Türk Ocakları Tekirdağ Şubesi Başkanı, Hasan ERGE ve çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.
Sunucu Nilay AKSOY tarafından takdim edilen program, Saygı duruşu ve İSTKLAL MARŞI ile başlayarak, konuşmacı Hakan DEDEOĞLU'nun kürsüye daveti ile devam etti.
-
“Trakya’da çevre benden sorulur” sloganı ile hareket eden Çevre Gönüllüsü DEDEOĞLU verdiği konferansında Ergene Havzasında yaşanan çevre sorunları hakkında detaylı bir konuşma yaptı. Verdiği bilgiler doğrultusunda, sanayileşmenin oldukça yüksek olduğu bölgede yaklaşık 2500 adet fabrikanın bulunduğunu, bu fabrikalarda yeraltından günde toplamda 5 milyon/metreküp su çekildiğini, bu suyun gerekli endüstriyel işlemlerde kullanılarak Ergene Nehrine içinde bulundurduğu kimyasallarla birlikte deşarj edildiğinden bahsetti.

Bölgede kanunen açılması yasak olan su kuyularının kapatılmasına dikkat çeken DEDEOĞLU, yasaya aykırı işlem yapılmasının yaptırımlarının caydırıcı olmadığını dile getirdi.
-
Bilinçsiz şekilde su tüketimine bağlı olarak büyük bir su sıkıntısının bizleri beklediğini dile getiren DEDEOĞLU, yer altı su havzalarının tükenmesi ile başta tarım olmak üzere, açlık sıkıntılarının da yaşanacağına dikkat çekti.
-
Konferansın sonlarına doğru soru cevap kısmında dinleyicilerin sorularına cevap veren DEDEOĞLU, katılımdan memnun olduğunu belirtti ve herkesi çevre konusunda duyarlı olmaya davet etti.
-

Konferansa katılan Ulusal-Uluslararası bazı çevre gönüllüleri platformları temsilcisi, Murat SEVGİ ve beraberindeki gönüllüler, Ergene İlçesinde yapılacak olan termik santrala karşı olduklarını belirterek,  Cumartesi günü, ERGENE İLÇESİNDE yapılacak olan "TERMİK SANTRALE HAYIR" Mitingine katılım için, çağrılarda bulundular.

Yüksek derecede çevre kirliliğine sebep olacağını iddia ettikleri termik santralin kurulmaması için herkesin bilinçli olmasını talep ettiler. Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi'ninde benzer bir çağrıyı mesaj olarak SÜLEYMANPAŞA'lılara gönderdiği görüldü.
-
EDİRNE ili, Uzunköprü ilçesinde de ilk sayısını yayınlayarak yayın hayatına başlayan, deneyimli  gazeteci Hüseyin Topçu ve Şener URFA'nın beraber hazırladıkları Uzunköprü HAVADİS'te ERGENE ile ilgili "ERGENE Şafak HAREKATI, Döndü SANAYİCİYE KIYAK HAREKATINA" Manşetini atarak. Orta sayfasını konunun önemine binaen, tamamen bu habere ayırdığı görülmektedir.

Ayrıca bu MİTİNG ve gösterileri izlemek üzere katılımcılar için 26 Mart, Cumartesi günü Belediye önünden saat 11.oo'de ARAÇ çıkartılacağı, sunucu Nilay AKSOY tarafından duyuruldu.
Katılımcılarla beraber çektirilen anı fotoğrafları yanında, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet SARIKURT, tarafından günün anısına ve teşekkür için Hakan DEDEOĞLU'na ÇİÇEK verildi.

Bu haber 2687 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Türkiye

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019

Tek Trakya İLLERİNDE, İstatistiklerle AİLE, 2019 Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü İstatistikle Aile, 2019 bülteninden yararlanarak “İstatistiklerle ...

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme!

Tekirdağ; 26. İL Hıfzısıhha ve 19. İL PANDEMİ KURULLARI Kararlarına Düzeltme! Tekirdağ İL'ine Giriş Çıkış YASAKLARI 04 MAYS 2020'ye kadar Uzatılan, 31 İLDEN Biri TEKİRDAĞ'da alınan ...
WEB Sitelerinden SİLİNENLER, Neye Göre Siliniyor?28 Mayıs 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi