Portakal Haber Ajansı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ÖNEMLİ LİNKLERNöbetçi Eczaneler

TESKİ'den Basın Açıklaması

TESKİ'den Basın Açıklaması

Tarih 12 Mart 2016, 11:30 Editör Soykan OZCELIK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ Genel Müdürlüğü olarak Süleymanpaşa İlçesinde devam eden altyapı çalışmalarından dolayı yaşanılan rahatszlık ile ilgi bir basın açıklaması yayınladı. (PHA-Tekirdağ)

TESKİ'den Basın Açıklaması...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ Genel Müdürlüğü olarak Süleymanpaşa İlçesinde devam eden altyapı çalışmalarından dolayı yaşanılan rahatszlık ile ilgi bir basın açıklaması yayınladı.
Yapılan açıklama aşağıdaki görüşlere yer verildi:


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ Genel Müdürlüğü olarak Süleymanpaşa İlçesinde devam eden altyapı çalışmalarından dolayı halkımıza sıkıntı yaşattığımızın bilincindeyiz. Unutulmamalıdır ki bu çalışmalar halkımızın sağlıklı bir altyapı hizmeti alması için yapılmaktadır ve bu konuda siz değerli hemşehrilerimizin yeniden bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. 

Değerli Süleymanpaşalılar; Süleymanpaşa İlçemizin altyapısı çok eski ve karmaşık bir durumdadır. Yeraltında hangi kurumun hatları nereden geçiyor tam anlamıyla bilinmemektedir. Her kurumun zamanında boş bulduğu yerden hat geçirmiş olması çalışmalarımızı zorlaştırmakta ve sık sık su arızlarına neden olmaktadır.  

Bütün bu sorunları çözmek üzere, ihalesi yapılan “Süleymanpaşa 1. ve 2. Kısım Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatları” hızla devam etmektedir. “Süleymanpaşa 1. Kısım Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” Fetvacı Kardeşler İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. tarafından yapılmakta olup, yüzde 78 oranında tamamlanmıştır. 

Bu iş kapsamındaki çalışmalar Altınova Mahallesi ve Karadeniz Mahallesinde tamamen bitirilmiştir.

Yine aynı iş kapsamında,  100. Yıl Mahallesindeki çalışmalar  yüzde 98 oranında tamamlanmış olup, Mart ayı sonuna kadar tamamen bitecektir.

Çınarlı Mahallesi yüzde 60 oranında tamamlanmış olup Mayıs ayı sonuna kadar çalışmalar devam edecektir.

Eskicami-Ortacami, Zafer, Yavuz, Aydoğdu, Gündoğdu-Turgut Mahallelerinde çalışmalar yeni başladığından 2016 yılının sonuna kadar devam edecektir.

“Süleymanpaşa 2. Kısım Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” ise İMT Müh. İnş. Tic. Ltd. Şti. - İmtek Beton Boru ve Prefabrik Elemanlar İml. San. ve Tic. Ltd. Şti. firması tarafından yapılmakta olup, yüzde 59 oranında tamamlanmıştır.     

Bu iş kapsamındaki çalışmalar, Değirmenaltı Mahallesinin tamamında, Hürriyet Mahallesinin de büyük bir kısmında bitirilmiştir. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı arasında kalan bölgede kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları ve Barbaros Caddesinde kanalizasyon kollektör hattı inşaatı devam etmektedir. Barbaros Caddesinden Sahil Yolu, Portakal Büfeye kadar olan altyapı çalışmalarının Nisan ayı sonlarında bitirilmesi planlanmaktadır. Necip Fazıl Kısakürek Caddesinde imalatlar devam etmekte olup, bitirilmesine müteakiben Alkaya bölgesinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatına başlanacaktır. Bu arada, yağmur suyu ihtiyaçları için Genel Müdürlüğümüzce ek projeler yapılmakta olup, Sahilden Muratlı Caddesi başına kadar olan hat bitirilmiştir ve eski tonoz bağlantı iptal edilmiştir.  Ördeklidere’de yapılacak olan hattın projesi İller Bankasında onay aşamasındadır. Hükümet Caddesi üzerinde, Muratlı Caddesi ile Tekira Alışveriş Merkezi arası hariç altyapı çalışmaları tamamlanmıştır.      

“Süleymanpaşa 1. ve 2. Kısım Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” iş bitim tarihleri Nisan 2017’dir.
Yeni ilave hatlar da göz önüne alındığında sürenin daha da uzama ihtimali bulunmaktadır. Ancak Süleymanpaşa ilçe merkezindeki tüm çalışmalarımızı 2016 yılının sonuna kadar gece gündüz çalışarak siz değerli vatandaşlarımızın sabrı karşısında bitirmeyi planlamaktayız.

2016 Mayıs ayı sonunda Terfi Merkezi 12’nin tamamlanması planlanmakta olup, yeni atıksu arıtma tesisi yapılana kadar Derin Deniz Deşarj Tesisine terfi edilecektir. 19 Ekim 2015 tarihinde TESKİ tarafından temeli atılan “Batı Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin” ise Temmuz 2017’de bitirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca TESKİ tarafından ihalesi yapılan “Barbaros Mahallesi Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı” işi başlamış olup, “Kumbağ Mahallesi Kanalizasyon Şebeke İnşaatı” ise Nisan ayı içerisinde ihale edilecektir.

Dolayısıyla, 2016 yılı içinde bu iki önemli mahallemizde de kazı çalışmaları olacaktır. Bu arada, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları için kazdığımız birçok cadde ve sokakta içme suyu hatlarını da yenilemekteyiz.  Bu bölgelerde Türk Telekom, Tredaş, Gazdaş vb. kurumlarla da iletişim halinde bulunarak, daha sonrasında yolların yeniden kazılmaması için, bu kurumlar altyapı çalışmalarını yenileme fırsatı bulmuşlardır.       

Bütün bu çalışmalara ilave olarak “Tintin Deresi’nin Mansap Düzenlemesi” işi bitirilmiştir. Perşembe Pazarının kalkmasına müteakip Tekira’ya kadar çalışmanın devam ettirilmesi planlanmaktadır.

“Altınova Mahallesi Taşkın Koruma Projesi” de ihaleye çıkılmış olup, Altınova Mahallesinde meydana gelen su baskınlarının önlenmesi amaçlanmıştır.      

TESKİ’nin bütün bu yatırımları, Süleymanpaşa halkının kaliteli ve sağlıklı bir altyapı hizmeti alması için yapılmaktadır.

Bahsedilen çalışmaların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için, siz değerli vatandaşlarımızdan bir süre daha anlayış ve destek bekliyoruz.

Bugüne kadar göstermiş olduğunuz sabır için Süleymanpaşalı hemşehrilerimize teşekkür eder, TESKİ Genel Müdürlüğü olarak saygılarımızı sunarız.  


Bu haber 1420 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yerel

Tekirdağ BÜYÜKŞEHİR Belediyesi İLÇELERİNİ İnceledi!

Tekirdağ BÜYÜKŞEHİR Belediyesi İLÇELERİNİ İnceledi! Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sabah saat 05:00'te başladığı mesaisi kapsamında Çorlu, Çe...

TCDD ve Deniz YOLLARI İşbirliği İSTİKRARI Bekliyor!

TCDD ve Deniz YOLLARI İşbirliği İSTİKRARI Bekliyor! Gaziantep'ten hareket ederek Marmara üzerinden geçerek Tekirdağ-ÇORLUYA ULAŞAN ilk yurt içi yük treni, son dura...
WEB Sitelerinden SİLİNENLER, Neye Göre Siliniyor?28 Mayıs 2020

ANKET

SANAL BASIN'ın İnternet Tiraj Değerlendirmelerini İnandırıcı Buluyormusunuz? SANAL BASIN'ı Ne Kadar Önemsiyorsunuz?


Tüm Anketler

Şans Oyunları

booked.net

Dost Siteler

sanalbasin.com uyesidir Toplist25
Twitter Facebook

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi